021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

انبار

دوربین مداربسته بنادر و راه‌ کارهای امنیتی برای حمل و نقل دریایی


بهینه‌ سازی امنیت بندر – حفاظت از کالاهای با ارزش

امنیت بندر تنها مربوط به حفاظت از میزان زیادی از کالاهای با ارزش که هر روز گذر می‌کنند نیست بلکه مربوط به حفاظت از بندر به عنوان زیرساختی حیاتی در اقتصاد کشور است. عرش گستر با گستره وسیعی از انواع دوربین‌های مداربسته تحت شبکه هوشمند، انکدرهای ویدئویی برای ترکیب دوربین‌های قدیمی با سیستم جدید و دوربین‌های مداربسته IP با قابلیت کار در شرایط سخت آب و هوایی، نظارت تصویری کم هزینه‌ای را در بنادر و کشتی‌ها فراهم می‌کند. نظارت بر اماکنی نظیر:

 • ورودی‌ها و خروجی‌های بندر
 • ساحل
 • محیط‌های پیرامونی بنادر و انبار‌ها
 • انبارها و ساختمان‌های حیاتی در بندر
 • پارکینگ‌ها اتومبیل
 • کشتی‌ها

افزایش کارایی روزانه در بندر

 • نظارت راه دور بر شماره‌های شناسایی کانتینرها، شماره شناسایی تریلی و کامیون‌ها و سایر داده‌ها با دوربین مداربسته، که پیش از این با پای پیاده سرکشی می‌شدند.
 • نظارت کشتی و کانتینر از راه دور و بررسی خرابی‌ها با دوربین مداربسته

با دوربین‌های مداربسته تحت شبکه شما یک راهکار انعطاف‌پذیر و قابل توسعه دارید که می‌تواند با افزایش نیازهای شما رشد کند. شما می‌توانید از دوربین‌های مدار بسته در بنادر به منظور دسترسی به مقاصد ذیل استفاده کنید.

 • هشدار خودکار در هنگام ورود کسی به ناحیه ممنوعه در بندر یا محیط انبار، در روز یا شب
 • تصاویر ویدئویی HDTV کیفیت بالا، با استفاده از دوربین‌های مداربسته Full HD و 4K برای بررسی و شناسایی رویدادها در بنادر
 • آنالیز تصویر دوربین مداربسته، ارائه شمارش نفرات، تشخیص حرکت، تشخیص پلاک و غیره
 • دسترسی شبکه‌ای به ویدئوی ضبط شده زنده در مرکز کنترل محلی موجود در بندر یا دفاتر مرکزی در سایر شهر‌ها با بررسی مجوز افراد مورد تایید برای تماشای تصاویر

چالش‌ها و راهکارهای امنیت بنادر و کشتی‌ها

خرابکارها، نور کم و آب و هوای ناسازگار تنها تعدادی از چالش‌هایی هستند که امنیت بندرگاه را تهدید می‌کنند. چالش‌های سیستم‌های نظارت تصویری در بنادر و داخل کشتی شرایط خاصی دارد و فقط تعداد کمی از انواع دوربین‌های مداربسته می‌توانند به صورت تضمین شده و بدون هیچ مشکلی، در این شرایط، به مدت طولانی کار کنند.

مقاومت تجهیزات مداربسته در برابر عوامل طبیعی در بنادر و کشتی‌ها

کارکرد تجهیزات و دوربین‌های مداربسته در رنج دمایی بسیار گسترده از دمای پایین ( تا 40 درجه زیر صفر ) و در دمای بالا (تا 70 درجه بالای صفر) ویژگی منحصر به فرد گروهی از تجهیزات نظارت تصویری می‌باشد. همچنین دوربین‌های مورد استفاده در بنادر و یا دوربین مداربسته کشتی می‌بایست از درجه حفاظتی مناسب و توانایی ایستادگی در باران‌های سیل آسا و در برخی موارد غرق شدن در آب را داشته باشند. با توجه به شرایط آب و هوایی و به خصوص در عرشه کشتی از دوربین‌های مداربسته دارای برف پاک کن و به معنای واقعی مقاوم، در شرایط سخت استفاده می شود.

بستر فیبر نوری و وایرلس

معمولاً فاصله نصب دوربین مداربسته در بنادر تا مرکز کنترل بالاست و راهکارهای متداول قابل استفاده نیست. معمولا استفاده از راهکارهای ارتباطی بر پایه فیبر نوری و راهکارهای ارتباطی وایرلس به عنوان راهکارهای جایگزین در بنادر و مناطق ساحلی به کار می‌روند.

آنالیز هوشمند تصاویر

دوربین‌های نظارت تصویری می‌توانند به کمک آنالیز تصویر داخلی یا نرم افزارهای آنالیز تصویر هوشمند به حفاظت و امنیت بیشتر کمک کنند. نفوذ غیر مجاز به داخل محوطه بندر یا اسکله، ورود به محوطه ممنوعه در بنادر یا کشتی، پرسه زدن در یک مکان به مدت طولانی، سرقت و گم شدن شی از تصویر و وجود یک شی مشکوک به مدت طولانی در محوطه، به صورت خودکار توسط دوربین مداربسته شناسایی و به اپراتور اطلاع داده می‌شود. با تشخیص انسان از حیوانات و اشیاء از ایجاد آلارم‌های دردسرساز و مزاحم برای مسئولین حراست بندرگاه جلوگیری می‌شود.

یکپارچگی با سیستم‌های دیگر

یکپارچگی و تعامل سیستم صوتی، دوربین مداربسته و سیستم اکسس کنترل در کشتی یا بندر، امکان اجرای سناریوهای مختلف متناسب با شرایط، اعلان پیام‌های صوتی مناسب و ... را در صورت وجود آتش سوزی و سایر شرایط خطر برای کارکنان بنادر و کشتی‌ها فراهم می‌سازد. در سایت‌هایی پراکنده که در تمام ساعات شبانه روز کار می‌کنند، مسئولین بنادر نیاز به تامین امنیت و مدیریت کامل شرایط دارند. ما این کار را با ارسال آلارم‌های دقیق و بدون خطا در شرایط حساس انجام می‌دهیم.

دوربین‌های مداربسته سری MIC BOSCH

هنگامی که RNLI برای نجات افراد در دریا می‌رود، از دوربین‌های مداربسته MIC Bosch که در قایق‌ها نصب شده استفاده می‌کند. زوم بالا، استفاده از قابلیت‌ها هوشمند پیشرفتی، پروژکتورهای نور مرئی و مادون قرمز، مقاوم و محکم در برابر نفوذ آب و ضربه و برف پاک کن‌های یکپارچه روی دوربین مداربسته، تضمین می‌کنند که دوربین‌های مداربسته می‌توانند در شرایطی بحرانی سالم بمانند و تصویری مناسب ارائه دهند. با سیستم‌های امنیتی BOSCH، همکاری‌ها در عرشه کشتی به حداکثر می‌رسد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree