021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

آنالیز هوشمند صوتی

آنالیز صوتی در دوربین مداربسته


حفاظت هوشمند از طریق آنالیز صدا، تایید ثانویه با تصویر دوربین مداربسته

این راهکار حفاظتی بر اساس دوربین مداربسته و نرم افزار آنالیز پیشرفته و تحلیل صدای محیط اطراف دوربین مداربسته می‌باشد. دوربین مداربسته، علاوه بر ضبط تصویر، به صورت پیوسته صدای اطراف را برای شنیدن رنج صدایی از پیش تعریف شده گوش می‌کند و هنگامی که چیزی تعریف شده می‌شنود مانند صدای جیغ، داد و فریاد، همهمه، یا در بعضی موارد، وقتی صدایی نمی‌شنود (مثل سکوت سالمندان یا کودکان یا دستگاه‌ها) هشدار می‌دهد. این هشدار، توجه فوری توسط اپراتورهای امنیتی، خانواده یا ... را در پی خواهد داشت. آنها سریعا می‌توانند وضعیت را با دیدن تصاویر زنده ویدئویی از دوربین‌های مداربسته هشدار دهنده و سایر دوربین‌های مداربسته اطراف رویداد، بررسی کنند. افزودن بلندگو و سیستم صوتی به سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته، قابلیت کنترل از راه دور و ارتباط سریع برای جلوگیری از ارتکاب جرم یا حوادث را نیز ممکن می‌سازد.

راهنمای سریع در وضعیت‌های آسیب پذیر

دوربین‌های مداربسته مدرن با آنالیز صدای پیشرفته، هوشمندی بیشتری را به سیستم نظارت تصویری شما می‌افزایند. این ویژگی هوشمند امکان واکنش سریع و راه دور را در سناریو‌هایی که حتی ثانیه‌ها در آن اهمیت دارند اضافه می‌کند، به عنوان مثال:

  • سیستم‌های حمل ونقل عمومی، (ترمینال، ایستگاه قطار یا مترو، داخل قطار، اتوبوس و .. ) در جایی که کارکنان و مسافران ممکن است با افراد و رفتارهای نا امن مواجه شوند. تشخیص تهاجم، خطر خشونت را با اخطار شفاهی و مداخله، قبل از تهاجم فیزیکی کاهش می‌دهد.
  • زندان‌ها، دادگاه ، دادسرا و اماکن کیفری، با افزودن آنالیز هوشمند صدا در محیطی که مجرم اغلب برای فرار از چشم دوربین مداربسته نقاط کور را پیدا کرده و به آنجا می‌رود.
  • آسانسور مراکز تجاری، مسکونی و اداری، در مواقع عدم توجه اپراتور یا مسئولین آسانسور در زمان گیر کردن یا زورگیری و ارتکاب جرائم، دوربین مداربسته می‌تواند مانند فرشته نجات، مسئولین را با هشدار صوتی یا ... خبر کند.
  • در اتاق کودک یا سالن بازی کودکان، اتاق سالمندان، بیمارستان، آسایشگاه و ... دوربین‌های مداربسته با گوش دادن به صدای محیط، از عزیزان شما، مراقبت می‌کنند و در مواقع ضروری به شما هشدار می‌دهند.
  • پارک‌ها و سایر محیط‌های عمومی که دسترسی و مراقبت از تمامی محیط بسیار مشکل است.
  • فروشگاه‌های کوچک در شب، که هشدارهای صدای خودکار می‌توانند زمان پاسخ در موارد تهاجم را کم کنند و زمانی که فروشگاه در شب بسته شده است، این راهکاری است که به طور خودکار، شکسته شدن شیشه را تشخیص و ورود غیرمجاز را سریع هشدار می‌دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree