021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

قطار و راه آهن

ایمنی و بهره ­وری در سیستم حمل و نقل ریلی

جلوگیری از تصادفات در حمل و نقل ریلی توسط دوربین مداربسته هوشمند

تصادفاتی که ناشی از آتش­سوزی و یا بی­دقتی در رفتار ترافیکی مردم رخ می­دهد، علاوه بر ایجاد تأخیر، به زیرساخت­های ترانزیت کالا و حمل و نقل ریلی ( قطار) نیز آسیب می­رساند. با نصب دوربین­های مداربسته حرارتی می­توان بسیاری از حوادث را پیش­بینی نمود و تشخیص داد و به مجریان حمل و نقل ریلی در ایستگاه یا محدوده ریل های راه آهن، در انجام به موقع اقدامات لازم کمک رسانی نمود.

نظارت بر حاشیه ریل­ها با سامانه هوشمند نظارت تصویری

با طراحی دوربین­ های مداربسته حرارتی در حاشیه ریل­ها، ورود افراد به تونل­های راه­آهن و یا پیاده­روی آنان در حاشیه­های ریل ها را می­توان به مجریان هشدار داده و موقعیت دقیق آنان را اطلاع رسانی نمود.

شناسایی و تشخیص وسایل نقلیه در تقاطع­های ریلی

نصب دوربین های مداربسته حرارتی می­تواند وسیله نقلیه­ای که در یک تقاطع ریلی متوقف شده است را شناسایی نماید تا قطار عبور کننده از آن تقاطع متوقف گردد. به این ترتیب، با نصب و اجرای دوربین مداربسته به اپراتور هشدار داده می شود و از حوادث جلوگیری می­گردد.

تشخیص هوشمند آتش­سوزیدر تونل­های راه آهن با دوربین مداربسته حرارتی

دوربین های مداربسته حرارتی با شناسایی نقاط با دمای بسیار بالا همچون آتش می­توانند در همان مراحل اولیه آتش­سوزی هشدار لازم را به اپراتور بدهند تا با از بین بردن شانس گسترش آتش­سوزی، از وقوع حوادث و فجایع در ایستگاه و مراکز ساخت و تعمیراتی راه آهن جلوگیری شود. در این روش با یک آلارم آتش­سوزی که می­تواند در مراحل اولیه آتش­سوزی فعال گردد، از آتش­سوزی­های عظیم اجتناب می شود.

همچنین می توان از دوربین های تشخیص دود و شعله استفاده نمود.

تشخیص آتش­سوزی در واگن­های قطار

یک دوربین مداربسته هوشمند ، بسیار سریع­تر از دیتکتورها دود می­تواند آتش­سوزی در واگن­های قطار را شناسایی کند. این دوربین مداربسته هوشمند دارای قابلیت فیلتر آلارم­های ناخواسته­ای همچون آتش سیگار یا فندک نیز می­باشد.

جلوگیری از ارتکاب جرایم در قطار و ایستگاه راه آهن

با استفاده از دوربین های مداربسته می توانید آمار ارتکاب جرایم را در داخل قطار یا ایستگاه راه آهن کاهش دهید، دوربین های مداربسته هوشمند قادر به شناسایی رفتار های مشکوک در مناطق ممنوعه می باشند. همچنین صدای جیغ یا فریاد می تواند به صورت خودکار توسط دوربین مداربسته شناسایی شده و به اپراتور یا مسئول حراست قطار یا ایستگاه راه آهن اطلاع داده شود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree