021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

دوربین PTZ چیست؟

دوربین ptz دارای قابلیت های نمای افق گرد، چرخش و بزرگ نمایی است.

با این ویژگی ها حرکت ها در تصویر را می توان به صورت دستی با استفاده از نرم افزار مدیریتی یا joy stick کنترل کرد، یا می توان با استفاده از نرم افزار مدیریت دوربین آنها را به صورت خودکار انجام داد. توانایی برای حرکت دادن دوربین در مواقع ضروری توسط نیرو های امنیتی به پرسنل امنیتی شما اجازه می دهد تا به پیشامد هایی که با سیستم نظارت مشاهده کرده اند به سرعت پاسخ دهند.

شما نیز می توانید از نرم افزار مدیریت دوربین برای نصب گشت های حفاظتی استفاده کنید، در این حالت دوربین به صورت خودکار طبق برنامه به مکان های از پیش تعیین شده می رود. برخی از دوربین ها می توانند به صورت ردیابی خودکار حرکت کنند، در میدان دید خود یک فرد یا ماشینی که حرکت می کنند را دنبال نمایند.

نحوه کار PTZ

نمای افق گرد

  • دوربین می تواند به چپ یا به راست بچرخد، این ویژگی دوربین را قادر می سازد تا فضای گسترده تری را پوشش دهد.
  • نمای افق گرد می تواند از 360 درجه تا نواحی کوچکتر تغییر کند

چرخیدن

  • دوربین می تواند به سمت بالا یا پایین حرکت کند، این ویژگی دوربین را قادر می سازد تا فضای عمودی گسترده را پوشش دهد.
  • مقداری که دوربین می تواند بچرخد بسته به مدل دوربین است ولی معمولا 180 درجه است

زوم کردن

  • · زوم اپتیکال به صورت فیزیکی لنز های دوربین را تنظیم می کند، طول کانون برای زوم به داخل یا خارج را تغییر می دهد، این ویژگی دوربین را قادر می سازد تاکیفیت تصویر را حفظ نماید
  • میزان زوم اپتیکال را با #x بیان می کنند(مثل 18X) و نشان می دهد چه مقدار دوربین می تواند زوم کند(تغییر طول کانونی لنز)
  • زوم دیجیتال با استفاده از نرم افزار عکس را بسیار بزرگ می کند، اغلب سبب عکس های پیکسل پیکسل شده در زمان زوم بیش از حد می شود و توصیه نمی گردد.

چگونه PTZ به شما کمک می کند

اگر شما منطقه وسیعی را مثل پارکینگ ها، مناطق عمومی مثل مدارس و محل کار یا مراکز اجلاس را نظارت می کنید، دوربین PTZ به شما اجازه می دهد تا هم کل محدوده را نظارت کنید و هم روی فعالیت مشکوک متمرکز باشید. این به شما سیستم نظارت انعطاف پذیرتر و کاربردی تری را ارائه می کند، به ویژه زمانی که با شبکه دوربین های ثابتی ترکیب می شوند که ورودی و خروجی های اتاق را دنبال می کنند و نمی توانند نواحی گسترده را نظارت کنند. این به دوربین PTZ اجازه می دهد تا در زمان نیاز در اطراف حرکت کند، در حالی که دوربین های ثابت تضمین می کنند که مناطق همیشه نظارت می شوند.

دوربین های PTZ انواع و اقسام مختلفی دارند و این سبب می شود تا با سیستم نظارت شما به سهولت هماهنگ شوند، اگرچه قالب رایج آن دوربین گرد است. دوربین ها در مدل های درون محیطی و خارج از محیط نیز موجود می باشند، در نتیجه می توانید دوربین را در هر مکانی نصب نمایید.

تعدادی از تولیدکنندگان مثل Axis, Optica و Vivotek دوربین های PTZ دارند.

اطلاعات بیشتر را در VideoSurveillance.com مشاهده کنید

با یک تیم فروش آگاه به مسائل و پشتیبانی فنی، VideoSurveillance.com می تواند به شما در کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوربین های WDR کمک کند، هم چنین این سایت به شما می گوید که آیا دوربین های PTZبهترین دوربین ها برای نیاز های نظارتی شما هستند یا خیر. همین امروز با ما با شماره (866) 945-6808 در تماس باشید و به ما پیام دهید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree