021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

دوربین مدار بسته چرخشی (گردان،PTZ یا اسپیددام) و قیمت آن

دوربین‌های PTZ (گردان، زوم و عمودگرد) دستگاه‌هایی هستند که می‌توانند به چپ و راست (گردان)، بالا و پایین (عمودگرد) حرکت کرده و بزرگنمایی و کوچکنمایی شوند. این دوربین‌ها بطور کاملا خودکار عمل کرده و یک دوربین متحرک را کنترل می‌کند تا عمل مورد نظر را انجام دهد و وقایع را تایید کند.

شرکت عرش گستر با 16 سال سابقه، از معتبرترین عرضه کنندگان انواع دوربین‌های مدار بسته از برندهای مشهوری نظیر پاناسونیک panasonic، بوش Bosch آلمان، کمپیون Campion کره جنوبی، کمدکس Camdex و پلارکس Polarex می‌باشد. این شرکت دوربین‌های مدار بسته را به دو صورت چرخشی و ثابت به بازار عرضه می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید دوربین‌های مدار بسته چرخشی PTZ می‌توانید با ما از طریق شماره‌ 02142543 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح نمایید.

دوربین PTZ چیست؟


دوربین PTZ یک دوربین با قابلیت گردش، خم شدن و زوم کردن است. این حرکات را می‌توان بصورت دستی و با استفاده از نرم افزارهای نظارت یا یک جوی استیک کنترل کرد یا بطور خودکار با استفاده از نرم افزار مدیریت دوربین تنظیم کرد. قابلیت حرکت دوربین توسط یک محافظ امنیتی به تیم امنیتی شما اجازه می‌دهد تا به سرعت به وقایعی که توسط سیستم نظارتی شناسایی می‌شوند واکنش نشان دهند.
همچنین می‌توان از نرم افزار مدیریت دوربین برای تنظیم تورهای محافظتی استفاده کرد که در آن دوربین بطور خودکار طبق برنامه به منظور نظارت بر محل‌های از پیش تعیین شده حرکت خواهد کرد. بعضی از دوربین‌ها همچنین می‌توانند حرکت را به صورت خودکار ردیابی کنند و یک فرد یا ماشین که در محدوده‌ دوربین حرکت می‌کند را دنبال کنند.

مزایا


دوربین های گردان، زوم و عمودگرد در حال محبوب شدن در بین مصرف کنندگان بوده و بیان علت آن نیز دشوار نیست. در زیر به برخی از مزیت‌های کلیدی استفاده از دوربین مداربسته PTZ اشاره شده است.

انعطاف‌پذیری بالا

در بازار از لحاظ انعطاف‌پذیری دوربینی بهتر از دوربین‌های PTZنیست. بر خلاف دوربین‌های مدار بسته معمول که فقط می‌توانند در موقعیت‌های ثابت استفاده شوند، دوربین‌های PTZ و گردان، زوم و کج می‌شوند و می‌توانند این کار را با سرعت بالا انجام دهند. در حقیقت آنها اغلب تحت عنوان اسپید دام شناخته می‌شوند، زیرا می‌توانند به سرعت بچرخند، کج شوند و زوم کنند و در نتیجه نظارت بر یک منطقه وسیع یا ساحلی بسیار آسانتر می‌گردد. با استفاده از PTZ می‌توانید همه جهات را بدون هیچگونه نقطه کوری پوشش دهید و همچنین می‌توانید نیاز به چندین دوربین برای پوشش دادن مناطق را کاهش دهید.

ردیابی هوشمند

استفاده از یک دوربین مدار بسته گردان یا PTZ امکان پیش تنظیم را برای نظارت کلیدی نواحی مختلف فراهم می‌کند.
این به این معنی است که کاربر می‌تواند دوربین را برای حرکت به منظور نظارت بر برخی مناطق خاص در زمانی خاص برنامه‌ریزی کند یا اگر از آن با استفاده از نرم افزار مناسب تجزیه و تحلیل استفاده کنید، می‌توانید افراد و وسایل نقلیه مشکوک را ردیابی کنید. این امر باعث می‌شود که دوربین‌های افق گرد، عمودگرد و زوم هم در پیشگیری از جرم و هم در شناسایی مجرم بسیار موثر باشند.

ویژگی‌های قدرتمند

با اینکه دوربین‌های مداربسته گردان تا حدودی بزرگتر از مثلا دوربین‌های بولت هستند، اما واقعیت این است که دلیلی برای آن وجود دارد و در مقابل از عملکرد بیشتری برخوردارند. یکی از مزایا این است که باعث می‌شود لنزهای زوم بزرگتری داشته باشند و جزییات بیشتری از جسم یا فرد تحت نظارت قابل مشاهده باشد. دوربین‌های PTZ به طور کلی قادر به تمرکز بیشتر هستند که باعث می‌شود در شناسایی موارد مشکوک بالقوه بسیار عالی عمل کنند.

اثبات خرابکاری

دوربین‌های مداربسته گردان معمولا دور از دسترس افراد قرار می‌گیرند که احتمال دستکاری آنها را کاهش می‌دهد. همچنین، آنها در یک جای گرد سخت و مقاوم قرار می‌گیرند که باعث می‌شود در برابر هر نوع خرابکاری یا دستکاری مقاوم باشند. طرح گنبدی آنها نیز باعث می‌شود که پنهان شدن در محیط خانه یا واحد تجاری آسان شود.

قابلیت اعتماد

از آنجایی که دوربین‌های مدار بسته گردان با تکنولوژی بالا هستند و داخل یک محفظه محکم و مقاوم قرار می‌گیرند، آنها را تبدیل به یکی از قابل اعتمادترین انواع دوربین‌های مداربسته در بازار کرده است. این طرح آنها را ضد آب کرده و امکان استفاده در کاربردها و شرایط مختلف را فراهم می‌کند.

دوربین PTZ چگونه کار می‌کند؟


افق گردی

  • دوربین می‌تواند به سمت چپ و راست بچرخد، به طوری که می‌تواند پوشش وسیعی داشته باشد.
  • چرخش می‌تواند از یک دایره 360 درجه کامل به مناطق کوچکتر حرکت کند.

عمود گردی

  • این دوربین می‌تواند به طرف بالا و پایین کج شود و در نتیجه دامنه پوشش عمودی زیادی دارد.
  • میزان کج شدن دوربین بر اساس مدل آن متفاوت است اما تا 180 درجه ممکن است.

زوم شدن

  • زوم اپتیکال بطور فیزیکی لنز دوربین را تنظیم کرده و فاصله کانونی را جهت زوم به بیرون و داخل تغییر می‌دهد؛ این کار باعث حفظ کیفیت تصویر می‌گردد.
  • میزان زوم اپتیکال بر اساس x# بیان می‌شود برای مثال 18x ، و نشان دهنده میزان زوم دوربین است. (تغییر فاصله کانونی لنز)
  • زوم دیجیتالی با استفاده از نرم افزار تصویر را پردازش می‌کند که اغلب هنگام زوم شدن بیش از حد باعث ایجاد تصویر نقطه نقطه می‌گردد و توصیه نمی‌شود.


دوربینPTZ چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟


اگر قصد نظارت بر نواحی بزرگ مانند پارکینگ‌ها، مناطق مشترک در مدارس و مجتمع‌های تجاری یا مراکز کنفرانس را داشته باشید، دوربین مدار بسته گردان به کاربر اجازه می‌دهد تا هم کل محدوده را کنترل کند و هم بر فعالیت‌های مشکوک تمرکز نماید. این امر سیستم نظارتی منعطف‌تر و عملکردی‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد بخصوص هنگامی که با دوربین‌های مدار بسته ثابت ترکیب شوند که ورودی‌ها و خروجی‌های اتاق‌ها را کنترل می‌کنند اما نمی‌توانند بر نواحی بزرگ نظارت کنند. این کار به دوربین مداربسته گردان اجازه می‌دهد تا در صورت لزوم حرکت کند در حالی که دوربین‌های ثابت تضمین می‌کنند که نواحی مهم همواره تحت نظارت هستند.
دوربین‌های مدار بسته گردان دارای انواع مختلفی هستند و در نتیجه استفاده از آنها در سیستم نظارتی آسان است، هرچند مهم‌ترین نوع، دام می‌باشد. دوربین‌ها نیز در مدل‌های داخلی و خارجی (در دسترس هستند، بنابراین شما می‌توانید دوربین را در هر مکان نصب کنید.
چندین سازنده پیشرو دارای دوربین ‌های مداربسته گردان هستد از جمله هایک، اکسیس، اپتیما و ویووتک.

معایبدوربین‌های مدار بسته گردان تنها می‌توانند محلی که نگاه می‌کنند را ثبت می‌کنند. در حالی که دوربین گردان پتانسیل مشاهده نواحی بزرگ را در هر زمانی دارد اما تنها ناحیه یک دوربین ثابت را پوشش می‌دهد. در صورتی که دوربین گردان در حال مشاهده درب جلو باشد و یک اتفاق در درب خودرو رخ دهد، آن را از دست می‌دهد. (و بر عکس)

هزینه


دوربین‌های مدار بسته گردان می‌توانند ناحیه بزرگی را پوشش دهند و این باعث کاهش هزینه پوشش در یک ناحیه مشخص می‌گردد. مارک‌های مختلف دوربین‌های مداربستهPTZ هزینه‌های مختلفی دارند. مصرف کنندگان می‌توانند دوربین مناسب را بر اساس نیاز و بودجه خود انتخاب کنند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree