021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

دی وی آر (DVR) و تفاوت آن با NVR (ان وی آر) و قیمت

دی وی آر تبدیل ویدئوی آنالوگ دوربین مدار بسته به نوع دیجیتال را برای کاربران ممکن می‌کند تا امکان نظارت از راه دور، ظرفیت ذخیره‌سازی بیشتر و جستجوی سریع و آسان فراهم شود. دی وی آر را می‌توان به عنوان یک راه حل مقرون بصرفه برای آنهایی که برای استفاده از یک سیستم نظارتی تحت شبکه کامل آماده نیستند در نظر گرفت. هنگامی که فیلم دیجیتالی می‌شود دنیای جدیدی از لحاظ چگونگی مشاهده و کنترل تصاویری ویدئویی به روی شما باز خواهد شد.

شرکت عرش گستر یکی از عرضه کنندگان معتبر انواع دوربین‌های مدار بسته با مرغوب‌ترین دستگاه‌های دی وی ار است. این دستگاه‌های ضبط کننده سیگنال‌های آنالوگ را به صورت دیجیتال درآورده، تصویر را ضبط می‌کنند و برای اتصال به دوربین به کابل نیاز دارند. برخی ویژگی‌های دی وی آر عبارتند از:

  • هشدار برای قطع یا خرابی دوربین مداربسته
  • حسگر تشخیص حرکت motion detection
  • قابلیت ضبط تصاویر با فرمت‌ها و کیفیت‌های مختلف
  • شمارنده ورود و خروج counter
  • تنظیم نور در شرایط نور زیاد یا تاریکی مطلق
  • امکان ارتباط lan یا dial up

جهت اطلاع بیشتر و یا خرید دوربین مدار بسته می‌توانید با شرکت عرش گستر از طریق 02142543 تماس حاصل فرمایید یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح نمایید.

ضبط کننده ویدئویی دیجیتال (دی وی آر) چیست؟


دی وی آرها متشکل از نرم‌افزار، ذخیره‌ساز ویدئویی و یک هارد دیسک کامپیوتری در یک واحد هستند. دی وی آر فیلم‌های ویدئویی آنالوگ را دریافت کرده و آنها را دیجیتالی می‌کند. این یک روش مقرون بصرفه برای مدرن کردن یک سیستم مدار بسته آنالوگ است و برخی از مزایای ویدئوی تحت شبکه را ارائه می‌کند اما بطور کلی هزینه‌ کمتری دارد.


دستگاه دی وی آر دوربین مدار بسته چگونه کار می‌کند؟


ضبط کننده ویدئویی دیجیتال دوربین مدار بسته اساساً کامپیوتری است که تصاویر ویدئویی امنیتی را بر روی هارد دیسک ذخیر می‌کند. بسیاری از دوربین‌ها را می‌توان به یک دستگاه دی وی آر متصل کرد. دی وی آرها بطور معمول همراه با ۴، ۸، ۱۶ یا ۳۲ ورودی دوربین هستند. دستگاه دی وی آر به شما این امکان را می‌دهد تا تمام این تصاویر را بطور همزمان ببینید و تمام ویدئوها نیز بر روی هارد دیسک ذخیر می‌شوند. برای این منظور نیازی به کلیدهای اضافه یا تسهیم کننده‌ها نمی‌باشد.

مزایا


ضبط کننده دی وی آر یک روش عالی برای تبدیل دوربین مدار بسته آنالوگ به سیستم نظارت دیجیتالی است. این یک گزینه‌ی ارزان است که دارای چندین مزیت برای افرادی است که دارای دوربین‌های آنالوگ هستند یا آمادگی استفاده از سیستم‌های نظارتی تحت شبکه را ندارد.

نظارت از راه دور

در گذشته، سیستم‌های معمول مدار بسته تنها می‌توانستند ویدئو را به یک دستگاه نظارت ارسال کنند اما هنگام استفاده از دستگاه دی وی آر این محدودیت وجود ندارد. امروزه بیشتر ضبط کننده‌های ویدئویی دیجیتال امکان دسترسی به فیلم دوربین را از راه دور و از طریق اینترنت فراهم می‌کنند. با متصل کردن دوربین‌های آنالوگ به دستگاه دی وی آر، می‌توان فیلم‌ها را بصورت آنی از طریق هر کامپیوتر با دسترسی به اینترنت و حتی گوشی‌های هوشمند یا PDA مشاهده کرد.

ذخیره سازی دیجیتالی

در گذشته بیشتر سیستم‌های نظارتی تنها می‌توانستند بر روی نوار کاست VHS ضبط کنند. ضبط کردن بر روی نوار دارای چندین عیب بود. برای مثال، نوارها حجیم بوده و فضای زیادی را اشغال می‌کنند. علاوه بر این، تلاش برای جستجوی فیلم ضبط شده بر روی یک نوار آنالوگ می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد. با استفاده از دستگاه‌های دی وی آر فیلم از حالت آنالوگ به دیجیتال تبدیل می‌شود و بنابراین می‌توان حجم ویدئوی قابل ملاحظه‌ای را بدون در هم ریختگی ذخیره کرده و جستجو در میان فیلم‌های آرشیوی نیز بسیار سریع‌تر و آسان‌تر خواهد بود.

فشرده سازی ویدئو

برای بیشترین بهره‌وری از ظرفیت ذخیره، دی وی آرها دارای چند تکنولوژی مختلف فشرده سازی هستند. فرمت‌های متداول فشرده سازی شامل JPEG، MPEG-4 و H.264 هستند. با فشرده سازی ویدئو، اندازه‌ی فایل‌ها بدون اختلال در کیفیت تصویر تا حد ممکن کاهش پیدا می‌کند.

اتصال امن

بیشتر ضبط کننده‌های ویدئویی دیجیتال دارای قابلیت رمزگذاری هستند بطوری که تنها کاربران مجاز می‌توانند از راه دور به فیلم‌ها دسترسی داشته باشند.

تبدیل آنالوگ به نظارت تحت شبکه


می‌توان انتظار داشت که آینده نظارت ویدئویی بصورت تحت شبکه باشد، اما این بدین معنی نیست که شما باید دوربین‌های آنالوگ خود را دور بیندازید زیرا می‌توان آنها را تغییر داد. تجهیزات نظارتی پیشرفته مانند دی وی آرهای ترکیبی و نرم افزارهای تبدیل کننده ویدئویی به شما این امکان را می‌دهند تا یک شبکه نظارتی تحت شبکه را ایجاد کنید و دوربین‌های امنیتی آنالوگ خود را نیز نگه دارید.

سیستم ترکیبی آنالوگ و تحت شبکه

بین یک سیستم متکی بر دی وی آر و سیستم نظارتی ترکیبی تفاوت وجود دارد. با یک سیستم دی وی آر استاندارد، شما تنها محدود به استفاده از دوربین‌های مدار بسته هستید. سیگنال‌های ویدئویی آنالوگ به یک دی وی آر فرستاده می‌شوند که در آن فیلم دیجیتالی می‌شود. در یک سیستم ترکیبی شما گزینه‌ی استفاده از دوربین‌های تحت شبکه و آنالوگ را با هم خواهید داشت که همه در یک شبکه کار می‌کنند. این کار بطور معمول با استفاده از تبدیل کننده‌ها و سرورهای ویدئویی یا یک دی وی آر ترکیبی انجام می‌شود.

تبدیل کننده‌ها و سرورهای ویدئویی

یک تبدیل کننده ویدئویی (که سرور نیز شناخته می‌شود) سیگنال‌های ویدئویی آنالوگ را دیجیتالی می‌کند بطوری که بتوانند بطور مستقیم بر روی یک شبکه IP ارسال شوند. این کار به کاربر اجازه می‌دهد تا تصاویر ویدئویی زنده را با استفاده از یک مرورگر اینترنتی استاندارد یا نرم‌افزار مدیریت ویدئو بر روی هر کامپیوتر محلی یا از راه دور با دسترسی به شبکه مشاهده کند. از همه بهتر اینکه فیلم‌های دیجیتالی شده از دوربین‌های آنالوگ بر روی همان شبکه IP قرار دارند که دوربین‌های تحت شبکه جدید به آن اضافه می‌شوند، بنابراین شما می‌توانید فیلم‌های تمام دوربین‌ها را به یک شکل ببینید.

دی وی آرهای ترکیبی

دی وی آرهای ترکیبی از این نظر منحصر بفرد هستند که می‌توانند هم دوربین‌های مدار بسته و هم دوربین‌های تحت شبکه را پشتیبانی کنند. این میزان انعطاف پذیری با دی وی آرهای معمول که تنها به دوربین‌های آنالوگ متصل می‌شوند قابل دسترسی نمی‌باشد. دی وی آرهای ترکیبی تبدیل از حالت آنالوگ به تحت شبکه را آسان می‌کنند. از آنجایی که آنها هر دو نوع دوربین را پشتیبانی می‌کنند نیازی به محدود کردن گزینه‌های دوربین خود نخواهید داشت. در نتیجه انتقال به یک سیستم تحت شبکه در حالی که همچنان از دوربین‌های آنالوگ با قیمت پایین استفاده می‌شود آسان خواهد شد.

ان وی آر و دی وی آر


تفاوت بین ان وی آر (NVR) و دی وی آر (DVR) می‌تواند گیج کننده باشد. یک ضبط کننده ویدئویی شبکه (NVR) تصاویر دوربین‌های تحت شبکه را که از طریق یک کابل شبکه انتقال یافته‌اند ضبط می‌کند. این دوربین‌ها با استفاده از یک سوئیچ شبکه یا روتر به یک ان وی آر متصل می‌شوند و در برخی موارد مستقیماً به خود ضبط کننده متصل می‌شوند. اساساً دستگاه‌های ان وی آر تصاویر دوربین‌های تحت شبکه را ضبط می‌کنند. دی وی آرها مشابه دوربین‌های آنالوگ یا مبتنی بر کابل کواکسیال هستند. تصاویر دوربین‌های جدیدتر HD-SDI یا HD-CVI نیز از طریق کابل کواکسیال ارسال می‌شوند و از دی وی آرها نیز برای ضبط استفاده می‌کنند. بنابراین بطور مختصر یک دی وی آر تصاویر دوربین‌هایی را ضبط می‌کند که از طریق یک کابل کواکسیال متصل می‌شوند. در واقع هر دو دستگاه تصاویر دوربین‌ها را ضبط می‌کنند و گزینه‌های مشابهی را ارائه می‌کنند اما از روش‌های انتقال متفاوتی بهره می‌برند.

ویژگی‌هایی که باید برای یک دی وی آر دوربین مدار بسته در نظر داشت


فریم بر ثانیه

فریم بر ثانیه مرتبط با تعداد تصاویری است که دی وی آر در یک ثانیه ثبت می‌کند. ضبط به هنگام در حدود ۳۰ فریم بر ثانیه برای هر دوربین است. اگر قصد نظارت بر صندوق‌های پول یا چیزی شبیه به آن را داشته باشید باید بر روی قابلیت ضبط به هنگام یا آنی سرمایه گذاری نمایید.

ذخیره سازی بر روی هارد دیسک

میزان فضای هارد دیسک بسیار مهم است زیرا عامل محدود کننده برای تعداد روزهایی است که سیستم قبل از شروع ضبط بر روی ویدئوهای قدیمی قادر به نگهداری فیلم‌ها خواهد بود. عوامل بسیاری بر استفاده از هارد دیسک تاثیر می‌گذارند. مهم‌ترین عامل فرمت فشرده سازی مورد استفاده توسط دی وی آر است. نوع دوربین‌هایی که به دی وی آر متصل شده‌اند (بخصوص اندازه تراشه و رزولوشن‌ و نیز تنظیماتی که بر روی دی وی آر انتخاب شده‌اند نیز تفاوت ایجاد می‌کنند.

دی وی آر مبتنی بر کامپیوتر و نهفته

دی وی آر دیجیتالی کامپیوتری اساساً یک کامپیوتر شخصی است که با سخت افزار و نرم‌افزار مناسب تغییر داده شده تا به عنوان یک دی وی آر عمل کند. یک دی وی آر دیجیتالی تعبیه شده یا نهفته دستگاهی است که بطور اختصاصی به منظور کار به عنوان یک دی وی آر ساخته شده است. در دی وی آرهای نهفته معمولاً یک تخته مدار با نرم افزار وجود دارد که بر روی تراشه متصل شده است. مزایای یک ضبط کننده ویدئویی تعبیه شده این است که بسیار پایدار و قابل اطمینان می‌باشد زیرا دارای قطعات کمتری است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree