021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

راهنمای نصب دوربین مداربسته تحت شبکه یا ای پی(IP)

دوربین مداربسته تحت شبکه IP به سرعت در حال تبدیل شدن به منعطف‌ترین و کاربردی‌ترین گزینه برای نصب سیستم‌های نظارت تصویری است. بنابراین افزایش آگاهی درباره نقاط ضعف، روش‌های سفارشی‌سازی و مزایای یک سیستم کاملاً دیجیتال برای کاربران لازم است. در این مقاله ده مرحله راه‌اندازی دوربین مداربسته IP را به زبانی ساده توضیح می‌دهیم.

انتظار می‌رود که در آینده‌ای نزدیک دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه بازار سیستم‌های نظارت تصویری را تسخیر کنند و دوربین‌های شبکه و ویدئو سرورها بیش از پیش رواج پیدا کنند. برای نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه بهتر است ابتدا جدیدترین مدل‌های این محصول را بشناسید. شرکت عرش گستر با 16 سال سابقه فروش، با کیفیت‌ترین دوربین‌های مدار بسته را از مارک‌های معتبری نظیر پلارکس polarex، کمدکس camdex، پاناسونیک panasonic، بوش bosch و کمپیون campion به فروش می‌رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02142543 تماس حاصل فرمایید یا از طریق شماره تلگرام 09197757516 و آیدی تلگرام marketingAGK@ سوالات خود را مطرح نمایید.

نصب دوربین تحت شبکه


مرحله اول: انتخاب دوربین شبکه

انتخاب دوربینی که ضروریات سازمان‌دهی و نصب را تامین کند، بسیار مهم است. برای مثال می‌توان دوربینی انتخاب کرد که از قابلیت زوم، چرخش، حرکت در تمام جهات برخوردار باشد، ضدخرابکاری یا ضدآب یا یکی از انواع دوربین‌های مداربسته دام ثابت باشد. هر یک از این دوربین‌ها را می‌توان در سیستم مداربسته IP گنجاند تا بسته کاملی مطابق نیازهای امنیتی خاص هر محیط تهیه شود. به علاوه این نکته را باید در نظر داشته باشید که تمام دوربین‌های تحت شبکه مانند هم نیستند. بعضی دوربین‌های تحت شبکه ارزان در نگاه اول وسوسه کننده و مناسب به نظر می‌رسند، اما متخصص امنیت شبکه باید به این نکته توجه کند که اجزاء دوربین تحت شبکه تاثیر انکارناپذیری بر عملکرد و طول عمر دوربین دارد.
در زیر برخی از محصولات مدار بسته تحت شبکه دام و بولت عرضه شده در شرکت عرش گستر آمده است:

مرحله دوم: فشرده‌سازی

تمام سیستم‌های مداربسته ویدئویی دیجیتال از نوعی فشرده‌سازی برای ویدئوهای دیجیتال استفاده می‌کنند. بدون فشرده‌سازی مناسب، شبکه به دلیل حجم بالای فایل‌های تصویری محکوم به شکست خواهد بود. بنابراین انتخاب فشرده‌سازی مناسب مهم و حیاتی است و باید یکی از حالت‌های استاندارد صنعتی یا خانگی مانند Motion JPEG یا MPEG-4 انتخاب شود. همچنین نوع فشرده‌سازی تعیین می‌کند که آیا فایل در دادگاه قابل قبول خواهد بود یا خیر، بدیهی است معتبر بودن تصاویر ضبط شده نکته مهمی است که هنگام نصب دوربین‌های مداربسته باید به آن توجه شود.

مرحله سوم: مدیریت تصویری

سیستم‌های ویدئویی جدید صرفاً ضبط کننده منفعل تصاویر نیستند، بلکه می‌توانند موقعیت‌ها را ارزیابی کنند و واکنش مناسب را نشان دهند. ابزار مدیریت ویدئویی با توجه به کاربرد در نظر گرفته شده تعریف می‌شود و در این بین به فاکتورهای متعددی توجه می‌شود. نخست این که نصب کننده باید پهنای باند موجود، فضای ذخیره‌سازی، مقیاس‌پذیری، کنترل تعداد فریم و قابلیت یکپارچه‌سازی را در نظر بگیرد.

مرحله چهارم: ذخیره‌سازی

امکان ذخیره‌سازی باز یکی از مزایای اصلی دوربین‌های مداربسته تحت شبکه است. تعداد فریم، مدت زمان ذخیره فیلم، افزونگی لازم و نوع ذخیره‌سازی مناسب (برای مثال شبکه ذخیره‌سازی اطلاعات یا ذخیره‌ساز متصل به شبکه) از جمله نکاتی است که باید هنگام تعیین ضروریات ذخیره‌سازی به آن توجه شود.

مرحله پنجم: استفاده از دوربین‌های آنالوگ

در سیستم‌های تصویری تحت شبکه که از ویدئوسرورها استفاده می‌کنند، می‌توان دوربین‌های آنالوگ را نیز گنجاند. دوربین آنالوگ را می‌توان به سادگی به ویدئو سروری متصل کرد که فایل تصویری را دیجیتالی و فشرده‌سازی می‌کند و روی شبکه می‌فرستد. استفاده از دوربین‌های آنالوگ، یعنی تجهیزات قدیمی‌تر، هزینه نصب را کاهش می‌دهد. بااین حال تبدیل stream دوربین آنالوگ به دیجیتال در بعضی شرایط به دلیل محدودیت‌های مربوط به کیفیت تصاویر کافی نخواهد بود.

مرحله ششم: شبکه بیسیم

شبکه‌های بی‌سیم گاهی بهترین و مقرون به صرفه‌ترین انتخاب برای نصب دوربین‌های مداربسته و امنیتی است. برای مثال در بناهای تاریخی که کابل‌‌کشی به فضای داخلی آسیب می‌زند یا در ساختمان‌هایی که باید دوربین را مدام جابجا کرد، شبکه بی‌سیم انتخاب بهتری خواهد بود. همچنین شبکه بی‌سیم راه‌حلی مناسب برای برقراری ارتباط بین محل‌هایی است که کابل‌کشی بین آنها پرهزینه خواهد بود.


مرحله هفتم: طراحی شبکه

شبکه متناسب با نیازهای کاربر و نصب خاص هر ساختمان طراحی می‌شود. به جز دوربین‌ها باید به آدرس آی پی، پروتکل‌های انتقال، روش‌های انتقال، پهنای باند، مقیاس‌پذیری و امنیت شبکه نیز توجه کرد.

مرحله هشتم: امنیت

امنیت فایل‌های ضبط شده مهم‌ترین بخش در نصب دوربین مداربسته IP است. تقریباً تمام سیستم‌های نظارتی و امنیتی حاوی اطلاعات حساسی هستند که نباید در دسترس کاربران اینترنت قرار بگیرد. آگاهی از روش‌های مختلف امنیت شبکه و انتخاب شیوه مناسب، مانند فایروال، شبکه‌های خصوصی مجازی (VPNs) و قرار دادن رمز عبور نگرانی‌های مربوط به سیستم دوربین مداربسته IP و مشکلات ناشی از دسترسی عمومی آن را برطرف می‌کند.

مرحله نهم: تکنولوژی‌های پیشرفته

فیلم‌هایی که دوربین مداربسته ضبط می‌کند، آن‌قدر طولانی است که هیچ نیرویی زمان لازم را برای بازبینی تمام آنها ندارد. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که ویدئو هوشمند مورد استقبال قابل توجهی قرار بگیرد. دوربین‌های شبکه پیشرفته مجهز به تشخیص حرکت داخلی و کنترل کننده رویدادها هستند. به علاوه انتظار می‌رود در آینده نزدیک الگوریتم‌های هوشمندتر، مانند تشخیص پلاک خودرو، در سیستم‌های نظارتی و امنیتی گنجانده شود. دوربین‌های شبکه و ویدئو هوشمند هم‌افزایی‌های مهمی دارند که سیستم را مطمئن‌تر و کارآمدتر از ضبط کننده‌های دیجیتال یا دیگر سیستم‌های متمرکز می‌کند.

مرحله دهم: بهره‌گیری از توصیه‌های متخصصین

در خلال چند سال گذشته هزاران دوربین مداربسته IP نصب شده است و در این بین تجربیات ارزشمندی به دست آمده است. این تجربیات هم شامل توصیه‌هایی ساده و کاربردی مانند محل قرارگیری دوربین و نورپردازی و هم شامل تاکید بر نکاتی نظیر همکاری با متخصصین جهت رفع مشکلاتی می‌شود که در شرایطی مانند ساعات اوج مصرف شبکه بروز می‌یابد.

مدیریت و تنظیم بودجه پروژه


انتخاب نصاب ماهر دوربین مداربسته و آگاهی از ساختار هزینه مربوط به دوربین مداربسته تحت شبکه نیز به اندازه مدیریت تجهیزات مهم است. به این ترتیب مشتری می‌تواند سیستم را به خوبی راه‌اندازی کند و مطابق با بودجه تعیین شده پیش برود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید از نصاب دوربین مداربسته پرسیده شود تجربه ایشان و تعداد دوربین‌های مداربسته IP است که تاکنون موفق به نصب آنها شده است. حتماً از مشتریان قبلی نصاب پرس و جو کنید و مطمئن شوید که نصاب انتخابی‌تان از تکنولوژی پیشرفته آگاهی دارد. نصاب‌ها و کارشناسان مشاوری که با تکنولوژی روز آشنا نیستند، سیستم را بسیار تخصصی می‌کنند و خریدار را ملزم به تهیه تجهیزاتی می‌کنند که هیچ‌گاه به آنها نیاز پیدا نخواهد کرد.
اگرچه دوربین تحت شبکه معمولاً گران‌تر از دوربین آنالوگ است، اما به خاطر داشته باشید که برای یک مقایسه صحیح باید قیمت کل سیستم را در نظر بگیرید. برای مثال عملکرد و قابلیت‌های دوربین‎های تحت شبکه بسیار بهتر از دوربین‌های آنالوگ است، به عنوان نمونه دوربین تحت شبکه هوشمند و دارای قابلیت دیجیتالی کننده داخلی و مقایسه تصویر است. زیرساخت‌های IP، شامل کابل‌کشی، ذخیره‌سازی و ضبط کننده‌های دوربین مدار بسته تصاویر هم ارزان‌تر و هم کارآمدتر از زیرساخت‌های آنالوگ است.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree