021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

بک پلین استند الون

استندالون بک پلین

Backplane Stand Alone

توجه: عرش گستر محصولات استندالون بک پلین خود را تنها به صورت سفارشی عرضه می نماید!

بک پلین استند الون

مقدمه

در یک سیستم مداربسته ، عمل تصویر برداری از محیط و تبدیل آن به سیگنال الکتریکی توسط دوربین انجام می پذیرد و سیگنال الکتریکی بدست آمده از طریق انواع بستر های ارتباطی از قبیل کابل کوآکسیال به سمت گیرنده اطلاعات ارسال می شوند. در نهایت استندالون یا دستگاه DVR سیگنال های تصویر و یا صدا را دریافت کرده و انواع عملیات پردازش ، ثبت ، ذخیره سازی و ارسال اطلاعات را روی آنها انجام می دهد.

هر المان الکتریکی ، نیاز به منبع تغذیه مناسب جهت فعال بودن دارد. بنابراین در یک سیستم مداربسته به غیر از بستر انتقال سیگنال اطلاعات ، نیاز به بستر انتقال تغذیه جهت برق رسانی به تجهیزات (از قبیل دوربین، میکروفون) می باشد.

در حالت عادی، برای انتقال سیگنال اطلاعات تصویر و صدا از فرستنده تا گیرنده از کابل کوآکسیال استفاده می شود و سیگنال تغذیه از طریق کابل برق و به صورت مجزا از منبع تغذیه تا مصرف کننده کشیده می شود. همچنین جهت برقراری ارتباط در دو طرف کابل های به کار گرفته شده، از انواع فیش های BNC برای کابل کوآکسیال و فیش های نری و مادگی تغدیه برای کابل برق استفاده می شود.

در پکیج طراحی شده، سیستم دوربین مداربسته به این صورت پیاده سازی می شود که کلیه سیگنال های تصویر ، صدا و برق تنها به وسیله یک کابل انتقال پیدا می کنند و ارتباط دو طرف کابل نیز فقط با اتصال یک فیش پنل آسان نصب دوربین مداربسته به سادگی صورت می پذیرد. همچنین تنها توسط یک منبع تغذیه مرکزی ، برق کلیه تجهیزات مداربسته در پکیج تامین می شود.

شیوه طراحی به شکلی است که با وجود فشرده سازی و مختصر کردن تجهیزات ، سیگنال ها از حداقل نویز برخوردار می باشند.

طراحی

در این پکیج بورد پنل عقب دستگاه استندالون به صورتی طراحی شده است که از هر کانال ورودی سیگنال های تصویر و صدا را در کنار هم دریافت کرده و به بورد اصلی جهت پردازش و ذخیره سازی و غیره ارسال می کند. همچنین از طریق این بورد سیگنال تغذیه ، در کنار سیگنال های تصویر و صدا ، از سمت دستگاه استند به تک تک دوربین ها ارسال می شود. لازم به ذکر است دوربین های به کار گرفته شده در این پکیج شامل بورد صدای داخلی بوده و نیازی به استفاده از میکروفون جانبی جهت ضبط صدای محیط نیست.

کابل مورد استفاده در این پکیج دارای سه مغزی و یک شیلد است که شیلد به عنوان مشترک ، و هرکدام از سه مغزی برای ارسال سیگنال های تصویر ، صدا و برق به کار گرفته می شوند.
فیش ارتباطی این کابل در دو سمت دستگاه و دوربین پنل آسان نصب می باشد. پورت سمت دستگاه استندالون پنل آسان نصب دوربین مداربسته مادگی و در سمت دوربین پنل آسان نصب دوربین مداربسته نری است. در کابل افزایش طول نیز یک سر نری و یک سر مادگی وجود دارد که ارتباط بین دستگاه و دوربین را در فواصل مختلف میسر می سازد.

در سیستم های قدیمی از چند کابل جداگانه برای ارتباط برق ، تصویر و صدا استفاده می شود که موجب بالا رفتن حجم زیادی از کابل های مختلف شده و جدا از اینکه کابل کشی ظاهر مناسبی پیدا نمی کند، از هزینه بالایی نیز برخوردار است. همچنین تعدد فیش های ارتباطی از قبیل نری یا مادگی BNC ، Power و RCA باعث بالا رفتن هزینه ها شده و امکان قطع شدن تصویر با قطعی هر کدام از این فیش ها وجود دارد. ضمنا اتصال اولیه و اتصالات مجدد در صورت بروز اشکال نیاز به آموزش ، مهارت و ابزار خاص می باشد. منابع تغذیه نیز باید به صورت جداگانه پیاده سازی شوند و یا اینکه از اتصالات سر بندی شده باید استفاده نمود که باعث از بین رفتن زیبایی کار و شلوغ شدن مدار می شود.
اما در پکیج طراحی شده ، از حداقل تجهیزات کابل ، فیش و منبع تغذیه استفاده بهینه شده که باعث کاهش یافتن هزینه ها و افزایش چشم گیر زیبایی کار می شود. همچنین اتصالات موجود در این سیستم بسیار کم تعداد بوده و کاملا به سادگی صورت می گیرد و به هیچ وجه نیاز به مهارت خاصی ندارد به این صورت که شما با اتصال تنها یک فیش ، تمامی ارتباطات برق ، تصویر و صدا را به راحتی برقرار خواهید نمود.

کم هزینه ، کم حجم و ساده بودن این نوع سیستم از ویژگی های بسیار برجسته این پکیج است که می تواند کاربرد وسیعی در انواع اماکن و فروشگاه ها و غیره داشته باشد

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree