021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

دوربین مداربسته پلاک خوان با نرم‌افزار Intgration و قیمت

بهترین دوربین تشخیص پلاک خودرو چیست؟ در هر سیستم نظارتی، بهترین راه‌حل به نوع تجهیزات مورد نیاز آن پروژه بستگی دارد. برای مثال، آیا شما فقط به یک دوربین که پلاک اتومبیل را به صورت واضح نشان دهد نیاز دارید یا تجهیزات پیشرفته‌تری مانند اینتگریشن با پایگاه داده‌ها یا دسترسی به سیستم کنترل را نیز نیاز دارید. هدف از این مقاله آموزش افراد در مورد اطلاعات مهمی است که باید در هنگام برنامه‌ریزی یک سیستم دوربین ال پی آر (پلاک خوان) به آن توجه کنند تا بهترین انتخاب را برای اجزای سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مورد نیاز برای مورد خاص خود داشته باشند.دوربین‌های مدار بسته پلاک خوان دوربین‌هایی هستند که می‌توانند از یک ناحیه کوچک با جزییات فیلم برداری و عکس برداری کنند به همین دلیل به آنها دوربین مدار بسته پلاک خوان می‌گویند. تصویر برداری دوربین پلاک خوان به شرایطی از جمله سرعت خودرو، شب یا روز بود، زاویه دید خودرو، نرم افزار پلاک خوان و ... بستگی دارد. از این دوربین‌ها می‌توان در کنترل ترافیک و تخلفات خودروها و همچنین کنترل طرح زوج و فرد خودروها استفاده کرد.
شرکت عرش گستر طیف وسیعی از دوربین‌های مدار بسته از جمله دوربین‌های پلاک خوان را به بازار عرضه می‌کند. اکثر مشتریان دوربین مدار بسته پلاک خوان تمایل دارند وقتی ماشین کنار مغازه یا منزل پارک می‌کند، پلاکش قابل خواندن باشد و این موضوع با تمامی دوربین‌های عرش گستر قابل انجام است. جهت اطلاع بیشتر از دوربین مدار بسته و یا خرید می‌توانید با ما از طریق شماره‌ 02142543 تماس حاصل نمایید یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح فرمایید.

دوربین‌های تشخیص پلاک با قدرت تشخیص بالا


در گذشته، با استفاده تکنولوژی‌های مختلف دوربین می‌توانستید عکس‌هایی به وضوح 1080 پیکسل گرفته و آنها را با استفاده از انواع کابل‌ها به دی وی آر منتقل کنید. درست مانند دوربین‌های آنالوگ قدیمی، دوربین‌های سی سی تی وی، این دوربین‌های ال پی آر سی سی تی وی با کیفت بالا با استفاده از کابل‌های آر جی 59 یا آر جی 6 مورد استفاده قرار می‌گیرند. دی وی آرهای هیبریدی موجود نیز قابلیت متصل شدن به دوربین‌های سی سی تی وی و فول اچ دی را دارند.
این دوربین‌های اچ دی ال پی آر با نوع 1 سیستم‌های توضیح داده شده در ذیل سازگار است، به جز این که آنها به جای عکس‌های با رزولوشون پایین گرفته شده با دوربین‌های سی سی تی وی می‌توانند عکس‌هایی با وضوح 1080 پیکسلی بگیرند.

انواع سیستم‌های ال پی آر


سیستم‌های عکس‌برداری از پلاک خودروها به دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند که در زیر توضیح داده شده است:

  • سیستم‌های ال پی آر که پلاک خودروها را با وضوح کافی که انسان می‌تواند تشخیص دهد ضبط می‌کنند.
  • سیستم‌های ال پی آر که می‌توانند به طور اتوماتیک پلاک‌ها را با استفاده از نرم‌افزار (آ ان پی آر) تشخیص داده و اقدامات بعدی را انجام دهند.

گروه یک: ضبط عکس پلاک خودرو به طور واضح

در این مورد، کامپیوتر به یک سیستم نظارتی با دوربین که توانایی عکس‌برداری شفاف از پلاک خودرو را داشته باشد نیاز دارد تا در صورت بروز هر اتفاقی، ویدیوی ضبط‌شده مرور شود و پلاک و شخص به صورت چشمی تشخیص داده شود.
دوربین‌های پیشرفته ال پی آر با کنتراست بالا برای عکس‌برداری از پلاک خودروها با تغییر متغیرهایی مانند خودروی در حال حرکت، بازتاب سطح پلاک خودرو، چراغ‌ها و وضعیت متغیر نور طراحی شده‌اند. این سیستم شامل یک دوربین ال پی آر سیاه و سفید با کنتراست بالا، یک دوربین نظارتی غیر ال پی آر استاندارد برای گرفتن عکس رنگی و نمای کلی وسیله نقلیه و یک دی وی آر نظارتی با قابلیت ضبط 30 فریم در ثانیه با رزولوشن دی 1 (در کانال ال پی آر) می‌شود.
این سیستم در دیاگرام زیر نشان داده شده است.

در این سیستم، دوربین ال پی آر برای عکس‌برداری از پلاک خودرو به کار می‌رود و همچنین یک دوربین برای دریافت نمای رنگی خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر دو دوربین با کابل به دستگاه ضبط دی وی آر که می‌تواند برای ضبط مدام برای یک مدت زمانی یا روی تشخیص حرکت برنامه‌ریزی شود وصل می‌شوند. فروشندگان معمولاً دی وی آر را برای مشتریانی که ترجیح می‌دهند یک دی وی آر مستقل یا تعبیه‌ شده داشته باشند توصیه می‌کنند.
ال پی آر برای تعبیه در ارتفاع 22 تا 30 متری از ناحیه‌ای که قرار است پلاک خودروها در آن ضبط شود طراحی شده‌اند. دوربین ممکن است در ارتفاع 4.5 تا 30 متری نصب شود زیرا لنزهای مختلف که ممکن است روی دوربین نصب شوند قابل تنظیم برای زوم‌های مختلف هستند.

گروه دو: نرم‌افزار آ ان پی آر / او سی آر و اینتگریشن کنترل دسترسی

در این مورد، علاوه بر نیاز به یک دوربین که قادر به ضبط پلاک خودرو به طور واضح است، یک سیستم که قادر است به طور اتوماتیک ویژگی‌های پلاک خودرو را شناسایی کرده و اقدامات بعدی نظیر ثبت شماره پلاک در دیتابیس یا ارسال سیگنال برای سیستم کنترل دسترسی به صورت اتوماتیک مانند درهای ورودی است نیز نصب می‌شوند. فرایند شناسایی پلاک خودرو در برخی موارد به شناسایی اتوماتیک شماره پلاک (آ ان پی آر) یا شناسایی ویژگی اپتیکال (او سی آر) اشاره دارد.

در این سیستم ال پی آر یا آ ان پی آر، دوربین‌های مورد استفاده مشابه دوربین‌های استفاده شده در سیستم پایه ال پی آر هستند اما دی وی آر کامپیوتری با نرم‌افزار شناسایی پلاک خودرو نیز به آن اضافه شده است.
علاوه بر تهیه ویدئوهای با رزولوشن بالا، دی وی آر کامپیوتری (با کمک یک نرم‌افزار شناسایی پلاک خودرو) می‌تواند پلاک خودروها را از طریق تشخیص حرکت یا از طریق محرک‌های ورودی و خروجی تشخیص داده و شناسایی کنند.
به علاوه، دی وی آر ممکن است یک کیت نرم‌افزاری پیشرفته (اس دی کا) داشته باشد یا در برخی موارد به یک آ پی آی متصل باشد تا مجری نرم‌افزار بتواند عکس گرفته شده از پلاک خودرو را با سیستم ثالث مانند ثبت پلاک در دیتا بیس خارجی یا یکپارچه کردن با سیستم ورودی ثالث یکپارچه کند.
یک راه دیگر برای استفاده از سیستم ال پی آر استفاده از تجهیزات آ ان پی آر و او سی آر یا اینتگریشن کنترل دسترسی با کمک یک دستگاه ال پی آر جی وی – دی اس پی است که بر پایه لینوکس تعبیه‌شده و می‌تواند در ترکیب با دوربین ال پی آر و دی وی آرها کار کرده و یا به طور مستقل به عنوان یک دوربین ال پی آر مورد استفاده قرار گیرد.


در مثال بالا، یک دوربین ال پی آر آنالوگ (سی سی تی وی) توسط یک کابل آر جی 59 به یک دستگاه ال پی و یک دستگاه ال پی جی وی – دی اس پی متصل شده است. دستگاه ال پی آر جی وی – دی اس پی با استفاده از اترنت CAT-5 به یک شبکه محلی وصل شده است. یک کامپیوتر نرم‌افزار مدیریت جی وی – آ اس (شامل باکس جی وی – دی اس پی) را اجرا کرده و می‌تواند برای مدیریت لیست پلاک‌های ضبط‌ شده مورد استفاده قرار گیرد. نرم‌افزار ان وی آر می‌تواند همچنین روی یک کامپیوتر اجرا شده و نرم‌افزار مدیریت جی وی – اس پی را برای ضبط ویدیو از دوربین‌های ال پی آر و دوربین‌های نظارتی دیگر که ممکن است بخشی از سیستم باشند را اجرا کند.

نقاط مهم برنامه‌ریزی سیستم ال پی آر


دوربین‌های ال پی آر برای نظارت بر یک خط ترافیکی

درک این موضوع که دوربین‌های ال پی آر معمولاً برای تمرکز بر یک خط ترافیکی با یک هدف مشخص که تشخیص پلاک‌های خودرو است به کار می‌روند از اهمیت زیادی برخوردار است. دوربین‌های تشخیص پلاک خودرو قادر به ضبط عکس‌های گسترده (واید) با جزئیات مفصل از محل نیستند. به همین دلیل دوربین‌های تشخیص پلاک خودرو معمولاً در ترکیب با دوربین‌هایی که قادر به عکس‌برداری از نمای کلی خودرو هستند مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بتوانند مدل و رنگ خودرو را نیز مشخص کنند.

نصب دوربین‌های ال پی آر در ارتفاع

نصب دوربین‌های ال پی آر باید در زوایای خاص و متفاوتی نسبت به دوربین‌های نظارتی قدیمی انجام شوند. زاویه دوربین ال پی آر باید به گونه‌ای باشد که بتواند از پلاک خودروها عکس‌هایی واضح بگیرید.

قیمت


قیمت دوربین‌های مدار بسته پلاک خوان به عوامل متعددی از جمله برند، کیفیت، تکنولوژی به کار رفته و وضوح تصویر دارد. برای اطلاع بیشتر از قیمت‌ها می‌توانید با شماره‌ 02142543 با شرکت عرش گستر تماس حاصل فرمایید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree