021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

تعمیر دوربین مدار بسته و دی وی ار (DVR، dvr) در ایران

حتی بهترین سیستم‌های امنیتی نیاز به نگهداری داشته و تعمیرات معمولاً بسیار ساده هستند. گاهی اوقات تعمیرات ارزان، ساده و موثر می‌باشند. این تعمیرات ساده نیاز به هزینه‌ی کمی داشته و می‌توانند حتی موجب اصلاحاتی شوند که به مشتری سود رسانده و بازده سیستم امنیتی وی را افزایش دهند. در ادامه برخی از مشکلات متداول سیستم‌های امنیتی خانگی و تعمیرات ساده‌ای که کاربر می‌تواند بلافاصله انجام دهد ارائه شده‌اند تا خانه تا حد ممکن است ایمن بماند.

شرکت عرش گستر در سال 1379 شروع به کار کرده است و از زمان تاسیس انواع مختلف مدل‌های دوربین‌های مدار بسته را به بازار ارائه داده است، بوش آلمان (bosch)، پاناسونیک (panasonic) و کمپیون (champion)، پلارکس (polarex) و کمدکس (camdex). جهت اطلاع بیشتر در زمینه دوربین مدار بسته و خرید می‌توانید با ما از طریق شماره‌ 02142543 تماس حاصل فرمایید. یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح نمایید.

۶ مشکل سیستم‌های امنیتی خانگی و روش تعمیر آنها


حتی یک سیستم ایمنی خوب دارای معایبی است. شما باید از این نقائص مطلع شوید تا بتوانید آنها را برطرف کنید و سپس با انجام اقداماتی محیط خانه را ایمن نمایید. در ادامه ۵ مشکل اصلی در دوربین امنیتی خانگی همراه با راه حل‌های ساده جهت برطرف کردن آنها ارائه شده است.

سیستم‌های امنیتی چند تکه‌ای

یکی از مشکلات سیستم امنیتی این است که گاهی اوقات افراد چندین قطعه از تجهیزات امنیتی را در کنار هم قرار می‌دهند. تجهیزات امنیتی مختلف ممکن است با همدیگر سازگار نباشند و باعث مشکلاتی شوند.
راه حل: کل سیستم‌های امنیتی را از یک شرکت تهیه کنید. برای حل مشکل عدم سازگاری در اثر وجود اجزای مختلف سیستم امنیتی، می‌توانید کمی بیشتر خرج کنید و کل سیستم امنیتی خود را از یک شرکت تهیه کنید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن شوید که تمام قطعات به طور کامل و عالی با هم کار می‌کنند. دوربین‌های امنیتی از شرکت‌های امنیتی قابل اعتماد و معتبر به شما اعتماد بنفس و حس امنیت بیشتری می‌دهند.

رمز عبور

گزارش‌ها نشان می‌دهند که برخی از فیلم‌های خصوصی از دوربین‌های تحت شبکه توسط عموم مردم روی اینترنت قابل مشاهده هستند. این دوربین‌های تحت شبکه‌ی ناامن اطلاعات خصوصی را در معرض دید سایر افراد قرار می‌دهند که بسیار خطرناک است. این امر تا حدودی به این علت است که کاربران نام کاربری و رمز عبور خود را تغییر نداده‌اند.
راه حل: رمز عبور پیش فرض را تغییر داده و رمزی انتخاب کنید که حدس آن دشوار باشد. دوربین‌های نظارتی به منظور ایجاد امنیت ارائه می‌شوند نه اینکه هر شخصی بتواند فیلم‌های بدست آمده از آنها را مشاهده کند. به منظور جلوگیری از دسترسی سایر افراد به زندگی خصوصی شما، باید رمز عبور پیش فرض دوربین امنیتی خود را تغییر داده و یک رمز جدید بسازید. نه تنها رمز عبور سیستم هشدار باید به گونه‌ای باشد که حدس زدن آن دشوار باشد، بلکه باید کاملاً متفاوت از رمز عبورهای دیگری که استفاده می‌کنید نیز باشد. در صورتی که فردی بتواند اطلاعاتی را از شما در شبکه‌های اجتماعی بیابد، اگر رمز عبورتان آسان باشد می‌تواند وارد سیستم امنیتی شما بشود. بنابراین از رمز عبورهایی استفاده کنید که مبتنی بر اطلاعات آنلاین شما نیستند.

ناقص بودن پوشش سیستم دوربین‌های امنیتی

این یک مشکل شایع دیگر در دوربین‌های نظارتی است یعنی محدود بودن محدوده‌ی نظارتی. داشتن بهترین سیستم هشدار در جهان در صورتی که فردی تصمیم بگیرد از طریق یک محدوده‌ی محافظت نشده توسط دوربین وارد خانه‌تان بشود، هیچ سودی نخواهد داشت.
راه حل: پوشش گپ‌های امنیتی. نصب یک دوربین امنیتی تا حدی مشخص می‌کند که آیا بهترین عملکرد را خواهد داشت یا خیر. هنگام نصب دوربین یک زاویه‌ی بالا و وسیع را انتخاب کنید. مطمئن شوید که تمام راه‌های ورودی پوشش داده شده‌اند و دوربین امنیتی در معرض نقاط باز با نور خیره کننده قرار ندارد. اطمینان حاصل کنید که تمام درب‌ها و پنجره‌ها کنترل می‌شوند و طبقه‌ی دوم نیز پوشش داده شده است، زیرا این نواحی آسیب پذیرترین بخش‌ها بوده و بیشترین احتمال نفوذ به داخل خانه از طریق آنها است.

هشدارهای اشتباه سیستم امنیتی خانگی

هشدارهای اشتباه یک مشکل بسیار شایع در دوربین‌های امنیتی خانگی هستند. دریافت هشدارها تنها به علت حرکت درختان در باد یا پرواز پرندگان از جلوی پنجره آزار دهنده است. خطای انسانی، نصب غلط و نقص کارکرد سیستم امنیتی می‌تواند منجر به هشدارهای اشتباه توسط سیستم امنیتی خانه شوند.
راه حل: ایجاد پوشش و تنظیم حساسیت تشخیص حرکت. یکی از بهترین روش‌ها برای برطرف کردن مشکل هشدار اشتباه سیستم امنیتی استفاده از قابلیت ماسک برای جلوگیری از تشخیص حرکت در نواحی خاص است. برای مثال، در صورتی که یک دوربین امنیتی بیرونی را در حیاط خانه نصب می‌کنید که یک درخت بزرگ در آنجا وجود دارد، در این صورت می‌توانید یک ماسک را برای درخت اضافه کنید به طوری که تشخیص حرکت در اثر حرکت درخت در باد فعال نشود. روش دیگر برای پیشگیری از هشدارهای اشتباه تنظیم حساسیت تشخیص حرکت است. معمولاً باید در طول روز حساسیت تشخیص حرکت برای دوربین کم باشد و در هنگام شب به میزان بالاتری تنظیم شود.

عدم نگهداری منظم از سیستم امنیتی

عدم تعویض باطری‌ها یا نگهداری منظم بر عملکرد مناسب سیستم امنیتی تاثیر خواهد گذاشت. سیستم‌های نظارتی قدیمی بدون کنترل منظم اغلب از کار می‌افتند زیرا برخی از قطعات به طور موثر با دیگر قطعات کار نمی‌کند.
راه حل: کنترل منظم سیستم امنیتی خانگی. نگهداری به موقع و منظم قبل از اینکه به آن نیاز پیدا کنید. این کار کمی هزینه دارد اما می‌تواند تفاوت بین عملکرد مناسب سیستم امنیتی و از کار افتادن کامل آن باشد. تمام دستگاه‌هایی که با باطری کار می‌کنند را کنترل کنید و مطمئن شوید که باطری‌ها سالم هستند. در صورتی که هر قطعه‌ای از کار افتاده باشد بلافاصله برای تعمیر دوربین مدار بسته تماس بگیرید. سیستم‌های امنیتی را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را ارتقاء دهید. این کار می‌تواند یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از بروز برخی مشکلات متداول در سیستم نظارت خانگی و اطمینان از کارایی کامل آن باشد.

دسترسی به سیستم توسط هکرها

سیستم‌های امنیتی معمولاً آسیب پذیر هستند و درست مانند کامپیوترها به راحتی قابل هک شدن می‌باشند. هکرها می‌توانند با دسترسی به دوربین شما حریم خصوصیتان را از بین برده و از راه دور بر زندگی شما نظارت کنند.
راه حل: محافظت از سیستم امنیتی در برابر هک شدن. در هنگام بحث در مورد هک، سه نوع سیستم امنیتی خانگی وجود دارند، سیم‌کشی شده، بی‌سیم بدون رمزگذاری و بی‌سیم رمزگذاری شده. سیستم بی‌سیم رمزگذاری شده مطمئن است اما ۱۰۰ درصد ایمن نمی‌باشد. سیستم سیم‌کشی شده قابل هک نیست اما امکان بریدن سیم وجود دارد. دوربین‌های بی‌سیم بدون رمزگذاری بیشترین احتمال هک شدن را دارند. در حالت ایده‌آل ایجاد سیستم‌های موازی با سیم و اتصال بی‌سیم رمزگذاری شده از دوربین شما محافظت خواهد کرد.

سایر مشکلات فنی


چرا فیلم‌ها ضبط نمی‌شوند؟ خرابی هارد دیسک

خرابی هارد دیسک در صورتی که دی وی آر اصلی به طور مناسب تنظیم نشده باشد می‌تواند فاجعه‌بار باشد. سیستم‌های دی وی آر همراه با یک درایو حالت جامد و بدون بخش‌های متحرک هستند. این درایو برای سیستم عملکردی استفاده می‌شود به طوری که یک خرابی مصیبت‌بار غیر محتمل باشد. در بیشتر موارد، تعمیرات شامل سیستم‌هایی با هارد دیسک‌های استاندارد می‌باشد. این کار نه تنها به معنی تعویض درایو بلکه نصب مجدد نرم‌افزار روی سرور از پنجره‌ها تا نرم‌افزار دوربین خواهد بود. خوشبختانه، در این شرایط یک مزیت اضافه وجود دارد. بیشتر سیستم‌های قدیمی هارد دیسک‌های کوچک‌تری داشته‌اند. هنگامی که یک سیستم با یک هارد دیسک خراب تعمیر می‌شود، زمان ضبط به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

چرا دی وی آر خاموش می‌شود؟ مشکلات نرم‌افزاری

نرم‌افزار خراب می‌تواند آسیب بسیار زیادی را به سیستم نظارتی وارد کند. در این شرایط ممکن است کنترل از راه دور غیر ممکن شود، پایگاه داده‌های ویدئویی از بین بروند، سیستم غیر قابل استفاده شود و بسیاری از رفتارهای عجیب دیگر رخ دهند. خوشبختانه امکان برطرف کردن این نوع مشکل وجود دارد. در صورتی که مشتری دیسک اصلی را داشته باشد، فرایند تعمیر بسیار آسان می‌گردد، حتی در صورتی که کپی از نرم‌افزار اولیه وجود نداشته باشد که امری بسیار متداول است، تعمیر آن همچنان کاملاً منطقی و قابل اجرا خواهد بود. هنگام به روز کردن نرم‌افزار به جدیدترین ورژن، معمولاً برخی ویژگی‌های جدید فعال می‌شوند که سیستم امنیتی را مفیدتر کرده یا استفاده از آن را آسان‌تر می‌کند. سیستم‌های قدیمی وجود داشته‌اند که با تعمیر یا ارتقاء نرم‌افزار با اندروید و آیفون نیز سازگار شده‌اند.

چرا صفحه دوربین امنیتی آبی شده است؟ از کار افتادن دوربین‌ها

وجود سیگنال ویدئویی ضعیف، برفک، خطوط افقی یا عمودی. گاهی اوقات تعمیر یک بخش کل مشکلات موجود را درست می‌کند، اما در سایر اوقات باید سیم‌کشی تعویض شود. با دنبال کردن مسیر سیم‌ها می‌توان عوامل احتمالی که باعث اختلال شده‌اند را پیدا کرد و تعمیرکار می‌تواند بالون‌ها، ایزوله‌های حلقه‌ای زمینی یا سایر دستگاه‌های ویدئویی را به منظور استاندارد کردن ویدئو نصب کند، هرچند گاهی اوقات باید دوربین را تعویض کرد. در این صورت، هدف دوربین، شرایط روشنایی و مواردی مانند زاویه دید و قابلیت‌های دی وی آر جهت انتخاب دوربین مناسب مورد بررسی قرار می‌گیرند. نتیجه‌ی نهایی معمولاً تصاویری شفاف‌تر و ویدئویی واضح‌تر را نسبت به قبل از تعویض ارائه خواهد کرد. در اغلب موارد، دوربین جایگزین دارای رزولوشن بسیار بیشتری نسبت به دوربین اولیه می‌باشد.

چرا دی وی آر روشن نمی‌شود؟ از کار افتادن ضبط کننده‌ها

برخی اوقات دستگاه دی وی آر به حدی از کار افتاده که یا غیر قابل تعمیر است یا هزینه‌ی تعمیر بسیار بالاتر از خرید یک دستگاه جدید با کیفیت بالاتر می‌باشد. این سیستم‌ها دستگاه‌های مبتنی بر کامپیوتر هستند و برای همیشه ماندگار نیستند. تعمیرکار می‌تواند بازیابی ضبط کننده‌های قدیمی دوربین مدار بسته را ادامه دهد، اما هنگامی که باید این کار را متوقف کرد به شما خواهد گفت که بهتر است پولتان را جای دیگری خرج کنید. خوشبختانه، ضبط کننده‌ها، دی وی آرها و ان وی آرها در سال‌های گذشته پیشرفت زیادی داشته‌اند. سیستم‌های دی وی آر جدید دارای عملکردهای جست‌جوی پیشرفته، سازگاری با آیفون و اندروید، افزایش نرخ فریم، ضبط با رزولوشن بالاتر و قابلیت اتصال به دوربین‌های هوشمند و با کیفیت فوق‌العاده بالا می‌باشند. حتی سیستم‌های آنالوگ جدید دارای کیفیت ویدئویی بسیار بهتری نسبت به سیستم‌های چند سال گذشته هستند. امروزه سیستم‌های ترکیبی وجود دارند که می‌توانند از دوربین‌های آنالوگ قدیمی موجود همراه با دوربین‌های مگاپیکسلی جدید با رزولوشن بسیار بالاتر استفاده کنند. برخی مشتریان در می‌یابند که نتیجه‌ی نهایی ارتقاء سیستم باعث می‌شود که از خرابی رخ داده راضی باشند زیرا منجر به بهبود کیفیت ویدئو شده است. همچنین امکان استفاده از دوربین‌های تا ۲ یا ۳ مگاپیکسل بدون تعویض کابل‌های کواکسیال وجود دارد.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree