021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

دوربین مدار بسته ضدخرابکاری(ضد تخریب، ضد ضربه، ضد آب) vandalproof

یکی از مشکلاتی که حین نصب دوربین مداربسته جهت برقراری امنیت در منزل یا محل‌کار با آن مواجه هستید موضوع خرابکاری و دستکاری آنها توسط غریبه‌هاست. این دوربین‌ها طوری طراحی شده‌اند تا در برابر هرگونه خرابکاری و تخریب مقاومت داشته باشند و همچنین بر هم زدن‌ ناخواسته تنطیمات دوربین به آسانی صورت نگیرد.

دوربین مدار بسته ضدخرابکاری، در مقابل تخریب، ضربه و صدمه عمدی مقاوم است. از این دوربین می‌توان در مکان‌هایی با احتمال خشونت و جرم استفاده کرد نظیر استادیوم‌ها و یا زندان. دوربین مدار بسته مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی نیز مشابه دوربین مدار بسته ضدخرابکاری و نوع خاصی از این دوربین‌هاست. شرکت عرش گستر عرضه کننده معتبر مدل‌های مختلف دوربین مدار بسته است. برخی از محصولات این شرکت که اغلب دوربین‌های صنعتی و نیمه صنعتی هستند، کاور یا پوشش مخصوصی دارند که از آن‌ها در برابر نفوذ آب و گرما محافظت می‌کند. جهت اطلاع بیشتر و یا خرید دوربین مدار بسته می‌توانید با ما از طریق شماره 02142543 تماس حاصل فرمایید یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح نمایید.

چه فاکتورهایی دوربین را ضدخرابکاری و تخریب می‌سازند؟


مادامی‌که دوربین مداربسته در مکانی نصب می‌شود که امکان دسترسی فیزیکی به آن میسر است، می‌بایست برخی اقدامات احتیاطی جهت حفاظت از دوربین در برابر هرگونه خرابکاری یا سرقت صورت گیرد. یکی از فاکتورهایی که موقع انتخاب دوربین باید به آن توجه داشت اینکه دوربین به چه شکل در برابر خرابکاری و تخریب ایمن است. سه عامل بر ضد تخریب و ضربه بودن دوربین تاثیرگذار هستند.
اول اینکه باز کردن یا به هم زدن تنظیمات دوربین نباید به راحتی صورت گیرد. این کار با به کارگیری پیچ‌های امنیتی توکار انجام می‌شود طوری‌که باز کردن آنها فقط با ابزار مخصوص خود دوربین صورت میگیرد. یک پیچ گوشتی چهار سو جهت باز کردن دوربین مداربسته ضدضربه کارایی ندارد.

عامل دومی که دوربین مداربسته را ضدخرابکاری می‌سازد طراحی و ساخت آن با موادی است که در برابر ضربه بسیار مقاوم باشند از جمله ضربه ناشی از چکش یا توپ بیسبال. چطور می‌توان فهمید دوربین تا چه اندازه در برابر ضربه مقاومت دارد؟ یک استاندارد بین‌المللی برای ضدضربه بودن دوربین وجود دارد (IEC 62262، که معادل استاندارد EN 62262 اتحادیه اروپا است) و ممکن است کارخانه سازنده محصول مورد نظر را پس از پشت سر گذاشتن تست مورد تایید چکش خواری به مشتریان عرضه کند. این تست براساس نوع چکش، اندازه و نیروی ضربه حاصل از چکش درجه‌بندی می‌شود (اندازه‌گیری برحسب ژول). این درجه‌بندی از IK1 (ضعیفترین) تا IK10 (قویترین) مقاومت صورت می‌گیرد. در جداول جزئیاتی از رتبه‌بندی ضدضربگی دوربین ارائه شده است.
نوع کابل عامل سوم در تایید ضدضربه بودن دوربین مداربسته محسوب می‌شود و غالبا به این فاکتور توجه چندانی نمی‌شود. این فاکتور اشاره به نحوه کابل‌کشی از دوربین به داخل ساختمان دارد طوری‌که دوربین مداربسته را دربرابر عوامل خارجی و خرابکاری حفاظت کند (مثل سیم‌چین). سه تکنیک کابلکشی و مدیریت آن مطرح است. استفاده از هر تکنیک به انواع دوربین مداربسته، مکان نصب آن و محل وارد شدن کابل به داخل ساختمان بستگی دارد.

نصب دوربین مداربسته ضد ضربه


نصب دوربین مداربسته دام روی سطح دیوار

در این روش کابل از قسمت عقبی دوربین دام (از سمتی که دوربین بر روی دیوار یا سقف کار گذاشته می‌شود) مستقیما وارد ساختمان یا جعبه تقسیم می‌شود طوری‌که اصلا قابل‌رویت نیستند و درنتیجه کابل‌ها به خوبی محافظت می‌شوند.

نصب دوربین بر روی پایه نصب

اکثر پایه‌های نصب دوربین مداربسته (خواه از پایه نصب سه‌گوش، مربع یا غیره استفاده کنید) که در بازار موجود هستند مجهز به کانال توکار جهت مخفی‌سازی کابل‌کشی می‌باشند. کابل مستقیما از دوربین خارج و وارد پایه نصب می‌شود و از دید پنهان است. کابل از انتهای پایه نصب وارد ساختمان می‌شود.

سیم راه

خواه در مورد دوربین دام، دوربین بولت یا دوربین باکس در محوطه روباز صحبت کنیم، غالبا به ایجاد یک سیم‌راه از دوربین به مکان دیگر نیاز است طوری‌ که بتوان کابل را وارد ساختمان کرد و به یک سوئیچ شبکه یا مبدل آداپتور پی‌ او ای وصل نمود. با اینکه این روش به اندازه روش کابل‌کشی مستقیم از دوربین به داخل ساختمان ظاهر زیبایی ندارد، ایجاد سیم‌راه یک گزینه ایده‌ال جهت جلوگیری از خرابکاری و تخریب دوربین در موقعیت‌هایی است که امکان وارد کردن کابل از محل نصب دوربین به داخل ساختمان وجود ندارد. دفعه بعد که قصد نصب دوربین مداربسته در جاهایی را دارید که ممکن است مورد دستکاری دیگران قرار گیرد، به یاد داشته باشید اطلاعاتی درباره قابلیت ضدخرابکاری و نحوه نصب دوربین جهت کاهش دسترسی به کابل‌کشی بدست آورید. این توصیه نه تنها شامل دوربین‌های نصب شده در فضای باز بلکه به دوربین‌های نصب شده در فضای بسته مانند مدارس، فروشگاه‌ها و زندان‌ها نیز مربوط می‌شود. برعکس خرابکاری‌های قدیمی، امروزه یک تخطی موفقیت‌آمیز به دوربین مداربسته نه تنها به معنای سرقت آن بلکه از دست رفتن فیلم ضبط شده از خرابکاری تبهکاران نیز می‌باشد. در صورتی‌ که یک دوربین به سرقت برود یا آسیبی به آن وارد شود، برای اطمینان می‌توان امنیت محوطه تحت پوشش را با نصب دوربین دیگری بالا برد تا در زمان مشکل برای یکی از دوربین‌ها، دیگری از صحنه خرابکاری فیلمبرداری کند. با پیش‌بینی بدترین خطرات احتمالی می‌توان برای نصب بهتر دوربین برنامه‌ریزی کرد.
در جداول زیر می‌توانید مقیاس‌های مربوط به چکش‌خواری بر حسب IK را که قبلا به آن اشاره شد مشاهده کنید.

کد

نیروی ناشی از برخورد

مقاومت در برابر برخورد ناشی از یک شیء:

00

حفاظت نشده

01

0.150 ژول

پرتاب شیء 200g از فاصله 7.36cm

02

0.200 ژول

پرتاب شیء 200g از فاصله 9.90cm

03

0.350 ژول

پرتاب شیء 200g از فاصله 17cm

04

0.500 ژول

پرتاب شیء 200g از فاصله 24cm

05

0.700 ژول

پرتاب شیء 200g از فاصله 35cm

06

1.00 ژول

پرتاب شیء 49g از فاصله 20cm

07

2.00 ژول

پرتاب شیء 49g از فاصله39cm

08

5.00 ژول

پرتاب شیء 17g از فاصله 29cm

09

10.00 ژول

پرتاب شیء 49gاز فاصله 20cm

10

20.00 ژول

پرتاب شیء 49gاز فاصله 39cm

اطلاعات فاصله/وزن برحسب درجهبندی IK

IK کد

IK01 to IK09

IK06

IK07

IK08

IK09

IK10

نیروی ناشی از برخورد (ژول)

<1

1

2

5

10

10

عامل شعاع برخورد شیء

R mm

10

10

25

25

50

50

مواد

پلی‌آمید

پلی‌آمید

فولادی

فولادی

فولادی

فولادی

حجم برحسب kg

0.2

0.5

0.5

1.7

5

5

ضربه چکش به‌صورت پاندولی

بله

بله

بله

بله

بله

بله

ضربه چکش به‌صورت فشاری

بله

خیر

خیر

خیر

خیر

خیر

ضربه به‌صورت سقوط آزاد

خیر

خیر

بله

بله

بله

بله

اطلاعات چکشخواری/مواد درخصوص درجهبندی IK

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree