021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

راهنمای نصب دوربین مداربسته مینیاتوری(سوزنی،پین هول،مخفی)

در سال‌های اخیر دوربین‌های مینیاتوری محبوبیت زیادی را در بین عموم مردم بدست آورده‌اند زیرا تکنولوژی آنها مقرون بصرفه‌تر شده است. یکی از عوامل تاثیرگذار در محبوبیت رو به افزون آنها این است که بطور معمول نصب دوربین‌های مینیاتوری مدرن طی چند مرحله برای افراد عادی آسان است. برخی از انواع دوربین‌های مینیاتوری گاهی اوقات تحت عنوان دوربین‌های پرستار بچه شناخته می‌شوند زیرا در نظارت بر پرستاران کودکان کاربرد دارند. این دوربین‌ها همچنین دارای کاربردهای متعدد دیگری نیز هستند از جمله شناسایی دزدها بخصوص هنگام استفاده از دستگاه‌های خودپرداز.شرکت عرش گستر یکی از عرضه کنندگان معتبر دوربین‌های مدار بسته مینیاتوری در ایران است. این دوربین‌ها برای مکان‌هایی که نیاز به دوربین بسیار کوچک هست استفاده می‌شود مانند دستگاه‌های عابر بانک. به دلیل کوچک بودن لنز این دوربین‌ها و این که در صورت نصب در حفره‌ای با بدنه غیر شفاف به راحتی قابل دیدن نیستند، لازم است قوانین مربوط در هنگام نصب آنها رعایت شود. نکته مهم در مورد نصب دوربین‌های مینیاتوری این است که در مکان‌هایی که نور کافی وجود دارد عملکرد مناسبی خواهند داشت. جهت اطلاع بیشتر در زمینه انواع دوربین‌های مدار بسته و یا خرید می‌توانید با ما از طریق شماره‌ 02142543 تماس حاصل فرمایید یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح نمایید.

ملاحظات برای نصب دوربین‌های مینیاتوری


قانونی بودن دوربین‌های مینیاتوری

در بسیاری از موارد دوربین‌های مخفی غیر مجاز هستند. هرچند قوانین دقیق بین کشورهای مختلف متفاوت است. قبل از نصب هر دوربین مینیاتوری یا مخفی از قوانین موجود مطلع شوید. دوربین‌های موجود در اتاق‌هایی که نیاز به حریم خصوصی است معمولاً مجاز نیست حتی در صورتی که مالک آن محدوده باشید، برای مثال در یک دستشویی یا داخل اتاقی که اجاره می‌دهید. نصب دوربین‌های مخفی در محل کار معمولاً تنها در صورتی قانونی می‌باشد که کارکنان از اینکه تحت نظارت هستند، مطلع باشند.

انتخاب بهترین نقطه

دوربین را به نحوی قرار دهید که دارای یک خط دید مستقیم به هدف تحت نظارت باشد

مهم‌ترین بخش در نصب هر دوربین پین هول یافتن محل مناسب برای آن است. اولین چیزی که باید به آن فکر کنید این است که فرد یا اقدامی که بر آن نظارت می‌کنید در چه محلی رخ می‌دهد. مطمئن شوید که دوربین در محلی است که بتواند بطور مستقیم بدون هیچ مانعی بر این ناحیه نظارت کند.

  • برای مثال در صورتی که نگران هستید که هنگامی که بیرون از خانه هستید شخصی وارد شود می‌توانید دوربین‌ها را نزدیک درب‌ها و پنجره‌ها قرار دهید.
  • اگر قصد دارید بدانید که پرستار چگونه با فرزند شما رفتار می‌کند، دید دوربین باید به سمت تخت کودک باشد.

کیفیت صدا را در نظر بگیرید

اگر قصد ثبت صدایی واضح را داشته باشید باید دوربین را در محلی قرار دهید که قادر به ضبط صدا باشد. مطمئن شوید که تا حد ممکن به جایی که احتمالاً منبع صدا در آنجا خواهد بود نزدیک باشد. دوربین نباید نزدیک وسایل پر سر و صدا مانند تلویزیون یا رادیو باشد زیرا ممکن است باعث شود که تشخیص صدای مورد نظر دشوار گردد.

  • برای مثال اگر قصد نصب یک دوربین را در اتاقی که تلویزیون در آنجا واقع است دارید،‌ آن را در طرف مقابل اتاق قرار دهید.
  • هنگام نصب دوربین در خودرو آن را دور از اسپیکر نصب کنید.

دوربین را در صورت لزوم نزدیک منبع برق خارجی قرار دهید

در حالی که بسیاری از دوربین‌های مینیاتوری مدرن با باتری کار می‌کنند اما برخی از آنها وابسته به یک منبع برق خارجی هستند و ممکن است نیاز به اتصال به یک پریز برق داشته باشند. در صورتی که دوربین سوزنی شما به این طریق کار کند، آن را در محلی نزدیک به یک سوکت برق قرار دهید. دوشاخه و سیم‌ها نیز باید پنهان شوند.

در صورت امکان دوربین را به یک شبکه متصل کنید

برخی از دوربین‌های مینیاتوری دارای حافظه داخلی هستند در حالی که برخی دیگر ویدئو را از طریق نوعی اتصال شبکه پخش می‌کنند و تعدادی از آنها نیز هر دو گزینه را دارند. در صورتی که دوربین از طریق یک کابل اترنت یا یو اس بی به شبکه متصل می‌شود، باید به خوبی پنهان شود و در یک محل نامحسوس قرار گیرد. چنین دوربینی را نزدیک به کامپیوتر یا روتری که به آن متصل می‌شود نصب کنید.
بیشتر دوربین‌های سوزنی متداول بصورت بی‌سیم متصل می‌شوند. در صورتی که این نوع دوربین را خریداری (لینک به راهنمای خرید دوربین مدار بسته) می‌کنید مطمئن شوید که در محدوده‌ی یک شبکه بی‌سیم امن است.

از دوربین خود محافظت کنید

مطمئن شوید که دوربین‌های مدار بسته بیرونی هم در برابر آب و هوا مقاوم هستند و هم به شکلی قرار گرفته‌اند که احتمال آسیب به آن وجود نداشته باشد. در حالت ایده‌آل، شما باید دوربینی را خریداری کنید که بطور خاص برای استفاده در فضای بیرون طراحی شده است. در غیر این صورت دوربین باید دارای پناه باشد یا در یک محفظه‌ی مناسب قرار گیرد.

نصب دوربین‌های مینیاتوری

روشنایی را کنترل کنید

بسیاری از دوربین‌های سوزنی یا پین هول نیاز به نور روشن برای داشتن بهترین عملکرد دارند. در صورتی که چنین نوری بطور مستقیم به لنزها تابیده نشود آنها نمی‌توانند تصاویر واضحی را ثبت کنند. دوربین را در موقعیتی قرار دهید که خلاف جهت منابع نور اصلی باشد. مطمئن شوید که هر آنچه که قصد ضبط آن را دارید به خوبی روشن باشد.

دستورالعمل‌های کاربردی نصب برای برای دوربین‌های تجاری را رعایت کنید

صدها دوربین مینیاتوری تجاری مختلف وجود دارند که هر یک دارای دستورالعمل‌های نصب خاص خود هستند.

  • در صورتی که یک دوربین دست دوم خریداری کرده‌اید، مدل آن را از روی اینترنت پیدا کنید. کتابچه‌های راهنمای کاربر برای بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی بصورت رایگان برای دانلود وجود دارند.
  • نصب نرم افزارهای ضروری را فراموش نکنید. بیشتر دوربین‌های مینیاتوری برای کار نیاز به نرم‌افزار خارجی دارند. این برنامه می‌تواند همراه با دوربین باشند یا بصورت جداگانه برای دانلود در دسترس قرار بگیرد. برخی برنامه‌ها باید بر روی گوشی هوشمند نصب شوند تا در همه حال امکان نظارت وجود داشته باشد.

دوربین را تست کنید

کنترل عملکرد دوربین بخصوص در صورتی که با حرکت یا صدا فعال می‌شود بسیار مهم است. اطمینان پیدا کردن از روشن شدن دوربین با محرک مناسب نیز ایده‌ی خوبی است. نحوه انجام این کار بسته به نوع دوربین و نرم افزار همراه با آن متغیر می‌باشد.

ابتدا دست خود را در جلوی دوربین حرکت دهید تا ببینید دوربین اقدام به ضبط می‌کند یا خیر. کامپیوتر یا حافظه داخلی دوربین خود را کنترل کنید که این حرکت را ثبت کرده باشد.
یک سناریوی واقعی مانند راه رفتن در اتاق را شبیه سازی کنید تا مشخص شود که آیا دوربین حرکات شما را با کیفیت تصویر مناسب ضبط می‌کند یا خیر.
این کار را مجدداً چند ساعت بعد و چند روز بعد نیز انجام دهید تا از کار کردن دوربین مطمئن شوید.


از دوربین مینیاتوری خود نگهداری کنید

حتی اگر نصب دوربین آسان باشد شما باید ‌گهگاهی اقدامات نگهداری را انجام دهید تا مطمئن شوید که دوربین همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. در صورتی که دوربین با باتری عمل می‌کند باید از باتری‌های جدید استفاده کنید یا دستگاه را شارژ کنید. برای تعیین تعداد دفعات تعویض باتری کتابچه‌ی راهنما را مطالعه نمایید. اگر پیشنهادی ارائه نشده باشد مدت زمان تخلیه شارژ باتری‌ها را یادداشت کنید.
حافظه دوربین را بطور منظم پاک کنید. برای دوربین‌های با حافظه داخلی محدود، باید به دفعات فیلم‌ها را بررسی کرده و پاک کنید. در صورتی که دوربین به یک سرور با ظرفیت ذخیره سازی وسیع متصل باشد ممکن است هیچ گاه به این کار نیاز نباشد. مانند تمام دستگاه‌های الکترونیکی دوربین ممکن است بدون اینکه فوراً متوجه شوید خراب شود. بصورت دوره‌ای دوربین خود را کنترل کنید تا از کار کردن آن مطمئن شوید.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree