021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

انواع کابل دوربین مدار بسته:کواکسیال(RG6،ترکیبی RG59)و قیمت

در بسیاری از موارد کابل مانند رابط‌ها و آداپتورها یکی از اجزایی است که همراه با تجهیزات امنیت خانگی فروخته نمی‌شود. اغلب فرد نصب کننده باید اطلاعاتی را در مورد انواع مختلف کابل داشته باشد تا بتواند اتصالات کامل و قابل اعتمادی را با سایر بخش‌های تجهیزات ایجاد کند. این بدین معنی است که فرد باید کابلی را بخرد که مطابق با تجهیزات و سایر اجزا باشد. دانستن اینکه کدام کابل‌ها بهترین نوع هستند به افراد برای تصمیم‌گیری صحیح با توجه به نیازهای نظارتی آنها کمک می‌کند.

شرکت عرش گستر در زمینه واردات، فروش و نصب دوربین مدار بسته از سال 1379 شروع به کار کرده است. این شرکت یکی از عرضه کنندگان معتبر انواع مختلف مدل‌های دوربین‌های مدار بسته مانند بوش آلمان (bosch)، پاناسونیک (Panasonic) و کمپیون campion، پلارکس polarex و کمدکس camdex است که در آن‌ها از انواع کابل‌ها استفاده شده است. جهت اطلاع بیشتر از قیمت انواع دوربین مدار بسته می‌توانید با ما از طریق شماره‌ 02142543 تماس حاصل نمایید یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح فرمایید.

انواع کابل


کابل سیامی

کابل سیامی گسترده‌ترین نوع کابل مورد استفاده در محصولات نظارتی خانگی است. این نوع کابل متشکل از دو نوع کابل است که به هم متصل هستند. کابل RG59 برای انتقال سیگنال‌های ویدئویی استفاده می‌شود و کابل دیگر که کابل 18/2 است برق را انتقال می‌دهد. یکی از بهترین انواع کابل‌های سیامی آنهایی هستند که از هسته مسی استفاده می‌کنند. هسته مسی باعث می‌شود که فرایند انتقال سیگنال ویدئویی موثرتر باشد.
صرفنظر از مقدار کابل مورد نیاز، هیچ گاه نگرانی در مورد زیاد بودن نیاز به این کابل وجود ندارد زیرا بیشتر کابل‌ها بصورت کویل‌هایی فروخته می‌شوند که طولی معادل ۳۰۰ متر یا بیشتر دارند. تنها کاری که باید انجام داد این است که طول تقریبی کابل مورد نیاز را به فروشنده گفت، بنابراین نه تنها اندازه‌گیری طول آن بطور صحیح مهم است بلکه برای اطمینان باید مقداری طول اضافه‌تر از حد نیاز تهیه کرد.

کابل کواکسیال RG59

کابل کواکسیال یا هم محور RG59 نوعی کابل است که برای انتقال سیگنال‌های با فرکانس بالا و جلوگیری از تداخل الکترومغناطیسی بر آنها و نیز کمک به دور ماندن آنها از منابع خارجی استفاده می‌شود. این کابل با استفاده از دو نوع هادی ایجاد می‌شود که دارای جهت هم محور هستند؛ هرچند هر هادی با یک پوشش عایق از دیگری جدا شده است. در وسط هادی اول که از سیم تشکیل شده، هادی دوم می‌تواند بصورت یک مش فلزی، بافت یا فویل باشد. سپس کل مجموعه با یک پوشش عایق دیگر که مانع رسیدن عناصر خورنده مانند آب شده و از سیم در برابر عناصر مضر دیگر محافظت می‌کند به هم متصل می‌شوند. از آنجایی که این نوع کابل دارای محافظ بیرونی نازکی است، برای انتقال فرکانس‌های پایین و جایی که نیاز به طول کابل بسیار زیادی نمی‌باشد، مناسب است.
این نوع کابل دارای دامنه کاربرد وسیعی است به همین دلیل در صورت لزوم پیدا کردن آن در مقادیر زیاد آسان است. کابل هم محور RG59 همان نوع کابلی است که برای نصب تلویزیون کابلی، رادیویی آماتور و تجهیزات ویدئویی خانگی استفاده می‌شود.

کابل کواکسیال RG6

کابل کواکسیال RG6 یک نوع متداول دیگر از کابل است که کاربردهای مختلفی دارد. این کابل علاوه بر اینکه برای نصب سیستم‌های نظارتی خانگی استفاده می‌شود در خانه‌ها نیز برای نصب تلویزیون کابلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت کابل کواکسیال RG6 با کابل کواکسیال RG59 این است که دارای هادی هسته‌ی بزرگ‌تری است و عایق آن نیز ضخیم‌تر است. ضخامت کابل RG6 می‌تواند دو برابر یا حتی ۴ برابر ضخامت لایه محافظتی باشد در حالی که کابل RG59 تنها دارای یک لایه محافظتی است. در نتیجه کابل RG59 در مقایسه با انواع دیگر کابل برای انتقال بهتر است.

کابل صوتی تلویزیون مدار بسته

کابل تلویزیون مدار بسته از این نظر منحصر بفرد است که با یک میکروفون کوچک پیکربندی شده و معادل با میکروفونی است که در دوربین مدار بسته قرار می‌گیرد. یکی از مواردی که این کابل را تبدیل به یکی از بهترین انواع کابل کرده است راحتی نصب آن است. دلیل دیگری که کاربران از کابل صوتی تلویزیون مدار بسته لذت می‌برند این است که نیازی به استفاده از آداپتور اضافه به عنوان منبع برق ندارد؛ این کابل می‌تواند از برقی که بطور مستقیم در دوربین مدار بسته جریان دارد استفاده کند. این کابل‌ها به این دلیل مطلوب هستند که می‌توانند حتی کوچک‌ترین نویزها را را ثبت کنند که به افراد کمک می‌کند در طول شب با خیالی راحت بخوابند.

کابل تلویزیون مدار بسته بی ان سی

کابل تلویزیون مدار بسته بی ان سی (BNC) نوعی کابل است که اغلب پیش ساخته بوده و برای متصل کردن سیستم‌های نظارت خانگی که نزدیک به هم هستند راحت است. انواع مختلفی از این کابل‌های بی ان سی وجود دارند مانند آنهایی که مجهز به رابط نر در هر دو طرف هستند و برای قطعات نزدیک به هم استفاده می‌شوند و نیز آنهایی که ترکیبی از ویدئو و برق بوده و بسیاری از افراد آنها را به نوع کابل کامپوزیت RCA ترجیح می‌دهند.

کابل برق بی ان سی

کابل برق بی ان سی نوعی کابل است که اغلب در نصب سیستم‌های نظارتی مدار بسته استفاده می‌شود. کابل برق بی ان سی امکان انتقال سیگنال ویدئویی را فراهم کرده و برای تامین برق نیز طراحی شده است. یک رابط نر وجود دارد که به هر طرف کابل متصل شده و به نصب کننده این اجازه را می‌دهد تا دستگاه DVR را به دوربین نظارتی متصل کند. سر دیگر کابل جریان برق را تامین می‌کند که می‌تواند دوربین را به یک منبع برق خارجی متصل کند.

کابل اسپلیتر برق تلویزیون مدار بسته چهار راهه

هدف از این کابل گرفتن برق از منبع اصلی و توزیع یکنواخت آن بین چهار دوربین نظارتی مختلف یا حتی سه دوربین مختلف و یک دستگاه DVR است. این نوع کابل اغلب همراه با یک جک یک طرفه DC 12V و یک پلاگ چهار طرفه DC 12V می‌باشد. کابل اسپلیتر یک طرفه نر و دو کابل دوتایی ماده می‌تواند میزان کابل و رابط‌هایی که برای اتصال سیستم‌های مختلف نظارت خانگی DC نیاز است را کاهش دهد.

کابل BNC به RCA

این نوع خاصل کابل دارای طول‌ها و ویژگی‌های مختلفی است و برای متصل کردن خروجی جزء ویدئویی دستگاه DVR با خروجی ویدئویی RCA تلویزیون بطور مستقیم استفاده می‌شود. کابل BNC به RCA دارای رابط‌های نر در هر دو طرف کابل است. کابل RG59 معمولاً در اتصال این نوع تجهیزات نظارت خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


هزینه


در فواصل کوتاه، عامل محدود کننده هزینه‌ی بخش‌های الکترونیکی است؛ در فواصل بلند، عامل محدود کننده هزینه‌ی کابل می‌باشد. برای فواصل کوتاه‌تر سیستم کواکسیال یا هم محور مقرون به صرفه‌تر است. با این حال در فواصل ۵۰۰ تا ۷۰۰ متر، هزینه‌ی بالای کابل هم محور و نیاز به تکرارگرهای بیشتر عامل مهمی است و سیستم UTP (به هم تابیده بدون محافظ) مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree