021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

تشخیص پلاک

09 آبان 1396 955 کلیک ها

پلاک خوانی با دوربین مداربسته

تشخیص و ثبت پلاک با دوربین مداربسته

سیستم تشخیص پلاک پارکینگ و بزرگراه

اجرای سیستم تشخیص پلاک license plate recognition (LPR) ( پلاک خوان ) در گذشته بسیار پر هزینه بود و امکان استفاده، تنها برای تعداد محدودی از کاربردها میسر بود.

توسعه سریع دوربین مداربسته IP اکنون استفاده وسیع­تری از راهکارهای تشخیص پلاک خودکار LPR ( پلاک خوان ) را امکان پذیر می­سازد. براساس نیاز شما، دوربین های مداربسته می توانند در افزایش کارایی، و ارائه خدمات با امنیت بیشتر به شما کمک کنند.

سیستم کنترل تردد خودرو با دوربین مداربسته

تشخیص پلاک و انجام اقدامات بعدی خودکار

سیستم تشخیص و ثبت پلاک (LPR) عرش گستر بر اساس نیاز به سه گروه تقسیم بندی می شود.

الف) سیستم تشخیص و ثبت پلاک پارکینگ یا سازمانی ، مبتنی بر دوربین مداربسته

این سیستم مبتنی بر دوربین مداربسته، بیشتر در درب ورودی پارکینگ، شهرک، سازمان یا مجتمع، نصب و راه اندازی می گردد.

سیستم تشخیص پلاک ( پلاک خوان ) به صورت سخت افزار تعبیه شده در دوربین یا ترکیب دوربین مداربسته و سرور (یا NVR) اجرا و نصب می شود. دوربین مداربسته به طور خودکار از پلاک خودرو در لحظه عکس می­گیرد، پلاک با دیتابیس موجود مقایسه می شود و به فهرست از پیش تعیین شده اضافه می شود و سپس اقدام مناسب همچون باز کردن در پارکینگ، محاسبه هزینه پارکینگ و صدور قبض ( اختصاصی برای پارکینگ مکانیزه در صورت نیاز ) و یا ایجاد آلارم و هشدار در صورت مشاهده پلاک موجود در لیست سیاه، انجام می گیرد.

بسته به عرض درگاه ورودی و میزان روشنایی محیط، در اجرای پروژه ( دوربین پلاک خوان ) از دوربین های مداربسته با رزولوشن و خصوصیات متفاوت، دید در شب یا منابع روشنایی اضافه استفاده می شود. استفاده از الگوریتم بسیار پیچیده آنالیز تصویر دوربین مداربسته برای شناسایی دقیق و تشخیص پلاک خودرو با خطای بسیار کم ( بیش از 98 درصد تشخیص صحیح ) ، بروز رسانی مکرر و اضافه شدن سریع پلاک های جدید ایران به دیتا بیست نرم افزار آنالیز تصویر و ثبت پلاک، باعث کارایی منحصر به فرد این سامانه ثبت پلاک خودرو ( پلاک خوان ) گردیده است.

امکان تعریف دیتا بیس بر اساس افراد مجاز، افراد غیر مجاز و میهمان وجود دارد و شما می توانید انواع گزارش های کاربردی را از سیستم کنترل تردد خودرو و پلاک خوان دریافت کنید.

ب) سیستم آمارگیری، تشخیص و ثبت پلاک خودرو های عبوری مبتنی بر دوربین مداربسته

این راهکار با استفاده از دوربین مداربسته و نرم افزار آنالیز تصویر اجرا و نصب می گردد و از آن بیشتر در خیابان ها ، بزرگراه ها و مبادی ورودی شهر ها و شهرک ها و ... استفاده می شود. با نصب دوربین مداربسته می توان از سیستم ثبت تردد اتومبیل در راستای افزایش امنیت شهری، تحلیل اطلاعات آماری برای کنترل ترافیک، مدیریت شهری و پیگیری سریع جرایم و تخلفات استفاده کرد.

ج) سیستم مکانیزه ثبت تخلف

این سامانه مبتنی بر سیستم پردازش تعبیه شده در دوربین مداربسته پلاک خوان بوده و وظیفه اصلی آن ثبت پلاک و میزان سرعت غیر مجاز خودرو های عبوری است. این سیستم برای تشخیص و ثبت پلاک از دقت بسیار بالایی ( 95 تا 97 درصد تشخیص صحیح) برخوردار می باشد. استفاده از سیستم نور پردازی مرئی یا مادون قرمز باعث شده ، امکان ثبت تردد در تمام طول شبانه روز امکان پذیر باشد. خطای سرعت سنجی این سامانه ، کمتر از یک درصد می باشد.

سیستم خودکار تشخیص پلاک و کنترل تردد

سیستم تشخیص خودکار پلاک خودرو ( دوربین پلاک خوان ) راهکارمهمی برای کاربردهای متعدد است همچون:

 • سیستم مدیریت پارکینگ، در این سیستم، پرداخت، کنترل ورود و خروج به سادگی و به صورت خودکار توسط دوربین های مداربسته انجام می پذیرد.
 • پلاک خوانی و ثبت تخلف در جاده­ها، ایستگاه های عوارضی، بزرگراه ها و آزادراه ها و معابر شهری
 • مدیریت، ثبت پلاک و آمارگیری تعداد ورود و خروج کامیون ها در باسکول کارخانه ها و معادن
 • مدیریت ترافیک فرودگاه، ترمینال و ... برای تضمین اینکه صرفاً خودروهای با پلاک مجاز بتوانند به خطوط جاده ای ترابری و تاکسی دسترسی یابند.
 • کنترل دسترسی ( اکسس کنترل ) ، در جایی که نیاز است تنها درب برای خودروهای مجاز به صورت خودکار باز شود و اطلاعات پلاک و مشخصات تمام خودروهای عبوری به صورت خودکار ثبت می گردد.
 • هشدارهای خودکار و اقدامات امنیتی مقتضی، در مواردی که پلاک یک خودرو موجود در لیست سیاه در مقابل دوربین مداربسته نصب شده ( پلاک خوان ) عبور می کند.

آنالیز هوشمند صوتی

09 آبان 1396 1700 کلیک ها

آنالیز صوتی در دوربین مداربسته


حفاظت هوشمند از طریق آنالیز صدا، تایید ثانویه با تصویر دوربین مداربسته

این راهکار حفاظتی بر اساس دوربین مداربسته و نرم افزار آنالیز پیشرفته و تحلیل صدای محیط اطراف دوربین مداربسته می‌باشد. دوربین مداربسته، علاوه بر ضبط تصویر، به صورت پیوسته صدای اطراف را برای شنیدن رنج صدایی از پیش تعریف شده گوش می‌کند و هنگامی که چیزی تعریف شده می‌شنود مانند صدای جیغ، داد و فریاد، همهمه، یا در بعضی موارد، وقتی صدایی نمی‌شنود (مثل سکوت سالمندان یا کودکان یا دستگاه‌ها) هشدار می‌دهد. این هشدار، توجه فوری توسط اپراتورهای امنیتی، خانواده یا ... را در پی خواهد داشت. آنها سریعا می‌توانند وضعیت را با دیدن تصاویر زنده ویدئویی از دوربین‌های مداربسته هشدار دهنده و سایر دوربین‌های مداربسته اطراف رویداد، بررسی کنند. افزودن بلندگو و سیستم صوتی به سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته، قابلیت کنترل از راه دور و ارتباط سریع برای جلوگیری از ارتکاب جرم یا حوادث را نیز ممکن می‌سازد.

راهنمای سریع در وضعیت‌های آسیب پذیر

دوربین‌های مداربسته مدرن با آنالیز صدای پیشرفته، هوشمندی بیشتری را به سیستم نظارت تصویری شما می‌افزایند. این ویژگی هوشمند امکان واکنش سریع و راه دور را در سناریو‌هایی که حتی ثانیه‌ها در آن اهمیت دارند اضافه می‌کند، به عنوان مثال:

 • سیستم‌های حمل ونقل عمومی، (ترمینال، ایستگاه قطار یا مترو، داخل قطار، اتوبوس و .. ) در جایی که کارکنان و مسافران ممکن است با افراد و رفتارهای نا امن مواجه شوند. تشخیص تهاجم، خطر خشونت را با اخطار شفاهی و مداخله، قبل از تهاجم فیزیکی کاهش می‌دهد.
 • زندان‌ها، دادگاه ، دادسرا و اماکن کیفری، با افزودن آنالیز هوشمند صدا در محیطی که مجرم اغلب برای فرار از چشم دوربین مداربسته نقاط کور را پیدا کرده و به آنجا می‌رود.
 • آسانسور مراکز تجاری، مسکونی و اداری، در مواقع عدم توجه اپراتور یا مسئولین آسانسور در زمان گیر کردن یا زورگیری و ارتکاب جرائم، دوربین مداربسته می‌تواند مانند فرشته نجات، مسئولین را با هشدار صوتی یا ... خبر کند.
 • در اتاق کودک یا سالن بازی کودکان، اتاق سالمندان، بیمارستان، آسایشگاه و ... دوربین‌های مداربسته با گوش دادن به صدای محیط، از عزیزان شما، مراقبت می‌کنند و در مواقع ضروری به شما هشدار می‌دهند.
 • پارک‌ها و سایر محیط‌های عمومی که دسترسی و مراقبت از تمامی محیط بسیار مشکل است.
 • فروشگاه‌های کوچک در شب، که هشدارهای صدای خودکار می‌توانند زمان پاسخ در موارد تهاجم را کم کنند و زمانی که فروشگاه در شب بسته شده است، این راهکاری است که به طور خودکار، شکسته شدن شیشه را تشخیص و ورود غیرمجاز را سریع هشدار می‌دهد.

آنالیز هوشمند تصویر

09 آبان 1396 1562 کلیک ها

آنالیز تصویر دوربین مداربسته

آنالیز تصویر دوربین مداربسته برای شمارش نفرات

اصطلاح داده‌های بزرگ (Big Data) خیلی وقت نیست که مطرح شده است. امروزه، دسترسی به دیدگاه‌های واقعی و فوری در مورد رفتار مشتری یک مزیت رقابتی در صنایع متعدد به حساب می‌آید. شمارش نفرات مبتنی بر ویدئو به کمک نصب دوربین مداربسته به فروشگاه‌ها و سرویس‌های خدماتی دیگر روشی برای برداشت و تحلیل داده‌های مشتری ارائه می‌کند. شما می‌توانید با نصب دوربین‌های مداربسته هوشمند و آنالیز تصاویر دوربین مداربسته درب ورودی، تعداد افراد وارد شده به محل و همچنین تعداد افرادی که از راهرو‌های مختلف داخلی عبور کرده‌اند را با ثبت زمان و اطلاعات تحلیلی بعدی، در اختیار داشته باشید. برای نمونه، تحلیل و آنالیز تصاویر دوربین مداربسته مربوط به شمارش نفرات در موارد زیر کمک می کند:

 • به فروشگاه‌ها در محاسبه نرخ‌های تبدیل و ارزیابی نتایج کمپین‌های تبلیغاتی آنها
 • به موزه‌ها، شرکت کنندگان نمایشگاه‌ها و همایش‌ها در ارائه آمار بازدیدکنندگان

شمارش نفرات با دوربین مداربسته و مبتنی بر آنالیز ویدئو، پاسخ سریعی به "چقدر؟" و "چه زمانی؟" و "کجا؟" می‌دهد.

راهکارهای نظارت تصویری عرش گستر برای کمک به فروشگاه‌ها

اگر شما در جستجوی یک روش کم هزینه برای اندازه‌گیری پارامترهای سود خود هستید، یک راهکار ساده، شمارش نفرات، مبتنی بر آنالیز ویدئو و تصاویر دوربین مداربسته است. آنالیز هوشمند تصاویر دوربین‌های مداربسته، موارد زیر را تسهیل می کند:

 • شمارش تعداد مشتریان یا بازدید کنندگان به کمک دوربین‌های مداربسته نصب شده در مقابل درب‌های ورودی
 • ارزیابی تأثیر و بهبود فعالیت‌های بازاریابی و تبلیغات به کمک شمارش نفرات با دوربین مداربسته بعد از کمپین‌های تبلیغاتی
 • بهینه سازی و زمان‌بندی فعالیت‌های کارکنان و کارهای روزانه در فروشگاه
 • تحلیل و اشتراک آمارها در زمان‌های طولانی

به علاوه با نصب دوربین مدار بسته، می‌توانید وضعیت یک صف را بسنجید، کسب و کار خود را از دیدگاه جمعیتی تحلیل کنید و میزان شلوغی فروشگاه را به زمان‌های مختلف مقایسه کنید.

چرا آنالیز ویدئویی

امروزه برای دقت و اطمینان بیشتر شمارش نفرات مبتنی بر تصاویر دوربین‌های مداربسته IP با استفاده از تحلیلگر یا آنالیزر سخت افزاری تعبیه شده در دوربین مداربسته انجام می‌شود. دوربین‌های مداربسته معمولا در بالای منطقه‌ای نصب می‌شوند که می‌خواهید افراد درون آن را بشمارید. کاربران مجاز می‌توانند پس از آن آمارهای بلادرنگ و تاریخچه آماری از هر دستگاه و موقعیت را مشاهده کنند. افزودن یک دستگاه شمارنده یا دوربین مداربسته به شبکه موجود بسیار ساده است، زیرا همه چیز مبتنی بر IP کار می‌کند.

. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree