021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

هارد دیسک

هارد دیسک

Hard Disk

هارد دیسک

هارد دیسک

یکی از مولفه های سیستم های مدار بسته ، بخش ذخیره سازی است ، برای آن که ذخیره سازی روی این دستگاه صورت گیرد نیاز به هارد دیسک داریم تا تصاویر روی آن ذخیره شود، به این المان هارد دیسک گویند. هارد دیسک های سیستم های مدار بسته مشابه هارد دیسک های رایانه می باشد. در انتخاب هارد دیسک روی سیستم های مدار بسته باید نیاز مشتری دقیقا سنجیده شود که چه تعداد دوربین را می خواهد در چه مدت زمان ذخیره نماید
هارد دیسک (Hard disk ) ، يکی از مهمترين عناصر سیستم مداربسته پس از دوربین و دستگاه DVR می باشد. از هارد دیسک ، به منظور ضبط تصاویر مداربسته استفاده می شود . کلیه تصاویر که از طریق دوربین به دستگاه DVR منتقل می شود در هارد دیسک ذخیره می گردند. استفاده از یک هارد دیسک با ظرفيت بالا، سرعت مناسب و قابل اطمينان ، به طرز محسوسی افزایش کیفیت انجام پروژه در محيط عملياتی خصوصا" ذخيره و بازيابی اطلاعات را بدنبال خواهد داشت، در مقابل انتخاب نادرست هارد دیسک باعث عدم رضایت مشتری و در مواقعی از دست دادن کلیه تصاویر ضبط شده را به دنبال خواهد داشت.
جهت دخیره سازی اطلاعات و تصاویر از هارد استفاده می شود، در DVR های قدیمی از هاردهای IDE استفاده می شد که به دلیل محدودیت حافظه ، زمان ضبط تصاویر پایین بود ولی در DVR های جدید که از هاردهای SATA نیز پشتیبانی می کنند، به دلیل افزایش حجم رسانه ذخیره سازی، مدت زمان بسیار طولانی تصاویر ویدئویی را در حافظه ذخیره می کنند، برای محیط هایی که مدت زمان ضبط تصاویر حائز اهمیت می باشد، ظرفیت هارد دیسک از فاکتورهای بسیار مهم می باشد. که در انتخاب دستگاه DVR بایستی به این نکته اساسی توجه شود. (از هارد های متداول مورد استفاده در دستگاه های DVR می توان به هاردهای 500 گیگابایت و 1ترابایت اشاره نمود)
پارامترهای زير را می توان در زمان انتخاب يک هارد ديسک در نظر گرفت :
ظرفیت : حداقل ( 250 گیگابایت ) ، پيشنهادی ( 1 تا 2 ترابایت )
سرعت دوران : حداقل ( 5400 دور در دقیقه) ،پیشنهادی ( 5400 تا 7200 دور در دقیقه ) ، حداکثر ( 7200 دور در دقیقه ) : بالا بودن سرعت دوران یك هاردیسك نشان دهنده بالا بودن سرعت ذخيره و بازيابی اطلاعات است. درصورتيکه از دوربین های با کیفیت و تنظیمات DVR با کیفیت بالا استفاده می نمایید، بالا بودن تعداد دور در دقیقه یك هاردیسك بسیار حائز اهمیت است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree