021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

دوربین های مداربسته حرارتی

30 -3443 1151 کلیک ها

دوربین های مداربسته حرارتی؛ راه حلی برای کاربردهای ترافیکی

معمولاً دوربینهای مدار بسته یا CCTV برای نظارت­های تصویری مورد استفاده قرار می­گیرند. اگرچه دوربین های مداربسته برای آنالیز تصویر ابزارهایی مطمئن می باشند اما برای رفع برخی محدودیت­های دوربین­های مدار بسته باید از الگوریتم­های اضافی دیگری نیز استفاده نمود. برای مثال، جهت تصویر برداری در شب باید تجهیزات نورپردازی مناسب نصب گردد. دوربین های CCTV ممکن است تحت تأثیر شدت نور خورشید به درستی تصویر برداری نکنند. همچنین، این دوربینهای مداربسته ممکن است عابران پیاده و یا وسایل نقلیه­ای را که در حال حرکت در قسمت­های تاریک تصویر می باشند را به درستی تشخیص ندهند.

دوربین­های مدار بسته حرارتی راه ­حلی بی نظیر برای رفع این مشکلات می­باشند. دوربین­های مدار بسته حرارتی کوچکترین تفاوت­های دمایی را تشخیص داده و بر اساس آن تصاویر ویدیویی را ضبط می­نمایند. با نصب دوربین مداربسته حرارتی دیگر نیازی به نور برای تشخیص و ضبط تصاویر نیست. همچنین طراحی دوربین مداربسته حرارتی به گونه­ای است که با شدت نور خورشید دچار اختلال نمی­شوند.

دوربین های مداربسته حرارتی یا گرمایی با عملکرد فوق­العاده خود امکان تشخیص شبانه­روزی وسایل نقلیه، عابران پیاده و حتی دوچرخه­ها را صرف­نظر از میزان نور برای شما فراهم می­آورد.

تشخیص و آنالیز تصویر در تاریکی مطلق

الگوریتم های آنالیز تصویر، معمولا در روشنایی روز به خوبی عمل می کنند. بنابراین به راحتی می توانید از دوربین های مداربسته به عنوان فنس مجازی و یک سپر دفاعی هوشمند برای حفاظت پیرامونی و تشخیص خودکار ورود افراد به محدوده‌ی تحت نظارت استفاده کنید. مشکل وقتی نمود می یابد که بخواهید از دوربین مداربسته برای این کار در طول شب نیز استفاده کنید. معمولاً حتی با وجود نورپردازی های حرفه ای ، آنالیز و تشخیص خودکار توسط دوربین کاری پر چالش و توأم با خطا است. دوربین های مداربسته حرارتی قادرند در طول شب و در تاریکی مطلق از یک محوطه بزرگ، حفاظت کنند. کوچکترین حرکت فرد یا وسیله نقلیه توسط دوربین مداربسته حرارتی تشخیص داده می شود و در صورتی که وارد محدوده غیر مجاز شود برای شما آلارم ارسال می گردد. دوربین های مداربسته حرارتی قادرند تا نظارت صدها متر را به صورت هوشمند در طول روز و شب ، بر عهده بگیرند.

تابش خورشید

دوربین­های مداربسته معمولی با تابش مستقیم نور خورشید به اصطلاح "کور" می شوند و آنالیز تصویر خودروها، مردم و حیوانات دچار اختلال می­شود و تشخیص داده نمی­شوند؛ اما دوربین های مدار بسته حرارتی یا گرمایی از این تابش نور تأثیر نمی­گیرند و فقط به حرارتی که تشخیص داده­اند، واکنش نشان می­دهند.

نور چراغ­های جلوی خودروها

نور چراغ جلوی خودروها برای دوربین های مدار بسته CCTV گیج کننده هستند و باعث عدم تشخیص و یا تشخیص نادرست خودروها می­گردند و نظارت ترافیکی در شب را غیرممکن می­سازند. راه­حل این قضیه، استفاده از دوربین های مداربسته حرارتی است که نسبت به نور چراغ­های جلو ایمن می­باشند و به وضوح خودروها را می­بینند و تشخیص پلاک را ممکن می­سازند.

تشخیص کامل در قسمت تاریک تصویر یا سایه

در صورتی که عابران پیاده، دوچرخه سواران، حیوانات و حتی خودروها در قسمتهای تاریک تصویر حرکت نمایند، ممکن است دوربین­های مداربسته معمولی آنها را تشخیص ندهند که این مشکل نیز با استفاده از دوربینهای مداربسته حرارتی مرتفع می گردد، زیرا دوربین­های حرارتی بدون توجه به نور عمل می­نمایند و بنابراین برای آنها فرقی میان نور و سایه نیست.

نظارت بر طیف وسیعی در شب توسط دوربین حرارتی

در دوربین های CCTV معمولی، بزرگراه­ها در هنگام شب به ردیف نامعلومی از نورها تبدیل می گردند و با این اوصاف، گردآوری اطلاعات و آنالیز تصویر غیرممکن می شود؛ اما دوربین­های مداربسته حرارتی، گرمای وسایل نقلیه را از فواصل دور تشخیص می­دهند و همچنین تصویری واضح از بزرگراه­ها و خیابان­ها ارایه می دهند که وسایل نقلیه پارک شده و سایر خطرات را نشان می دهند.

حفاظت پیرامونی

09 آبان 1396 1530 کلیک ها

فنس مجازی، راهکاری مدرن برای حفاظت پیرامونی

حفاظت پیرامونی با دوربین مداربسته هوشمند

مناطقی حساس و مهم و وجود دارند که محافظت از آنها در برابر حملات تروریست­ها، خرابکاریها، دزدها و یا خسارت­های اتفاقی بسیار اهمیت دارد. وجود سامانه هایی مدرن برای بهبود شرایط نظارت بر این مناطق و توجه به تهدیدات واقعی، بیشتر احساس می گردد.

ما با سیستم های مدرن نظارت تصویری و فنس مجازی که ترکیبی از دوربین­های مداربسته حرارتی و متداول، آنالیز هوشمند و دوربین های PTZ (دوربینهای مداربسته گردان با قابلیت تراکینگ هوشمند) است، به کارفرمایان خود یک روش موثر برای تشخیص هوشمند، تایید و اقدام سریع در محیط­های حساس ارائه می­نماییم. این سامانه حتی در شرایط بسیار سخت و دشوار نیز بسیار کارامد و با عملکرد بالا موجب رضایتمندی می گردد.

سیستم حفاظت پیرامونی، اوج قدرت تشخیص و محافظت توسط دوربین مداربسته

فنس یا حصار مجازی هوشمند مزیت های زیر را برای شما خواهد داشت.

 • حفاظت پیرامونی و محیطی، با قابلیت توسعه آسان توسط فنس مجازی
 • دقت تشخیص بالا توسط دوربین های مداربسته استارلایت ( دید در نور بسیار کم )
 • امکان استفاده از قدرت تشخیص فوق العاده دوربین های حرارتی در تاریکی مطلق و مسافت طولانی
 • سناریو های متعدد در صورت تشخیص نفوذ غیر قانونی افراد یا اتومبیل
 • تشخیص انسان، اتومبیل و حیوان به منظور جلوگیری از آلارم های اشتباه
 • نصب ساده و کم هزینه نسبت به راهکارهای مشابه حفاظت پیرامونی ( فنس الکتریکی )

حفاظت پیرامونی به کمک دوربین مداربسته ( فنس مجازی ) و آنالیز هوشمند تصاویر، یک سیستم تحلیل و پردازش تصاویر انعطاف پذیر و قابل توسعه برای نظارت تصویری و حفاظت پیرامونی و محیطی است. این راهکار امنیتی، برای فواصل طولانی نیز به صورت امن و کم هزینه، قابل طراحی و نصب می باشد.

سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند قادر به تشخیص موارد زیر می باشد:

 • نفوذ غیر قانونی توسط انسان یا خودرو توسط آنالیز تصویر دوربین مداربسته
 • پرسه زدن در محیط ممنوعه رسم شده در تصویر دوربین مداربسته
 • عبور از خط فرضی رسم شده در تصویر دوربین مداربسته
 • ورود یا خروج به یک محدوده تعریف شده در دوربین مداربسته
 • تشخیص هوشمند انسان و خودرو از حیوانات ، اشیاء و غیره
 • کالیبراسیون هوشمند، تشخیص پرسپکتیو، 3D Analytic
 • تنظیم حساسیت تشخیص دوربین مداربسته
 • تشخیص هوشمند نفوذ انسان در صورت خزیدن یا خمیده راه رفتن
 • تشخیص هوشمند قراردادن یک شی در محیط
 • تشخیص هوشمند سرقت یک شی در محیط

حفاظت پیرامونی با دوربین مداربسته ، اولین لایه دفاعی شما

سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند عرش گستر به شما یک خط مرزی می دهد که امنیت کامل شما از آنجا آغاز می شود. یک حصار مجازی قدرتمند در اطراف املاک و دارایی های شما. این یک راهکار ایده آل است به منظور تقویت سیستم کنترل دسترسی فیزیکی ( اکسس کنترل ) برای مکان هایی که نیاز به امنیت بالایی دارند مانند: کارخانه ها ، منازل مسکونی، پالایشگاه ها، سازمان های دولتی و خصوصی، زمین های کشاورزی، نیروگاه ها ، زندان ها، سدها، مناطق جنگلی و حیاط وحش و مراکز حساس دیگر. سیستم حفاظت پیرامونی مبتنی بر دوربینهای مداربسته هوشمند تحت شبکه، بلندگوها و سیستم صوتی و نرم افزار مدیریت تصاویر دوربین مداربسته، ( فنس مجازی ) یک راهکار مبتنی بر آنالیز و پردازش تصویر است که برای حفاظت پیرامونی موثر ( به عنوان یک سیستم تشخیص هوشمند ) یک محیط امن و استریل شده برای شما خلق می کند.

این سیستم نظارتی ( حفاظت پیرامونی با فنس مجازی ) در سه مرحله عمل می­نماید: شناسایی، تأیید، اقدام

تشخیص خودکار نفوذ غیر مجاز

هدف اصلی در محافظت از یک محیط، تشخیص یک تهدید و یا نفوذ غیرمجاز در مرحله اول است. نصب دوربین مداربسته هوشمند معمولی و حرارتی در خط اول دفاعی صورت می­پذیرد. دوربین های مداربسته حرارتی هوشمند و مدرن بسیار حساس و دقیق عمل می­نمایند و در تشخیص بی­نظیرند. با آنالیز تصویر مبتنی بر تکنولوژی Edge تعبیه شده در داخل دوربین مداربسته می­توانید هزینه­­های مربوط به آلارم­های اشتباه و آزاردهنده را بسیار کاهش دهید. تشخیص و اطلاع رسانی خودکار و هوشمند، توسط لایه اول حفاظتی شما انجام می پذیرد.

آنالیز تصویر و تأیید

نصب دوربین­های مداربسته PTZ در خط دوم دفاعی در حفاظت پیرامونی صورت می­گیرد. این دوربین­های مداربسته بسیار تعامل پذیرند و می­توانند به سرعت به کمک اپراتور بیایند. پس از این که دوربین مداربسته هوشمند هشداری ارسال کرد، می­توانید دوربین PTZ را با کنترل از راه دور به سمت منطقه هشدار بچرخانید و نمای کلی منطقه مورد نظر را مشاهده نمایید. این کار می تواند توسط پریست های تعریف شده در دوربین مداربسته، به صورت خودکار نیز انجام گیرد.

شناسایی و اقدام

با شناسایی مهاجم، اپراتور می­تواند با زوم کردن در منطقه مورد نظر، جزئیات را مشاهده نماید و به این ترتیب قادر است که واقعی بودن تهدید را بررسی نماید. با دوربین­های مداربسته هوشمند و پیشرفته می­توان بهترین و باکیفیت­ترین تصاویر را با وضوح عالی به دست آورد.

مزایای فنس مجازی هوشمند

 • تشخیص خودکار نفوذ افراد غیر مجاز توسط دوربین مداربسته ( آنالیز تصویر در دوربین مداربسته )
 • استفاده از الگوریتم هوشمند آنالیز تصویر دوربین مداربسته در فنس مجازی
 • کیفیت تصویر بسیار بالای سیستم نظارت تصویری در روز و شب
 • قابلیت تنظیم و توسعه در آینده
 • امکان تشخیص با دوربین مداربسته حرارتی از فاصله دور و تاریکی مطلق
 • استفاده از تکنولوژی Lightfinder یا Star light برای تشخیص در نور کم

فنس مجازی هوشمند - تشخیص بدون چشم

دوربین های مداربسته IP هوشمند با تکنولوژی پردازش و آنالیز تصویر امکان حفاظت پیرامونی را به صورت گسترده در یک سایت بزرگ فراهم می­آورند؛ به این معنی که هر دوربین مداربسته در سیستم فنس مجازی، به صورت مستقل توانایی پردازش و آنالیز تصویر و استخراج اطلاعات را دارد. بجر این حالت، به دلیل این که فقط ویدئوی مناسب و مهم از موقعیت حادثه به سرور ارسال می‌گردد پهنای باند کمتری مورد نیاز است و بنابراین نیاز به حاظه ذخیره­سازی کمتری نیز دارید.

شما با آنالیز تصویر دوربین­های مداربسته می­توانید از تنظیمات و ویژگی­های پیشرفته­ای نظیر فیلتر نمودن یک شئ ( که ممکن است در صحنه حرکت داشته باشد ) بهره ببرید تا از تعداد آلارم های اشتباه کاسته شود. می توان با تعریف معیارهایی همانند اندازه و سرعت حرکت شئ، واکنش بر روی اشیاء را تعریف نمود. همچنین، ویژگی دیگری که باعث بهره وری بیشتر سیستم می­گردد، استفاده از آلارم­های مشروط است. آلارم مشروط فقط در صورت وقوع دیگر شرایط تعریف شده به کار می­افتد. ( مثلاٌ گذشتن فرد از سمت دیگر فنس و وارد شدن به منطقه ممنوعه سمت دیگر باعث ایجاد آلارم می شود ) دیگر ویژگی مفید و موثر در این زمینه، تعریف منطقه پوشانده شده است؛ به این ترتیب می­توان منطقه­ای را تعریف نمود که در صورت وقوع رویدادی در آن منطقه، آلارم اجرا نگردد.

اطلاع­رسانی خودکار در سیستم فنس مجازی و حفاظت پیرامونی

در زمان به کار افتادن آلارم، یک اطلاع رسانی درلحظه از طریق ایمیل، نرم افزار VMS ، آژیر، پیامک و غیره به دستگاه­های ویژه­ای که پیش از این تعریف شده­اند، صورت می­پذیرد. با استفاده از یک اپلیکیشن نظارت تصویری می­توان از راه دور، رویداد ضبط شده توسط دوربین های مداربسته یا تصاویر زنده را مشاهده نمود. با آنالیز تصویر می توان به آسانی و با سرعت تصمیم­گیری صحیح را انجام داد.

حفاظت پیرامونی هوشمند تشخیص، تایید و اقدام

حفاظت پیرامونی هوشمند، ( فنس مجازی ) قابلیت های تشخیص دقیقی با پشتیبانی و اقدام توسط سناریوهای چندگانه را فراهم می­­کند. آنالیز هوشمند تصاویر دوربین مداربسته شامل انواع متعددی از تشخیص نفوذ و خرابکاری می شود. حفاظت پیرامونی هوشمند، تشخیص رویدادهای متعدد که همزمان در مکان های مختلف رخ می دهند را بر عهده دارد. آنالیز هوشمند، رویدادهای تشخیص داده شده را تحلیل می کند و از آنهایی که بی خطر هستند صرف نظر می کند و به کارکنان حراست، وضعیت­های بحرانی را اطلاع می دهد. این کار باعث می شود از ارسال آلارم های غیر ضروری و آزاردهنده جلوگیری گردد. مسئول دوربین های مداربسته یا کارمند حراست شما می تواند برای تشخیص ماهیت دقیق هشدار ، ویدیوی رویداد را به صورت زنده ببیند و براساس آن اقدام نماید. نتیجه این راهکار هوشمند، تشخیص دقیق با حداقل هشدارهای کاذب است.

امکان توسعه سیستم امنیتی حفاظت پیرامونی ( فنس مجازی ) با گسترش کار شما

شما می توانید سیستم حفاظت پیرامونی ( فنس مجازی ) را در دوربین های مداربسته متعدد، و به تعدادی که می خواهید، نصب کنید. در صورت نیاز امکان افزایش تعداد دوربین های مداربسته به راحتی وجود خواهد داشت. در سیستم حفاظت پیرامونی ، آنالیز تصویر داده ها توسط دوربین مداربسته به صورت سخت افزاری انجام می پذیرد و تهیه سرور مرکزی برای آنالیز و پردازش تصاویر دوربین های مداربسته حفاظت پیرامونی، نیاز نخواهد بود. سیستم حفاظت هوشمند پیرامونی ( فنس مجازی ) را چه روی یک دوربین مداربسته یا روی پنجاه دوربین مداربسته فعال نمایید، هیچ نیازی به طراحی مجدد سرور مرکزی یا جایگزینی سخت افزار گران قیمت برای افزودن دوربین مداربسته جدید به شبکه نمی باشد.

نصب آسان و سریع سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند ( فنس مجازی )

نصب و تنظیم سیستم حفاظت پیرامونی، ساده و کم هزینه است. شما می توانید همزمان روی دوربین های مداربسته متعدد آن را توسعه و تنظیم کنید. سیستم حفاظت پیرامونی هوشمند، محدوده وسیعی از خروجی های آلارم را پشتیبانی می کند و با تشخیص این هشدارها توسط سیستم های مدیریت تصویر دوربین مداربسته شما، در سریعترین زمان ممکن مأمورین امنیتی در جریان حادثه قرار می گیرند. نصب و راه اندازی این سیستم مبتنی بر دوربین های مداربسته هوشمند، بسیار ساده بوده و به راحتی توسط کالیبره کردن خودکار دوربین مداربسته نصب می گردد.

فنس مجازی و سیستم دوربین مداربسته هوشمند هرگز شما را در بی­خبری نمی­گذارد!

تشخیص چهره

09 آبان 1396 1303 کلیک ها

تشخیص چهره در دوربین مداربسته Face Detection

استفاده از دوربین مداربسته و آنالیز تصویر برای تشخیص چهره

فراتر از مباحث امنیتی ، در حال حاضر قادر بودن به تشخیص چهره­ افراد، گاهی اوقات برای یک تجارت ضروری است. چه در مورد اینکه از ورود افراد غیرمجاز به دفتر جلوگیری شده یا به مشتریان VIP به یک مغازه خوش­آمدگویی می گردد، تشخیص چهره ، باید سریع و دقیق باشد. تاکنون، این یکی از وظایف ، کارمندان پذیرش یا حراست یک سازمان یا فروشگاه یا شرکت تجاری بود، اما وقتی که کارمندان می بایست افراد را از روی چهره تشخیص بدهند، همیشه ریسک خطای انسانی وجود دارد.

اگر شما در مقابل درب ورودی سازمان، یک گیت یا اکسس کنترل نصب کنید، همیشه خوشایند نیست؛ بخصوص اگر مراجعه کننده زیادی داشته باشید. ممکن است شما با چک کردن کلیه نفرات با ازدحام زیادی در ورودی ساختمان روبرو شوید که مراجعه کننده را از شرکت یا سازمان شما، نا امید می کند.

یک فرایند خودکار برای تشخیص چهره بر اساس نرم­افزار ویژه برای تجزیه و تحلیل تصاویر دوربین های مداربسته IP، نه تنها امکان می دهد تا یک سیستم سریع­تر و انعطاف­پذیر داشته باشید، بلکه امنیت کلی و خدمات رسانی شما را بهبود می­بخشد.

آنالیز تصویر در دوربین مداربسته ، تشخیص و تطبیق چهره­ ها Face Detection – Face Recognition

سیستم تشخیص چهره با دوربین مداربسته، به کمک تطبیق چهره افراد با دیتابیس تصاویر موجود، می تواند اقدامات تعریف شده ای انجام دهد. چهره­های موجود در پایگاه داده می­توانند به دسته­های مختلف تقسیم شوند. به عنوان مثال، آنچه که معمولا به عنوان یک "لیست سفید" نامیده می­شود، لیستی از افرادی است که باید در یک مکان خاص پذیرفته شوند و ممکن است شامل کارکنان، مهمانان افتخاری، مشتریان VIP و غیره باشد. یک "لیست سیاه" از سوی دیگر ممکن است شامل افرادی باشد که به هر دلیلی، اجازه ورود ندارند یا می بایست قبل از ورود کار خاصی انجام دهند.

نرم افزار آنالیز و تشخیص چهره معمولا بر روی یک سرور یا PC قدرتمند اجرا می­شود و در دوربین های مداربسته به صورت تعبیه شده قرار ندارد. پس از مطابقت یا عدم تطبیق چهره فرد با دیتابیس موجود، یک اقدام یا زنگ هشدار با توجه به مجموعه­ای از قوانین از پیش تعیین شده اجرا می شود. علاوه بر این، سیستم تشخیص چهره می تواند به آسانی با سیستم کنترل دسترسی ( اکسس کنترل ) موجود، یکپارچه شود و در نتیجه قابلیت اطمینان کارکرد سیستم تشخیص چهره ، افزایش می یابد.

هتل­ها، فروشگاه­ها، رستورانها، شرکتها و کسب و کارهای مشابه می­توانند با شناخت مهمانان VIP یا مشتریان ویژه از تشخیص خودکار چهره توسط دوربین مداربسته، برای بهبود خدمات خود استفاده کنند. بلافاصله پس از تشخیص، سابقه، عادتها و اطلاعات فرد در سیستم CRM قابل مشاهده خواهد یود. آنالیز تشخیص چهره با دوربین مداربسته می تواند همچنین به منظور تجزیه و تحلیل جمعیت و رفتار کلی مشتری برای اهداف بازاریابی استفاده شود. به طور خلاصه، از دیدگاه رفتار مشتری، تشخیص چهره نیز می­تواند در تشخیص افراد VIP کمک کند. حصول اطمینان از این که یک مهمان مهم، هنگام ورود به هتل، رستورن یا سایر کسب و کار های مشابه ، خدمات ویژه ای را دریافت می­کند.

الزامات فنی برای تشخیص چهره صحیح توسط دوربین مدار بسته

سیستم­ها و سامانه های تشخیص چهره شامل مولفه­های زیر هستند:

دوربین­های مداربسته تحت شبکه IP، نرم افزار آنالیز تصویر و تشخیص چهره، PC یا سرور و در بیشتر موارد، به ویژه در تاسیسات بزرگ، نرم افزار مدیریت ویدئو (VMS). برخی از جزئیات فنی و عملیاتی در تنظیم یک سیستم تشخیص چهره نیاز به توجه خاصی دارد:

1- کامپیوترها و شبکه در سیستم تشخیص چهره

نرم افزار تشخيص چهره براساس محاسبات الگوريتم­هاي پيچيده رياضي می­باشد که نياز به يک PC یا سرور قدرتمند دارد. قوی­تر از آنچه معمولا برای سیستم­های نظارت تصویری و دوربین های مداربسته متداول، مورد نیاز است. یک شبکه IP، سیستم تشخیص چهره را با سایر دستگاه­های نظارتی یا برنامه های نظارت مبتنی بر IP، مانند اکسس کنترل، یکپارچه می کند.

2- دوربین مداربسته تحت شبکه IP با وضوح بالا برای تشخیص چهره

دوربین های مداربسته با وضوح بالا (حداقل P1080 یا 2 مگاپیکسل) ترجیح داده می­شوند، زیرا پردازش تصویر ، بسیار کارآمدتر و قابل اطمینان است. با این حال، حتی در صورت استفاده از دوربین مداربسته با وضوح بالا، باید چهره به دوربین مداربسته نزدیک باشند.

برای بررسی و تایید تراکم پیکسل مورد نیاز باید فاصله و نوع لنز توسط نرم افزار تشخیص چهره یا به صورت دستی محاسبه شود.

قابلیت دوربین مداربسته برای پشتیبانی از تشخیص چهره توسط تراکم پیکسل افقی آن تعیین می­شود. چهره انسان معمولا حدود 16 سانتیمتر است. تراکم مورد نیاز برای تشخیص چهره در حدود 100 پیکسل برای چهره کامل و در حالت ایده آل حداقل 50 پیکسل بین چشم­ها است. به طور کلی در وضعیت ایده­آل رزولوشن مورد نیاز، حداقل 6 پیکسل­ در سانتی متر است. برای تطبیق و تشخیص چهره مهم است که اطمینان حاصل شود، تصاویر مرجع یا دیتابیس با وضوح بالا ذخیره شده باشند. سوژه در زمان عکسبرداری تصویر مرجع باید به دوربین نگاه کند.

رعایت الزامات برای تشخیص چهره توسط دوربین مداربسته

اگر الزامات زیر رعایت نشوند، رزولوشن بالا هم نمی تواند به تشخیص چهره درست کمک کند.

1 - حرکات چهره و تأثیر آن بر تشخیص چهره

گرفتن تصاویر واضح و قابل تشخیص از چهره­ افراد، هنگامی که آنها بی اطلاع هستند و احتمالاً در حال حرکت، یک چالش بزرگ برای سیتم تشخیص چهره است. هنگام عبور از یک در با راهرو یا یک لابی، افراد نه تنها در حال حرکت هستند، بلکه تمایل دارند سر خود را به جهات مختلف تکان دهند، در حالی که شاید در حال صحبت کردن، خندیدن و ایجاد شکلک و حرکات غیر عادی باشند. این تغییرات در ظاهر ، قابلیت کارکرد نرم افزار تشخیص چهره را تحت تاثیر قرار می­دهد. وضعیت بهینه برای نرم­افزار تشخیص چهره جهت شناسایی یک فرد، زمانی است که او مستقیم به دوربین مداربسته نگاه می کند. پس بهتر است دوربین مداربسته از نظر معماری در مکانی قرار گیرد که افراد حرکت کمتری داشته باشند.

بسیاری از چالش های فوق را می توان با قرار دادن دوربین مداربسته در موقعیت مناسب بر طرف کرد. در حالت ایده آل، دوربین مداربسته باید روی یک دیوار نصب شود که حدود 160 تا 165 سانتیمتر بالای زمین می باشد. عمق میدان تصویر دوربین مداربسته باید به صورتی تنظیم شود که فرد در طول حرکت در بیشترین زمان ممکن در فوکوس دوربین مداربسته برای تشخیص چهره قرار داشته باشد.

2-تأثیر نور و روشنایی بر تشخیص چهره

در داخل ساختمان، بسیاری از این مشکلات نوری را می­توان با روشنایی الکتریکی و تنظیم میزان ورود نور طبیعی از پنجره با پرده­ها یا منافذ عبور حل کرد. با این حال، محل روشنایی برای تشخیص چهره ، باید با دقت در نظر گرفته شود. برای مثال، به منظور تشخیص چهره با دوربین مداربسته، مهم است که از ایجاد سایه­ با کنتراست بالا روی چهره­ افراد، نور پس زمینه زیاد در پشت دوربین مداربسته تشخیص چهره، و پس زمینه متحرک و شلوغ ؛ اجتناب شود. همچنین لازم به ذکر است که شرایط نورپردازی در طول روز یا به صورت فصلی ممکن است برای تشخیص چهره متفاوت باشد.

لنزهای مخصوص، دوربین های مداربسته حساس به نور کم، وایت بالانس اتوماتیک و غیره، تمام عواملی هستند که می­توانند شرایط کاری را برای تشخیص چهره بهبود دهند. با این وجود، همیشه باید بین نویز، سرعت شاتر و عمق میدان دوربین مداربسته، تعادل لازم برقرار شود.

برای تشخیص چهره با دوربین مداربسته، تأثیر نویز کمتر از تاری حرکتی است. بنابراین سرعت شاتر باید برای کاهش میزان تاری تصویر در هنگام حرکت سریع چهره، تنظیم گردد.

تشخیص چهره خودکار توسط دوربین مدار بسته، کمک به تجارت و امنیت

تشخیص چهره خودکار دارای کاربردهای بسیاری است. از مزایای اصلی آن، افزایش امنیت، کاربردهای تجاری و بهبود بازاریابی و خدمات مشتری هستند.

در کاربرد امنیتی، تشخیص چهره نه تنها کنترل می کند چی کسی به یک منطقه خاص یا ساختمان وارد یا از آن خارج شده است، بلکه می­تواند در ترکیب با سیستم کنترل دسترسی ( اکسس کنترل ) اطمینان می دهد، این ورود محدود به افراد مجاز است. هنگامی که افراد ناخواسته یا ناشناخته قصد ورود دارند، سیستم تشخیص چهره می تواند یک هشدار ارسال کند و یا به کارکنان اطلاع دهد.

در کاربردهای تجاری شناسایی و تشخیص سریع مشتریان اصلی توسط دوربین مداربسته و سیستم نظارت تصویری انجام می گیرد. دوربین های مداربسته تحت شبکه با وضوح بالا که با نرم افزار تشخیص چهره کار می کند، یک روش محتاطانه و در عین حال بسیار موثر ایجاد می­کند که به کارکنان شما اطلاعات ارزشمندی در مورد مشتری ورودی ارائه می­دهد. همان­طور که قبلا ذکر شده است، این باعث می شود ، به مشتریان به طور کلی، تجربه بهتری ارائه دهید که به نوبه خود باعث بهبود شهرت شما می­شود.

. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree