021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

آنالیز هوشمند صوتی

09 آبان 1396 235 کلیک ها

آنالیز صوتی در دوربین مداربسته


حفاظت هوشمند از طریق آنالیز صدا، تایید ثانویه با تصویر دوربین مداربسته

این راهکار حفاظتی بر اساس دوربین مداربسته و نرم افزار آنالیز پیشرفته و تحلیل صدای محیط اطراف دوربین مداربسته می‌باشد. دوربین مداربسته، علاوه بر ضبط تصویر، به صورت پیوسته صدای اطراف را برای شنیدن رنج صدایی از پیش تعریف شده گوش می‌کند و هنگامی که چیزی تعریف شده می‌شنود مانند صدای جیغ، داد و فریاد، همهمه، یا در بعضی موارد، وقتی صدایی نمی‌شنود (مثل سکوت سالمندان یا کودکان یا دستگاه‌ها) هشدار می‌دهد. این هشدار، توجه فوری توسط اپراتورهای امنیتی، خانواده یا ... را در پی خواهد داشت. آنها سریعا می‌توانند وضعیت را با دیدن تصاویر زنده ویدئویی از دوربین‌های مداربسته هشدار دهنده و سایر دوربین‌های مداربسته اطراف رویداد، بررسی کنند. افزودن بلندگو و سیستم صوتی به سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته، قابلیت کنترل از راه دور و ارتباط سریع برای جلوگیری از ارتکاب جرم یا حوادث را نیز ممکن می‌سازد.

راهنمای سریع در وضعیت‌های آسیب پذیر

دوربین‌های مداربسته مدرن با آنالیز صدای پیشرفته، هوشمندی بیشتری را به سیستم نظارت تصویری شما می‌افزایند. این ویژگی هوشمند امکان واکنش سریع و راه دور را در سناریو‌هایی که حتی ثانیه‌ها در آن اهمیت دارند اضافه می‌کند، به عنوان مثال:

 • سیستم‌های حمل ونقل عمومی، (ترمینال، ایستگاه قطار یا مترو، داخل قطار، اتوبوس و .. ) در جایی که کارکنان و مسافران ممکن است با افراد و رفتارهای نا امن مواجه شوند. تشخیص تهاجم، خطر خشونت را با اخطار شفاهی و مداخله، قبل از تهاجم فیزیکی کاهش می‌دهد.
 • زندان‌ها، دادگاه ، دادسرا و اماکن کیفری، با افزودن آنالیز هوشمند صدا در محیطی که مجرم اغلب برای فرار از چشم دوربین مداربسته نقاط کور را پیدا کرده و به آنجا می‌رود.
 • آسانسور مراکز تجاری، مسکونی و اداری، در مواقع عدم توجه اپراتور یا مسئولین آسانسور در زمان گیر کردن یا زورگیری و ارتکاب جرائم، دوربین مداربسته می‌تواند مانند فرشته نجات، مسئولین را با هشدار صوتی یا ... خبر کند.
 • در اتاق کودک یا سالن بازی کودکان، اتاق سالمندان، بیمارستان، آسایشگاه و ... دوربین‌های مداربسته با گوش دادن به صدای محیط، از عزیزان شما، مراقبت می‌کنند و در مواقع ضروری به شما هشدار می‌دهند.
 • پارک‌ها و سایر محیط‌های عمومی که دسترسی و مراقبت از تمامی محیط بسیار مشکل است.
 • فروشگاه‌های کوچک در شب، که هشدارهای صدای خودکار می‌توانند زمان پاسخ در موارد تهاجم را کم کنند و زمانی که فروشگاه در شب بسته شده است، این راهکاری است که به طور خودکار، شکسته شدن شیشه را تشخیص و ورود غیرمجاز را سریع هشدار می‌دهد.

آنالیز هوشمند تصویر

09 آبان 1396 337 کلیک ها

آنالیز تصویر دوربین مداربسته

آنالیز تصویر دوربین مداربسته برای شمارش نفرات

اصطلاح داده‌های بزرگ (Big Data) خیلی وقت نیست که مطرح شده است. امروزه، دسترسی به دیدگاه‌های واقعی و فوری در مورد رفتار مشتری یک مزیت رقابتی در صنایع متعدد به حساب می‌آید. شمارش نفرات مبتنی بر ویدئو به کمک نصب دوربین مداربسته به فروشگاه‌ها و سرویس‌های خدماتی دیگر روشی برای برداشت و تحلیل داده‌های مشتری ارائه می‌کند. شما می‌توانید با نصب دوربین‌های مداربسته هوشمند و آنالیز تصاویر دوربین مداربسته درب ورودی، تعداد افراد وارد شده به محل و همچنین تعداد افرادی که از راهرو‌های مختلف داخلی عبور کرده‌اند را با ثبت زمان و اطلاعات تحلیلی بعدی، در اختیار داشته باشید. برای نمونه، تحلیل و آنالیز تصاویر دوربین مداربسته مربوط به شمارش نفرات در موارد زیر کمک می کند:

 • به فروشگاه‌ها در محاسبه نرخ‌های تبدیل و ارزیابی نتایج کمپین‌های تبلیغاتی آنها
 • به موزه‌ها، شرکت کنندگان نمایشگاه‌ها و همایش‌ها در ارائه آمار بازدیدکنندگان

شمارش نفرات با دوربین مداربسته و مبتنی بر آنالیز ویدئو، پاسخ سریعی به "چقدر؟" و "چه زمانی؟" و "کجا؟" می‌دهد.

راهکارهای نظارت تصویری عرش گستر برای کمک به فروشگاه‌ها

اگر شما در جستجوی یک روش کم هزینه برای اندازه‌گیری پارامترهای سود خود هستید، یک راهکار ساده، شمارش نفرات، مبتنی بر آنالیز ویدئو و تصاویر دوربین مداربسته است. آنالیز هوشمند تصاویر دوربین‌های مداربسته، موارد زیر را تسهیل می کند:

 • شمارش تعداد مشتریان یا بازدید کنندگان به کمک دوربین‌های مداربسته نصب شده در مقابل درب‌های ورودی
 • ارزیابی تأثیر و بهبود فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغات به کمک شمارش نفرات با دوربین مداربسته بعد از کمپین‌های تبلیغاتی
 • بهینه سازی و زمان‌بندی فعالیت‌های کارکنان و کارهای روزانه در فروشگاه
 • تحلیل و اشتراک آمارها در زمان‌های طولانی

به علاوه با نصب دوربین مدار بسته، می‌توانید وضعیت یک صف را بسنجید، کسب و کار خود را از دیدگاه جمعیتی تحلیل کنید و میزان شلوغی فروشگاه را به زمان‌های مختلف مقایسه کنید.

چرا آنالیز ویدئویی

امروزه برای دقت و اطمینان بیشتر شمارش نفرات مبتنی بر تصاویر دوربین‌های مداربسته IP با استفاده از تحلیلگر یا آنالیزر سخت افزاری تعبیه شده در دوربین مداربسته انجام می‌شود. دوربین‌های مداربسته معمولا در بالای منطقه‌ای نصب می‌شوند که می‌خواهید افراد درون آن را بشمارید. کاربران مجاز می‌توانند پس از آن آمارهای بلادرنگ و تاریخچه آماری از هر دستگاه و موقعیت را مشاهده کنند. افزودن یک دستگاه شمارنده یا دوربین مداربسته به شبکه موجود بسیار ساده است، زیرا همه چیز مبتنی بر IP کار می‌کند.

. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree