021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

دوربین های مداربسته حرارتی

دوربین های مداربسته حرارتی؛ راه حلی برای کاربردهای ترافیکی

معمولاً دوربینهای مدار بسته یا CCTV برای نظارت­های تصویری مورد استفاده قرار می­گیرند. اگرچه دوربین های مداربسته برای آنالیز تصویر ابزارهایی مطمئن می باشند اما برای رفع برخی محدودیت­های دوربین­های مدار بسته باید از الگوریتم­های اضافی دیگری نیز استفاده نمود. برای مثال، جهت تصویر برداری در شب باید تجهیزات نورپردازی مناسب نصب گردد. دوربین های CCTV ممکن است تحت تأثیر شدت نور خورشید به درستی تصویر برداری نکنند. همچنین، این دوربینهای مداربسته ممکن است عابران پیاده و یا وسایل نقلیه­ای را که در حال حرکت در قسمت­های تاریک تصویر می باشند را به درستی تشخیص ندهند.

دوربین­های مدار بسته حرارتی راه ­حلی بی نظیر برای رفع این مشکلات می­باشند. دوربین­های مدار بسته حرارتی کوچکترین تفاوت­های دمایی را تشخیص داده و بر اساس آن تصاویر ویدیویی را ضبط می­نمایند. با نصب دوربین مداربسته حرارتی دیگر نیازی به نور برای تشخیص و ضبط تصاویر نیست. همچنین طراحی دوربین مداربسته حرارتی به گونه­ای است که با شدت نور خورشید دچار اختلال نمی­شوند.

دوربین های مداربسته حرارتی یا گرمایی با عملکرد فوق­العاده خود امکان تشخیص شبانه­روزی وسایل نقلیه، عابران پیاده و حتی دوچرخه­ها را صرف­نظر از میزان نور برای شما فراهم می­آورد.

تشخیص و آنالیز تصویر در تاریکی مطلق

الگوریتم های آنالیز تصویر، معمولا در روشنایی روز به خوبی عمل می کنند. بنابراین به راحتی می توانید از دوربین های مداربسته به عنوان فنس مجازی و یک سپر دفاعی هوشمند برای حفاظت پیرامونی و تشخیص خودکار ورود افراد به محدوده‌ی تحت نظارت استفاده کنید. مشکل وقتی نمود می یابد که بخواهید از دوربین مداربسته برای این کار در طول شب نیز استفاده کنید. معمولاً حتی با وجود نورپردازی های حرفه ای ، آنالیز و تشخیص خودکار توسط دوربین کاری پر چالش و توأم با خطا است. دوربین های مداربسته حرارتی قادرند در طول شب و در تاریکی مطلق از یک محوطه بزرگ، حفاظت کنند. کوچکترین حرکت فرد یا وسیله نقلیه توسط دوربین مداربسته حرارتی تشخیص داده می شود و در صورتی که وارد محدوده غیر مجاز شود برای شما آلارم ارسال می گردد. دوربین های مداربسته حرارتی قادرند تا نظارت صدها متر را به صورت هوشمند در طول روز و شب ، بر عهده بگیرند.

تابش خورشید

دوربین­های مداربسته معمولی با تابش مستقیم نور خورشید به اصطلاح "کور" می شوند و آنالیز تصویر خودروها، مردم و حیوانات دچار اختلال می­شود و تشخیص داده نمی­شوند؛ اما دوربین های مدار بسته حرارتی یا گرمایی از این تابش نور تأثیر نمی­گیرند و فقط به حرارتی که تشخیص داده­اند، واکنش نشان می­دهند.

نور چراغ­های جلوی خودروها

نور چراغ جلوی خودروها برای دوربین های مدار بسته CCTV گیج کننده هستند و باعث عدم تشخیص و یا تشخیص نادرست خودروها می­گردند و نظارت ترافیکی در شب را غیرممکن می­سازند. راه­حل این قضیه، استفاده از دوربین های مداربسته حرارتی است که نسبت به نور چراغ­های جلو ایمن می­باشند و به وضوح خودروها را می­بینند و تشخیص پلاک را ممکن می­سازند.

تشخیص کامل در قسمت تاریک تصویر یا سایه

در صورتی که عابران پیاده، دوچرخه سواران، حیوانات و حتی خودروها در قسمتهای تاریک تصویر حرکت نمایند، ممکن است دوربین­های مداربسته معمولی آنها را تشخیص ندهند که این مشکل نیز با استفاده از دوربینهای مداربسته حرارتی مرتفع می گردد، زیرا دوربین­های حرارتی بدون توجه به نور عمل می­نمایند و بنابراین برای آنها فرقی میان نور و سایه نیست.

نظارت بر طیف وسیعی در شب توسط دوربین حرارتی

در دوربین های CCTV معمولی، بزرگراه­ها در هنگام شب به ردیف نامعلومی از نورها تبدیل می گردند و با این اوصاف، گردآوری اطلاعات و آنالیز تصویر غیرممکن می شود؛ اما دوربین­های مداربسته حرارتی، گرمای وسایل نقلیه را از فواصل دور تشخیص می­دهند و همچنین تصویری واضح از بزرگراه­ها و خیابان­ها ارایه می دهند که وسایل نقلیه پارک شده و سایر خطرات را نشان می دهند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree