021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

سنسور DIS چیست؟

DIS یا همان Digitall Image System نسخه جدیدی از سیستم پردازش تصویر است که توسط کمپانی هایک ویژن ابداع شده و یک SOC (سیستم بر روی چیپ) است که سنسور تصویر جزیی از آن است.

SOC یک مجموعه تقریبا کامل شامل بورد کامل، پردازنده ها و سنسور تصویر است که کار کمپانی های تولیدکننده را بسیار ساده کرده است و از نظر هزینه نیز بسیار بصرفه است، چرا که دیگر نیازی نیست خود آن را تولید کنند. مانند SOC های موبایل کمپانی کوالکام که در بسیاری از اسمارت فون های اندرویدی و ویندوزی استفاده می شوند.

در DIS از نسخه ارتقا یافته سنسور CMOS استفاده شده است. مشکل اساسی سنسورهای قدیمی CMOS، عدم توانایی آنها در ارائه تصاویر مطلوب در فضاهای با نور کم و عدم ارائه قابلیت WDR به دلیل پردازش ضعبف تصاویر بر روی آنها بود.

در CMOS پردازش تصاویر بر پایه Interlace صورت می گرفت که در DIS دیجیتالیزه شده و بصورت Progressiveپردازش می شود. به همین دلیل نویز تصاویر بسیار کمتر شده و حتی در فضاهای با نور کم نیز شاهد تصاویر مطلوب تری هستیم.

مشکل تصویربرداری در فضاهای دارای تضاد نور نیز بصورت دیجیتالی تا حدی برطرف شده و شاهد WDR دیجیتال موسوم به DWDR بر روی برخی از دوربین های DIS هستیم. (در مقاله ای جداگانه به بررسی DWDR و مقایسه آن با WDR خواهیم پرداخت)

DIS در دوربین مداربسته , سری جدید و نوعی پیشرفت در بخش آنالوگ می باشد. این پردازنده همچون پردازنده های سونی عمل می کنند با این تفاوت که در برخی محیطها و شرایط تصویری بهتر ارائه میکنند.

در مقایسه بین دوربینهای معمولی آنالوگ و دوربین های DIS , برخی ویژگی های پیشرفته از قبیل کیفیت تصویر, قابلیت بهره وری انرژی و ثبات کلی سیستم در این سیستمها دیده می شود.

با انعطاف پذیری و قابلیتهای این دوربینها, رقابت جدید در بازار بین این پردازنده ها و دیگر پردازنده ها بوجود آمده است.

Ultra Low Illumination (نور فوق العاده کم):

از قابلتهای برجسته DISدر تصویر برداری در محیطهای با نور کم می باشد- این پردازنده ها قادر هستند سه برابر بهتر از حسگرهای 1/4 اینچی تصویر موود در بازار از بابت استفاده در محیطهای کم نور, کاربردی باشند. برای مثال در محیطهایی که دارای اوکس 0.1 می باشند, مانند انبارها, دالان ها و ...

شکل زیر نمایان گر این قابلیت می باشد, در لوکس نوری 0.5 همانطور که مشاهده می کنید, دوربینهای معمولی تصویر مانند تصویر چپ را ارائه می دهند, در صورتی که دوربینهایی با پردازنده DIS, تصویر بهتری را ارائه می دهند.

Progressive Scanning (اسکن پیش رونده)

این قابلیت باعث می شود که تصویر تمام تصویر به صورت خط به خط اسکن شده و در نتیجه تصویری بهتر در مورد اجسام در حال حرکت را ایجاد کند

500TVL:

دوربین های DISمی توانند تصاویر با کیفیت بالا و وضح تصویر 500TVL ارائه دهند

Working Temperature (دمای کاری)

دوربین های DISقادر هستند در محدوده دمای کاری 40- درجه سانتی گراد تا 70 سانتی گراد کار کنند. همچنین قادر می باشد در محیطهای سرد بدون هیچ بخاری و گرم کنی , تصویری از محیط ارائه دهد.

High Precision Digital Signal Processing (پردازش سیگنالهای دیجیتالی با دقت بالا)

دوربین DISقادر هستند با پردازش سیگنالهای دیجیتالی و فعال کردن هر پیکسل موجود و فیلتر تصاویر و افزایش کیفیت تصویر می تواند از تصاویر موجود با رنگهای متفاوت, تصویری مطلوب و روشن و واضح ارائه می دهد.

Power Consumption (مصرف برق)

دوربین های DISمی توانند مصرف را تا 0.36 وات کاهش دهد در صورتی که دوربین های معمولی 1.14 وات را در بر دارند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree