021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

حفاظت پیرامونی توسط فنس الکتریکی

حتما شما با فنس های فلزی که به عنوان حصار استفاده می شود ، آشنایی دارید.

اما خیلی اوقات فنس ها توسط افراد مزاحم دستکاری شده و محلی برای عبور حیوانات یا انسان ها ایجاد می شود.
جهت هر چه بیشتر شدن ایمنی حصار ها، میتوان از فنس های الکتریکی استفاده کرد .این فنس ها با استفاده از انتقال ولتاژ به حیوان یا انسان ، شوک وارد میکنند .

شوک ممکن است در درجه اول در حدی باشد که ناراحتی کمی ایجاد کنند و یا در درجه دوم ایجاد درد و در حالت سوم که قوی تر است باعث مرگ شود.

با این وصف در زمان فعال بودن سیستم هر گونه تعرض و ورود غیر مجاز ممنوع بوده و سارقین، خلافکاران و یا حیوانات، در صورت تعرض به ورود دچار یک شوک الکتریکی شده و از ادامه نفوذ منصرف خواهند شد و یا در بین فنس اسیر می شوند.

این سیستم میتواند هوشمندانه عمل نموده و به کابل حساسه حسگر ضربه و صدا و برش مجهز گردد. در این صورت بر اساس فعال شدن حسگر حساس به ضربه ، 20 ردیف سیم را برق دار می نماید و آژیرهای گوش خراش همزمان شروع به کار می کنند.چنانچه برق در محل موجود یا قابل دسترس نباشد، می توان از شارژ خورشیدی بدین منظور استفاده نمود. در صورت آنتن دهی موبایل، سیستم به صورت خودکار پیام SMS نفوذ به محدوده حفاظت شده را اعلام می نماید.فنس های الکتریکی نوعی حصار ترس است که برای دور نگه داشتن حیوانات از یک محدوده خاص از شوک الکتریکی بی خطری استفاده میکند. برای اینکه حیوان شوک الکتریکی را احساس کند، ولتاژ تولیدی بایستی به اندازه ای باشد که از موها، چرم و سم او عبور کند.وقتی مقدار ولتاژ برای ایجاد شوک کافی باشد، الکتریسیته از سیم فلزی فنس عبور داده میشود. سپس الکتریسیته از طریق حیوانی که با سیم ها تماس پیدا کرده و از خاکی که روی آن ایستاده، جریان پیدا میکند. سپس این جریان از خاک مرطوب به تیرک های نصب شده در زمین بر میگردد.الکتریسیته از تیرک های زمین به سیم های زیرزمینی که به ترمینال کنترل کننده فنس متصل هستند، منتقل می گذدد. بدین شکل مدار کامل شده و حیوان شوک مختصری را خیلی سریع احساس میکند.

در صورتی که سیستم زیرزمینی درست نصب شده باشد، بیشترین مقدار الکتریسیته را از طریق حیوان جریان پیدا کرده، جمع کرده و به کنترل کننده میفرستد.
سیستم هایی که به صورت نامناسب نصب شده باشند، ممکن است باعث اختلال در خطوط تلفن، رادیویی و تلویزیونی گردند.اگر سیستم به صورت صحیح به زمین اتصال نداشته باشد، امکان دارد وقتی فردی جعبه فلزی دستگاه کنترل کننده و یا تیرک های فلزی را لمس می کند، دچار شوک الکتریکد شود.در آب و هوای بسیار خشک (زمین ماسه ای خشک) و آب و هوای سرد (زمین یخ زده یا پوشیده شده از برف)بایستی از یک سیستم فنس گذاری جایگزین استفاده گردد. در این سیستم از یک سیم اتصال به زمین موازی با سیم داغ استفاده میشود.این سیم های اتصال به زمین بایستی هر چهارصد متر با تیرک های دو متری از جنس مس یا فولادگالوانیزه شده درون زمین قرار گیرند.این مدل فنس گذاری دیگر به شرایط خاک بستگی ندارد و هر گاه دام و یا حیوانات دیگر همزمان با سیم اتصال به زمین و سیم داغ برخورد پیدا کنند، میتوانند الکتریسیته را به سیستم اتصال به زمین کنترل کننده فنس ارسال کنند.

مشکلات فنس ها:
ساختار فنس های قدیمی به گونه ای بود که با برخورد علف های هرز اطراف فنس ممکن بود بر اثر تماس با فنس باعث آتش سوزی در مزارع شود ، از این فنس ها دیگر تولید نمی شود و در فنس های جدید الکتریکی این مشکل کمتر شده است .
برخی از حیوانات مانند گوسفند که پوشش زخیمی دارند از پوشش خود به عنوان عایق استفاده میکنند و از لای فنس های الکتریکی عبور میکنند.
اگر فنسی درست طراحی و نصب نشود میتواند با ارسال موج در سیستم های تلفن و رادیو و تلویزیون اختلال ایجاد کند .

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree