021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

خرید دوربین مداربسته: راهنما و نکات مهم

سیستم‌های نظارت تصویری فقط مخصوص مراقبت‌ها و تجسس‌های پلیس‌های تلویزیونی نیست. دوربین‌های مداربسته ایمنی و امنیت خانه‌ها، خانواده‌ها و فروشگاه‌ها و شرکت‌ها را نیز حفظ می‌کند. اگر قصد خرید دوربین مداربسته را دارید، در ادامه با ما همراه باشید تا با شاخص‌های خرید دوربین مداربسته آشنا شوید و بتوانید بهترین سیستم نظارت تصویری را متناسب با نیازهای خود تهیه کنید.

برای پیدا کردن مناسب‌ترین دوربین مدار بسته باید به نکات و شاخص‌های متفاوتی توجه کرد. شرکت عرش گستر یکی از باسابقه‌ترین شرکت‌های وارد کننده دوربین‌های مدار بسته است که فعالیت خود را از سال 1379 آغاز کرده و انواع دوربین‌های مدار بسته با کیفیت و پیشرفته از جمله دام، بولت، AHD، HDTVI و تحت شبکه را به فروش می‌رساند. برای مشاوره و کسب اطلاع درباره مناسب‌ترین سیستم دوربین مدار بسته می‌توانید با شماره 02142543 تماس حاصل فرمایید یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح فرمایید.

شاخص‌های مهم برای تعیین بهترین دوربین مداربسته


معیارهای زیر مهم‌ترین نکاتی هستند که هنگام انتخاب دوربین مدار بسته باید به آنها توجه کنید:

نیاز به دسترسی برخط به دوربین مداربسته

یکی از مزایای سیستم‌های نظارت تصویری فعلی در دسترس بودن برخط (آنلاین) آنها است. بنابراین نیروهای امنیتی می‌توانند محیط را بدون حضور فیزیکی در محل تحت نظر بگیرند. البته شرط استفاده از مزیت برخط بودن خریداری دوربین‌هایی با این قابلیت است. به علاوه مشتری باید اطمینان حاصل کند که پهنای باند کافی را برای پشتیبانی برخط دارد. اگر شبکه بی‌سیم پهنای باند کافی نداشته باشد، کاربر نمی‌تواند به خوبی از این قابلیت بهره بگیرد.
خوشبختانه تعداد شرکت‌هایی که دوربین‌هایی با ویژگی فشرده‌سازی داده‌ها را تولید می‌کنند، رو به فزونی است؛ به این ترتیب حجم داده‌های ارسالی بالا نخواهد بود و لازم نیست پهنای باند بسیار بالا باشد.


هندسه و معماری ساختمان

مشتری باید قبل از خرید دوربین مداربسته هندسه و معماری دفتر را نیز در نظر بگیرد، به ویژه اگر بخواهد دوربین‌های مداربسته را خودش نصب کند. در این رابطه باید نکات زیر به دقت ارزیابی شود:

  • مساحت ساختمان: بزرگی بنا تعداد دوربین‌های مداربسته را تعیین می‌کند.
  • تعداد موانع: در ساختمان‌های کوچکی که موانع زیادی وجود دارد، مشتری باید دوربین‌های بیشتری نصب کند تا کل فضای دفتر تحت پوشش قرار بگیرد.
  • ناحیه‌های خاص و مهم: بعضی از نقاط ساختمان، برای مثال گاو‌صندوق‌ها، مورد توجه بیشتری است و باید امنیت آن حفظ شود. برای این ناحیه‌های مهم می‌توان دوربین اختصاصی تهیه کرد.

نور ساختمان

نور ساختمان نیز عامل تعیین کننده‌ای در خرید دوربین‌های مدار بسته است. برای مثال در بعضی موسسات شب‌ها هیچ نگهبانی حضور ندارد و امنیت ساختمان متکی به دوربین مدار بسته است. در ساعات تاریکی نور بسیار کم است، بنابراین تصاویر گرفته شده توسط دوربین‌ها نامشخص و دانه دانه خواهد بود.
برای غلبه بر این مشکل راه‌حل‌های مختلفی وجود دارد. نخست این که کاربر می‌تواند نور محوطه را در ناحیه‌هایی که نیاز به امنیت بیشتر دارد، افزایش دهد. برای مثال کاربر می‌تواند لامپ‌های بیشتری را در ورودی‌ها نصب کند، تا دوربین‌ها تصویر فردی را که قصد ورود بدون اجازه به ساختمان دارد، به وضوح نشان دهد. روش دیگر این است که دوربین‌هایی خریداری شود که تصاویر آن در نور کم نیز کیفیت بالایی داشته باشد. در هر حال کاربر باید قبل از اقدام به خرید دوربین تصمیم بگیرد که کدام راه‌حل را می‌خواهد انتخاب کند.

تاثیر آب و هوا

آب و هوا می‌تواند آسیب جبران‌ناپذیری به دوربین‌ها بزند، به ویژه اگر دوربین در فضای خارجی نصب شده باشد. بنابراین مشتری باید به این نکته توجه کند که می‌خواهد دوربین‌های مدار بسته را در چه محیط‌هایی نصب کند. برای مثال اگر منطقه مسکونی بسیار سرد باشد، باید دوربین‌هایی خریداری شود که مخصوص محیط‌های سرد و یخبندان طراحی شده است؛ در غیر این صورت دوربین عمر کوتاهی خواهد داشت. بدیهی است دوربین‌های خاص گران‌تر از دوربین‌های معمولی است.

تامین نیازها

ظرف چند سال گذشته تکنولوژی مورد استفاده در ساخت دوربین‌های مداربسته پیشرفت چشمگیری داشته است؛ به همین دلیل اکثر مدل‌های جدید کاملاً مورد اطمینان‌ هستند. با این حال شرط احتیاط این است که قبل از خرید درباره قابل اطمینان بودن برندهای مختلف تحقیق کنید. هدف این است که کاربر سیستم‌هایی خریداری کند که مرتب از کار نیفتد و خراب نشود. بررسی‌ها و نقدهای دوربین‌های مختلف، به ویژه دوربین‌های ساخت شرکت‌های معتبر را می‌توانید با یک جستجوی ساده در اینترنت پیدا کنید.

پیچیدگی سیستم

مشتری باید پیچیدگی سیستم را قبل از سرمایه‌گذاری برای سیستم نظارتی تصویری ارزیابی کند و مطمئن شود که از عهده کار با سیستم برمی‌آید. همچنین مشتری باید روش کار با نرم افزار لازم برای مدیریت سیستم را نیز آموزش دیده باشد. بعضی از دوربین‌های مدار بسته ضعیف با نرم‌افزارهایی هماهنگ شده‌اند که استفاده از آنها دشوار است و به این ترتیب امنیت ساختمان به مخاطره می‌افتد.

رنگ

رنگ تصویر

تصاویر رنگی گاهی بسیار باارزش است. توصیف دقیق لباس‌های مهاجم یا رنگ ماشینی که به موتورسیکلت برخورد کرده است، گاهی مدرک بسیار مهمی برای تعقیب و دستگیری مجرم است. دوربین‌های رنگی در محیط‌های روشن بیشترین کارایی را دارند، براساس یک قاعده کلی دوربین سیاه و سفید تصویرهایی با رزولوشن بالا در محیط‌های تاریک به دست می‌دهد؛ از آنجایی که دوربین سیاه و سفید ارزان‌تر از رنگی است، دوربین سیاه و سفید برای محیط‌های تاریک مناسب‌تر است. بنابراین مزایای استفاده از هر دوربین را در محیط مورد نظر خود بسنجید تا خریدی به صرفه و مناسب داشته باشید.

ثبت هر چیز متحرک

برخی مصرف کنندگان نمی‌خواهند که دوربین همواره در حال ضبط باشد. بعضی از دوربین‌های امنیتی می‌توانند حرکت را تشخیص دهند و فعال شوند. دوربین دارای حافظه بافر همواره چند ثانیه از فیلم را ثبت می‌کند، بنابراین وقایع مربوط به چند لحظه قبل از فعال شدن سنسور حرکتی از دست نمی‌رود.

ضبط تصاویر

تصاویر دوربین‌های مداربسته قدیمی به طور پیوسته بر روی نوارهای کاست ضبط می‌شد و اگر کاربر فراموش نمی‌کرد که نوار جدید در دستگاه قرار دهد، فیلمی با کیفیت پایین را به دست می‌داد. اما امروزه حجم زیادی داده را می‌توان در فضای بسیار کم ذخیره کرد.

  • کارت‌های حافظه: بعضی دوربین‌ها تصاویر را روی کارت‌های حافظه‌ی مورد استفاده در دوربین‌های دیجیتال ضبط می‌کنند. کارت حافظه انتخابی مقرون به صرفه است، اما همچنان کاربر باید به خاطر داشته باشد که به طور مرتب کارت پرشده را با کارت خالی عوض کند.
  • هارد درایو: برای ضبط تصاویر می‌توان از درایو داخلی یا خارجی استفاده کرد. بسیاری از دوربین‌های مداربسته دارای ضبط کننده‌های دیجیتالی شبیه به DVRs خانگی مخصوص نمایش فیلم هستند. به این ترتیب دیگر نیازی نیست که کاربر مدام حافظه را عوض کند. البته به خاطر داشته باشید که ظرفیت هارد محدود است.
  • فضاهای ابری: بعضی شرکت‌ها استاندارد نوظهور عضویت در فضاهای ذخیره‌سازی ابری را همراه با سیستم دوربین مداربسته ارائه می‌دهند. ذخیره‌سازی آف سایت در ازای پرداخت هزینه‌های دوره‌ای بیش از دو ترابایت فضا را برای ذخیره‌سازی رمزبندی شده در اختیار قرار می‌دهد.
Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree