021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

تشخیص پلاک

پلاک خوانی با دوربین مداربسته

تشخیص و ثبت پلاک با دوربین مداربسته

سیستم تشخیص پلاک پارکینگ و بزرگراه

اجرای سیستم تشخیص پلاک license plate recognition (LPR) ( پلاک خوان ) در گذشته بسیار پر هزینه بود و امکان استفاده، تنها برای تعداد محدودی از کاربردها میسر بود.

توسعه سریع دوربین مداربسته IP اکنون استفاده وسیع­تری از راهکارهای تشخیص پلاک خودکار LPR ( پلاک خوان ) را امکان پذیر می­سازد. براساس نیاز شما، دوربین های مداربسته می توانند در افزایش کارایی، و ارائه خدمات با امنیت بیشتر به شما کمک کنند.

سیستم کنترل تردد خودرو با دوربین مداربسته

تشخیص پلاک و انجام اقدامات بعدی خودکار

سیستم تشخیص و ثبت پلاک (LPR) عرش گستر بر اساس نیاز به سه گروه تقسیم بندی می شود.

الف) سیستم تشخیص و ثبت پلاک پارکینگ یا سازمانی ، مبتنی بر دوربین مداربسته

این سیستم مبتنی بر دوربین مداربسته، بیشتر در درب ورودی پارکینگ، شهرک، سازمان یا مجتمع، نصب و راه اندازی می گردد.

سیستم تشخیص پلاک ( پلاک خوان ) به صورت سخت افزار تعبیه شده در دوربین یا ترکیب دوربین مداربسته و سرور (یا NVR) اجرا و نصب می شود. دوربین مداربسته به طور خودکار از پلاک خودرو در لحظه عکس می­گیرد، پلاک با دیتابیس موجود مقایسه می شود و به فهرست از پیش تعیین شده اضافه می شود و سپس اقدام مناسب همچون باز کردن در پارکینگ، محاسبه هزینه پارکینگ و صدور قبض ( اختصاصی برای پارکینگ مکانیزه در صورت نیاز ) و یا ایجاد آلارم و هشدار در صورت مشاهده پلاک موجود در لیست سیاه، انجام می گیرد.

بسته به عرض درگاه ورودی و میزان روشنایی محیط، در اجرای پروژه ( دوربین پلاک خوان ) از دوربین های مداربسته با رزولوشن و خصوصیات متفاوت، دید در شب یا منابع روشنایی اضافه استفاده می شود. استفاده از الگوریتم بسیار پیچیده آنالیز تصویر دوربین مداربسته برای شناسایی دقیق و تشخیص پلاک خودرو با خطای بسیار کم ( بیش از 98 درصد تشخیص صحیح ) ، بروز رسانی مکرر و اضافه شدن سریع پلاک های جدید ایران به دیتا بیست نرم افزار آنالیز تصویر و ثبت پلاک، باعث کارایی منحصر به فرد این سامانه ثبت پلاک خودرو ( پلاک خوان ) گردیده است.

امکان تعریف دیتا بیس بر اساس افراد مجاز، افراد غیر مجاز و میهمان وجود دارد و شما می توانید انواع گزارش های کاربردی را از سیستم کنترل تردد خودرو و پلاک خوان دریافت کنید.

ب) سیستم آمارگیری، تشخیص و ثبت پلاک خودرو های عبوری مبتنی بر دوربین مداربسته

این راهکار با استفاده از دوربین مداربسته و نرم افزار آنالیز تصویر اجرا و نصب می گردد و از آن بیشتر در خیابان ها ، بزرگراه ها و مبادی ورودی شهر ها و شهرک ها و ... استفاده می شود. با نصب دوربین مداربسته می توان از سیستم ثبت تردد اتومبیل در راستای افزایش امنیت شهری، تحلیل اطلاعات آماری برای کنترل ترافیک، مدیریت شهری و پیگیری سریع جرایم و تخلفات استفاده کرد.

ج) سیستم مکانیزه ثبت تخلف

این سامانه مبتنی بر سیستم پردازش تعبیه شده در دوربین مداربسته پلاک خوان بوده و وظیفه اصلی آن ثبت پلاک و میزان سرعت غیر مجاز خودرو های عبوری است. این سیستم برای تشخیص و ثبت پلاک از دقت بسیار بالایی ( 95 تا 97 درصد تشخیص صحیح) برخوردار می باشد. استفاده از سیستم نور پردازی مرئی یا مادون قرمز باعث شده ، امکان ثبت تردد در تمام طول شبانه روز امکان پذیر باشد. خطای سرعت سنجی این سامانه ، کمتر از یک درصد می باشد.

سیستم خودکار تشخیص پلاک و کنترل تردد

سیستم تشخیص خودکار پلاک خودرو ( دوربین پلاک خوان ) راهکارمهمی برای کاربردهای متعدد است همچون:

  • سیستم مدیریت پارکینگ، در این سیستم، پرداخت، کنترل ورود و خروج به سادگی و به صورت خودکار توسط دوربین های مداربسته انجام می پذیرد.
  • پلاک خوانی و ثبت تخلف در جاده­ها، ایستگاه های عوارضی، بزرگراه ها و آزادراه ها و معابر شهری
  • مدیریت، ثبت پلاک و آمارگیری تعداد ورود و خروج کامیون ها در باسکول کارخانه ها و معادن
  • مدیریت ترافیک فرودگاه، ترمینال و ... برای تضمین اینکه صرفاً خودروهای با پلاک مجاز بتوانند به خطوط جاده ای ترابری و تاکسی دسترسی یابند.
  • کنترل دسترسی ( اکسس کنترل ) ، در جایی که نیاز است تنها درب برای خودروهای مجاز به صورت خودکار باز شود و اطلاعات پلاک و مشخصات تمام خودروهای عبوری به صورت خودکار ثبت می گردد.
  • هشدارهای خودکار و اقدامات امنیتی مقتضی، در مواردی که پلاک یک خودرو موجود در لیست سیاه در مقابل دوربین مداربسته نصب شده ( پلاک خوان ) عبور می کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree