021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

نظارت و امنیت تصویری

نرم افزار دوربین معرفی VMS

نرم افزا مدیریت ویدئو VMS نقش اساسی در مدیریت سیستم دوربین IP را ایفا می کند. یکی از مهمترین جنبه های VMSاین است

که شما الزاما به یک ضبط کننده ویدئویی NVR برای ذخیره، ضبط یا دیدن دوربین های امنیتی خود نیاز ندارید. معمولا NVR برای کار در سرور های Unix/Linux طراحی شده است، نرم افزار دوربین امنیتی به کاربران دوربین IP اجازه می دهد تا یک یا چند دوربین نظارتی(در صورت نیاز) را به صورت همزمان کنترل نمایند. با این حال شما می توانید شبکه دوربین های امنیتی خود را از یک مرورگر وب ببینید، اما بازهم با محدودیت هایی مواجه هستید، یعنی معمولا می توانید سیستم نظارتی خود را در هنگام مدیریت و ضبط آن مشاهده کنید.

امروزه چندین نرم افزار دوربین امنیتی IP وجود دارند که مناسب نیاز های امنیتی شما می باشند. بسیاری از سازندگان دوربین های IP VMS اختصاصی خودشان را پیشنهاد می کنند، در حالی که برخی شرکت ها مثل Milestone به صورت اختصاصی انواع پلتفرم های VMS پیشگامانه را ارائه می نمایند. برخی کاربران NVR را در نرم افزار دوربین نظارتی ترجیح می دهند. باید توجه داشت که بسیاری از توسعه دهندگان VMS به اندازه NVR ها هوش ویدئویی و انعطاف پذیری ارائه می کنند.

ویژگی های نرم افزار دوربین نظارتی IP

اگر می خواهید به جای NVR از VMS استفاده نمایید، باید ویژگی هایی که در نرم افزار دوربین امنیتی شما وجود دارند را بدانید. بیشتر پلتفرم های نرم افزار دوربین امنیتی IP ، برای بهینه کردن عملکرد دوربین های امنیتی IP شما دارای پردازش های تحلیلی ویدئویی درون ساختی می باشند. برخی از ویژگی های استاندارد در نرم افزار دوربین نظارتی IP عبارتند از:

 • جست و جو برای بررسی پیشامد های ضبط شده خاص
 • بررسی همزمان برای نظارت بر چند دوربین IP شما در آن واحد
 • مدیریت هشداری که بتوان آن را برای اعلان توجه تنظیم کرد یا ، اگر شخصی یا چیزی دوربین شما را دستکاری کرد، بتوان یک هشدار خارجی داشت.
 • داشتن انواع گزینه های ضبط، از ضبط مداوم و برنامه ریزی شده گرفته تا ضبط با هشدار و حرکت
 • کنترل سرعت فریم و توانایی برای پردازش انبوه داده زیاد
 • کنترل دیجیتال دوربین های PTZ و هم چنین دوربین های گرد
 • فشردن ویدئو برای ذخیره پهنای باند
 • قابلیت های صوتی
 • پخش ویدئویی
 • ظرفیت ذخیره با استفاده از یک کارت حافظه Micro SD(به برند VMS بستگی دارد)
 • ارسال تصاویر/ فایل های ضبط شده

با این که ویژگی های که در بالا ذکر شدند معمولا رایج می باشند، اما نرم افزار دوربین IP با کارکرد های پیشرفته تری ساخته می شود. این به نیاز های سیستم نظارتی شما و این که به عنوان صاحب خانه یا یک کاسب چه ویژگی های مد نظر شما است بستگی دارد. برای نمونه نرم افزار دوربین امنیتی Milestone ویژگی های پیچیده تری را ارائه می کند که در بیشتر پلتفرم های VMS موجود در بازار وجود ندارند. Milestone بازه گسترده ای از نرم افزار های دوربین امنیتی دارد که مناسب سیستم های امنیتی در مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ می باشد( یعنی بوتیک های کوچک و بانک ها و هتل ها)، یکی از ویژه ترین محصولات آنها می تواند تعداد نامحدودی از دوربین های IP را پشتیبانی نماید. این فقط Milestone VMS نیست که چنین ویژگی ها و کارکرد های پیشگامانه ای را برای شبکه دوربین های نظارتی شما مهیا می کند، بلکه محصولات جانبی مثل شناسایی پلاک، تشخیص جعلی بودن و نظارت بر پایانه های فروش نیز وجود دارند که می توانند در پلتفرم Milestone نصب شوند.

ضبط کننده های ویدئویی شبکه

NVR جایگزین خوبی برای نرم افزار دوربین IP یا VMS هستند. ضبط کننده های ویدئویی شبکه سخت افزار هایی هستند(با اندازه های مختلف موجود می باشند) که تصاویر ویدئویی را از طریق شبکه WAN یا LAN دریافت می کنند. با این وجود NVR قادر است تا تصاویر ویدئویی شما را به صورت دیجیتالی در یک هارد قرار دهد. بازهم بسته به انتخاب شما است که برای مدیریت، مشاهده و ضبط ویدئویی NVR یا VMS را انتخاب نمایید. تفاوت های اصلی بین در سخت افزار و نرم افزاری بودن و وجود ویژگی های بسیار متنوع در هر دو می باشد. VMS روی کامپیوتر شخصی شما یا یک سرور نصب می شود اما NVR سخت افزاری است که در نرم افزار دوربین امنیتی درون ساخت می باشد. باز هم به برند و گزینه هایی که شما در هنگام انتخاب VMS یا NVR ها ترجیح می دهید بستگی دارد.

VideoSurveillance.com به شما کمک می کند

در VideoSurveillance.com ما به مشتریان مان احترام گذاشته و همواره کمک تلفنی با نصب و تنظیم نرم افزار سیستم امنیتی یا NVR شما را ارائه می کنیم. در زنگ زدن یا ارسال سریع پیام به ما به ما تعلل نکنید و هر گونه سوال مربوط به NVR ها یا VMS را از ما بپرسید. تیم تکنسین های ماهر ما آماده پاسخگویی به شما هستند. ما تجربه چندین و چند ساله نصب و کار با NVR ها یا VMS را داریم و می خواهیم به شما کمک کنیم تا برای رفع نیاز های امنیتی تان بهترین انتخاب را داشته باشید. برای انتخاب نرم افزار دوربین نظارتی زمان بگذارید و بدانید VideoSurveillance.com به شما کمک می کند.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree