021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

مترو و قطار شهری و بین شهری

30 -3443 1353 کلیک ها

دوربین مداربسته مترو و قطار شهری و بین شهری

مسافرت مطمئن با راهکارهای امنیتی یکپارچه

حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در زندگی امروزه افراد دارد. با افزایش جمعیت این نقش بخصوص در شهر های بزرگ پر رنگ تر می‌شود. در سالهای اخیر حمل و نقل عمومی با قطار و مترو ریسک های بالا و جدیدی را تجربه کرده است. حملات تروریستی دغدغه تمام مدیران مترو در بیشتر نقاط جهان می باشد. به علاوه ، شما باید از مسافران ، کارمندان و اموال عمومی در ایستگاه های مترو یا قطار مراقبت کنید. شما می توانید با انتخاب سیستم مناسب و یکپارچه ، تعامل مناسبی بین سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته، سیستم اعلام حریق، اکسس کنترل و اتوماسیون ساختمان ایستگاه مترو یا قطار، ایجاد کنید.

آتش سوزی، خرابکاری، ورود به محدوده عبور قطار ، عبور خلاف جهت جمعیت یا عبور از محل غیر مجاز، تجمع بیش از حد جمعیت در ایستگاه، دزدی ، مصرف مواد مخدر و حملات تروریستی از جمله مواردی است که شما باید در ایستگاه مترو یا قطار با آن مقابله کنید. همچنین می توانید با کمک آنالیز هوشمند تصاویر دوربین مداربسته، و استفاده آماری از اطلاعات به دست آمده، تصمیمات درستی در زمینه افزایش راندمان اتخاذ کنید.

کنترل دسترسی به محدوده های حساس ایستگاه مترو یا قطار، مانند اتاق های برق ، سیستم تهویه ، اتاق کنترل و ... می بایست با تعامل سیستم اکسس کنترل و دوربین مداربسته به درستی تحت نظارت قرار داشته باشد.

به دلیل وجود ترافیک سنگین مردمی امنیت و نظارت تصویری مناسب در ایستگاه مترو و قطار حساسیت ویژه ای دارد. علاوه بر این، وجود فروشگاه­ها ، نمایشگاه های هفتگی یا دائمی، برگزاری مراسم های مختلف و وجود نواحی ورودی و خروجی مختلف در ایستگاه یا ترمینال مسافرتی ، بر پیچیدگی کار می افزاید.

برای امنیت بیشتر ما از راهکار های هوشمند استفاده می کنیم

تجزیه و تحلیل رفتار هوشمند

 • آنالیز هوشمند تصویر، پردازش تصویر دوربین مداربسته ، تشخیص الگو و فن­آوری هوش مصنوعیبرای دستیابی به یک سطح بالاتر از نظارت تصویری متداول امروزی

بالاترین درجه حفاظت در سیستم نظارت تصویری

 • استفاده از نرم افزارهای نوین و ماژول های درونی آنالیز تصویر و صدا به صورت هوشمند و استفاده از الگوریتم های پیشرفته برای تشخیص مقابله با نفوذ به یک محدوده توسط دوربین مداربسته، تشخیص شیء رها شده، تشخیص سرقت اشیاء ، حرکت سریع غیر معمول، تشخیص اجتماع نفرات، تشخیص صف طولانی، پرسه زدن بیش از حد در یک منطقه حساس، ورود به یک منطقه حساس، فریاد زدن ، شمارش نفرات و ... .

مدیریت هوشمند ساختمان مترو

یکپارچه سازی و تعامل هوشمند سیستم های امنیتی ، اکسس کنترل، اعلام حریق، اتوماسیون، تجهیزات هوشمند، دوربین مداربسته، سیستم صوتی و اعلان خودکار، به کمک سیستم مدیریت یکپارچه ساختمان BMS در لایه های مختلف

ایجاد سناریو های مختلف بر اساس ساعت های عادی یا پیک جمعیت در ایستگاه مترو

ایجاد سناریو برای حوادث مختلف در ایستگاه مترو یا قطار

ایجاد سناریو برای کنترل تجهیزات مختلف مانند روشنایی، درب، جهت پله و ... در ساعات مختلف شبانه روز در ایستگاه مترو یا قطار

ایجاد سناریو برای سیستم صوتی یا چراق ها و درب های کنترلی، برای ورود یا خروج قطار و ....

تشخیص چهره افراد تحت تعقیب در ایستگاه

 • تشخیص چهره با محاسبات هوشمند پیشرفته
 • ایجاد لیست سیاه برای سیستم . هنگامی که چهره شناسایی شده در لیست سیاه قرار می­گیرد زنگ هشدار یا ... به صورت خودکار یا با تأیید اپراتور به صدا در می آید یا به نحو دیگری به مأمورین امنیتی اطلاع داده می شود.

دوربین مداربسته 360 درجه یا Fisheye در ایستگاه

 • یک دوربین مداربسته 360 درجه در فضای ایستگاه مترو یا سالن ایستگاه قطار، که هیچ زاویه ای از دید آن پنهان نمی ماند.
 • نمایش ویدئویی طبیعی با کالیبراسیون پیشرفته برای هر منطقه انتخابی در تصویر دوربین چشم ماهی
 • حالت­های چندگانه برای تصویر باز شده دوربین Fisheye از قبیل: حالت اصلی، پانورامیک، پانورامیک دوگانه، 1 + 3، E-PTZ

نظارت چند لنزی توسط دوربین های مداربسته ویژه

 • چند لنز با نمای 180 درجه پانوراما برای دستیابی به ویدئو 360 درجه در یک زمان. ترکیب دوربین چند لنزی با PTZ ویژگی منحصر به فردی ارائه می کند. با کلیک روی هر قسمت تصویر گسترده، دوربین PTZ به سرعت جزئیات بسیار بیشتری از منطقه را به شما نمایش می دهد.

نظارت بر آسانسور در ایستگاه مترو یا قطار

 • نظارت ویدئویی برای تمام آسانسورها با دوربین های میکرو دام
 • استفاده از روش کابلی یا حالت انتقال بی­سیم تا 500 متری

مقابله با تحرکات تروریستی یا آتش سوزی

با در اختیار داشتن یک سیستم یکپارچه با برنامه نویسی اختصاصی برای ایستگاه مترو یا قطار ، شامل اتوماسیون ، اکسس کنترل، سیستم صوتی، سیستم اعلام حریق و دوربین مداربسته ، می توانید در صورت بروز حملات تروریستی یا آتش سوزی ، سناریوهای هماهنگ و از پیش تعریف شده ای را برای مدیریت بحران ایستگاه مترو یا قطار اجرا کنید. این سناریو می تواند به صورت خودکار توسط سیستم جامع کنترل ، اجرا شود.

یافتن بسته های مشکوک

به کمک آنالیز تصویر هوشمند دوربین مداربسته در ایستگاه مترو یا قطار، وجود چمدان یا بسته های رها شده پس از مدت زمان مشخصی به شما اطلاع داده می شود. همچنین هنگامی که کارکنان ایستگاه مترو یا قطار یک چمدان یا بسته رها شده را پیدا می­کنند، پرسنل امنیتی می­توانند به سرعت با مشخص کردن تصویر چمدان در دستگاه ضبط تصویر و با کمک جستجوی هوشمند به تمام ویدیوهای ضبط­ شده مربوطه برای ارزیابی وضعیت و تصمیم­گیری در مورد اقدامات مناسب بعدی دسترسی داشته باشند.

باز ماندن درب امنیتی در ایستگاه

هر­گونه شکاف امنیتی در ایستگاه را به سرعت شناسایی کنید. سیستم نظارت تصویری و دوربین های مداربسته با هماهنگی اکسس کنترل ، به صورت خودکار در صورت باز ماندن درب یک مکان حساس هشدار داده و ویدیوی زنده آن مکان را به صورت تمام صفحه توسط دوربین مداربسته نصب شده ، نمایش می دهد.

عبور از خط زرد در ایستگاه مترو

در صورتی که مسافرین در زمانی که قطار وارد ایستگاه نشده از خط زرد ( یا هر خط فرضی ) عبور کنند سیستم می تواند مامورین را مطلع ساخته یا به صورت خودکار پیام صوتی مناسب را پخش نماید.

اعلان های صوتی خودکار در ایستگاه مترو یا ترمینال قطار

اعلان پیغام صوتی مشخص در هنگام ورود یا توقف قطار و نیز اعلان هشدار و راهنمایی مسافران برای حرکت به سمت مسیری خاص یا انجام کاری خاص توسط سیستم صوتی و آدرس دهی خودکار، امکان پذیر می باشد.

نمایش جزئیات با دوربین های مداربسته 4K

نمایش جزئیات بیشتر با نصب تعداد کمتری از دور بین های مداربسته امکان پذیر می باشد . استفاده از دوربین های 4K با سنسورهای تصویر پیشرفته ، امکان مشاهده جزئیات بیشتری را با حساسیت نوری مناسب را فراهم می سازد.

نظارت بر رفتار مسافران در داخل قطار

نصب دوربین مداربسته در داخل قطار می تواند منجر به کاهش قابل توجه رفتارهای ناصحیح توسط مسافرین گردد. امکان پیگیری حوادث و اتفاقات و کاهش جرایمی مانند دزدی و آسیب به اموال از دیگر مزایای به کارگیری دوربین مداربسته در داخل قطار شهری می باشد.

مقابله با افرادی که از قصد وارد شدن بدون بلیط از درگاه خروج مسافرین را دارند

دوربین های مداربسته هوشمند ، با تشخیص جهت عبور افراد، می توانند در صورت عبور فردی، بر خلاف جهت سایرین، یا خلاف جهت تعیین شده، آلارمی را به مأمورین کنترل بلیط ایستگاه مترو، اعلان کرده یا اعلان صوتی ضبط شده ای را در همان مکان ، برای تغییر رفتار فرد ، پخش نمایند.

نظارت شهری هوشمند

29 اسفند 879 1112 کلیک ها

شهر امن، نظارت تصویری هوشمند شهری

دوربین های مداربسته شهری - حفاظت از دارایی، امکانات و زیرساخت حیاتی شهر

اهمیت ندارد می خواهید از چه مکانی توسط دوربین های مداربسته شهری محافظت کنید. شما به یک سیستم امنیتی و دوربین مداربسته مطمئن نیاز دارید که بتواند در هر زمان و در هر شرایط آب و هوایی و با هر میزان روشنایی موجود در محیط، تصویری مناسب به شما ارائه داده و امنیت شهر را حفظ کند. سیستم های نظارت شهری هوشمند،( دوربین های مداربسته نصب شده در سطح شهر با قابلیت آنالیز هوشمند تصاویر و آلارمهای خودکار ) تهدیدات بالقوه و نفوذ افراد غیر مجاز به تجهیزات و زیر ساختهای شهری را به صورت خودکار شناسایی می کند و به شما اجازه می دهد اقدام سریعی ، قبل از بروز حادثه انجام دهید.

اقدام سریع با هشدارهای خودکار توسط دوربین های مداربسته هوشمند شهری و تأیید تصاویر توسط اپراتور یا مأمور حراست

یکی از راهکارهای قدرتمند در نظارت شهری، حفاظت پیرامونی براساس دوربین های مداربسته حرارتی هوشمند به همراه ماژول های آنالیز تصویر تعبیه شده در دوربین مداربسته است. دوربین های مداربسته حرارتی هوشمند می توانند در تاریکی مطلق "ببینند" و هشدارهای خودکار را در هنگام ورود یک فرد به یک منطقه از پیش تعریف شده ایجاد کنند. پس از تشخیص اولیه توسط دوربین مداربسته حرارتی نصب شده در اماکن مهم شهری، دوربین های PTZ به صورت خودکار، منطقه هشدار را پوشش داده و این راهکار، تصدیق فعالیت مشکوک ، قبل از نفوذ غیر قانونی به یک منطقه حساس شهری را ممکن می سازد.

این ساختار نظارت شهری می تواند به سادگی با دوربین های مداربسته IP با قابلیت Star Light (دید در نور بسیار کم)، پروژکتورهای نور سفید و پروژکتورهای نور مادون قرمز مخصوص دوربین های مداربسته، بلندگو های و سیستم صوتی اعلام هشدار ( به صورت اتوماتیک ) و سیستم های امنیتی موجود برای عملکرد بهینه، یکپارچه شود.

موزه

29 اسفند 879 1142 کلیک ها

دوربین مداربسته موزه

در حفاظت از موزه ها ، ساختمانهای باستانی، مراکز گردشگری و تماشای مصنوعات تاریخی، سیستم های امنیتی از میراث هنر و گنجینه های ارزشمند کشور محافظت می­کنند. حفاظت از این گنجینه ها نیاز به نظارت شبانه روزی دارد و دوربین های مداربسته همچون نگهبانان هوشمند به صورت مداوم و با استفاده از تکنولوژیهای مدرن آنالیز تصویر، یه صورت بیست و چهار ساعته مراقب بوده و در صورت لزوم اخطارها ، فرامین و آلارمهای مربوطه را صادر می کنند.

شما در یک موزه با چالش های متنوعی از لحاظ امنیتی ، روبرو هستید:

 • حفاظت از بازدید کنندگان و کارکنان موزه
 • محافظت از اشیای گران قیمت در زمان بازدید موزه و بعد از آن
 • جلوگیری تهدیدات ، خرابکاری در موزه، ساختمانهای تاریخی و ملی و ...
 • مقابله با آتش­سوزی­ها و انفجارها
 • مدیریت انواع مختلفی از مجوزهای دسترسی متفاوت

مدیریت این چالش­ها یک کار پر تنش است ؛ زیرا باید به صورت مداوم و بدون وقفه این مراقبت صورت گیرد.

ما برای حفاظت از موزه ها راهکارهای زیر را ارائه می کنیم.

 • با نصب دوربین های مداربسته نسل جدید، نظارت ویدئویی با کیفیت HD و4K را با آنالیزهای هوشمند مانند تشخیص چهره، و تایید چهره ترکیب نمایید.
 • آنالیز تصویر، پردازش تصویر، تشخیص الگو و فن آوری هوش مصنوعی برای دستیابی به یک سطح بالاتر از نظارت تصویری متداول امروزی
 • استفاده از نرم افزارهای نوین آنالیز تصویر و صدا به صورت هوشمند در موزه و استفاده از الگوریتم های پیشرفته برای تشخیص مقابله با نفوذ غیر قانونی در طول شبانه روز، تشخیص و جلوگیری از ورود افراد به یک محدوده ممنوع در موزه و سایر مناطق گردشگری باستانی، تشخیص هوشمند سرقت اشیاء در موزه، حرکت سریع غیر معمول و افتادن نفرات، تشخیص اجتماع نفرات، تشخیص صف طولانی، پرسه زدن بیش از حد در یک منطقه حساس، ورود به یک منطقه حساس، تشخیص فریاد یا جیغ زدن.
 • تحلیل های هوشمند برای مدیریت بهتر موزه یا ساختمان با استفاده از آنالیز هوشمند تصاویر. اطلاعات آماری شامل شمارش نفرات، تشخیص سن و جنسیت، مسیر های حرکت، محل های دارای بیشترین بازدید و ... توسط تحیلگرهای تصویر ارائه می گردد. این اطلاعات میتواند برای تحلیل، بازاریابی و افزایش درآمد مراکز گردشگری، مورد استفاده قرار گیرد.
 • نظارت چند لنزی - چند لنز با نمای 180 درجه پانوراما در یک دوربین برای دستیابی به ویدئو 360 درجه در یک زمان. ترکیب دوربین چند لنزی با PTZویژگی منحصر به فردی ارائه می کند. با کلیک روی هر قسمت تصویر گسترده، دوربین PTZبه سرعت جزئیات بسیار بیشتری از منطقه را به شما نمایش می دهد.
 • تبدیل موزه به ساختمان هوشمند. با استفاده از سیستم مدیریت هوشمند ساختمان تمامی سیستم ها از قبیل نظارت ویدئویی و دوربین مدار بسته، سیستم ضبط تصاویر، سیستم نمایش تصاویر، سیستم کنترل دسترسی (اکسس کنترل)، سیستم هشدار سرقت و آتش سوزی، اتوماسیون و غیره با هم در تعامل بوده و در یکسخت افزار و نرم افزار مرکزی کنترل می شوند.
 • کمک به اپراتور و اعلام خودکار خرابی ها و خرابکاریها مانند قطع شدن دوربین، خرابی هارد، تغییر ناگهانی تصویر، پوشاندن دوربین، به هم خوردن فوکوس و ... .

پارکینگ هوشمند در ساختمان موزه یا مراکز گردشگری

 • شامل نظارت بر محوطه پارکینگ­ها برای مقابله با سرقت و کنترل دقیق و هوشمند ورودی موزه
 • تشخیص خودکار و ثبت پلاک، محاسبه هزینه و ارائه قبض پارکینگ ، نظارت ویدئویی با کیفیت بالا با وجود شرایط نوری بد در محوطه پارکینگ موزه، راهنمای هوشمند پارکینگ برای هدایت اتومبیل به محل پارکینگ خالی، یافتن سریع محل پارکینگ خالی با کمک نمایشگر رنگی هوشمند، یافتن موقعیت خودرو پارک شده. آنالیز هوشمند و اخطار در زمان پرسه زدن افراد مشکوک در پارکینگ

موزه بانک ملی ایران

اشیاء و گنجینه های فاخر موجود در این موزه بوسیله سیستم نظارت تصویری و دوربین های مداربسته هوشمند Bosch محافظت می گردد. کنترل ورود و خروج هوشمند و استفاده از رنج گسترده محصولات، پوشش کامل حفاظتی را در این ساختمان خاطره انگیز ایجاد کرده است.

مرکز تحویل BMW، آلمان

Bosch حسگرهای تشخیص آتش و مقابله با نفوذ غیر قانونی مدرن را به همراه سیستم نظارت تصویری هوشمند خود در این مرکز قرار داده است. سیستم کنترل تردد اتوماتیک به ثبت اطلاعات خودروهای خارج شده از مرکز کمک می کند. این سیستم های امنیتی در این ساختمان عظیم، مانند ضربان قلب، حیاتی می باشند.

موزه Thyssen-Bornemisza، مادرید، اسپانیا

موزه هنر مادرید سالیانه حدود یک میلیون بازدید کننده دارد. این موزه با چالش تغییر از سیستم CCTV (دوربین مداربسته) آنالوگ قدیمی خود به سیستم دوربین مداربسته IP، شامل مرکز کنترل نظارت تصویری، دوربین های مداربسته و سیستم­های مدیریتی یکپارچه روبرو بود. در حال حاظر همه چیز به وسیله سیستم مدیریت هوشمند ساختمان بوش Bosch کنترل می گردد.

. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree