021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

پهنای باند راهنمای نظارت تصویری_قسمت دوم

آی فریم ها در مقابل پی فریم ها

در کدک های اینتر فریم ، فریم هایی که تمام میدان دید را ضبط می کند آی فریم نامیده می شود در حالیکه فریمهایی که فقط تغییرات را ارسال می کنند پی فریم نامیده می شوند . چون آی فریم ها یک تصویر کامل را ضبط می کنند در نتیجه پهنای باند بیشتری مورد نیاز است .

در یک ویدئو در زمان مشخصی مثلا هر ثانیه یا هر دو ثانیه یک آی فریم ایجاد می شود . یعنی یک فریم با اطلاعات کامل و در بین آی فریم ها . فقط تغییرات نسبت به فریم قبلی ثبت می شود .

کاهش تعداد آی فریم ها (هر ثانیه یک فریم تا دو ثانیه و چهارثانیه)علیرغم تاثیر منفی شدید در کیفیت تصویر ، حداقل کاهش پهنای باند را ایجاد می کند ، همانگونه که در تصویر زیر دیده می شود .

در مقابل، افزایش تعداد آی فریم ها به بیش از یک فریم در هر ثانیه با وجود حداقل افزایش در کیفیت تصویر ، به طور قابل توجهی پهنای باند را افزایش می دهد .

فریم ریت

فریم ریت بر پهنای باند تاثیر می گذارد ، اما برای کدک های اینتر فریم مانند H.264 این تاثیر در یک رابطه مستقیم کمترمی باشد . بنابراین اگر شما فریم ریت را تا 10برابر افزایش دهید ، افزایش پهنای باند به احتمال زیاد به مراتب کمتر از 3 تا 5 برابر است . این موضوع را به این صورت می توانیم توضیح دهیم که ما 30 ، 10 و 1 فریم در ثانیه را برای نشان دادن تغییر در پهنای باند در محیط کنترل شده ی اتاق کنفرانس اندازه گرفتیم که متوسط پهنای باند به شرح زیر است :

  • 1 فریم بر ثانیه : 179/0 مگا بایت بر ثانیه
  • 10 فریم بر ثانیه : 693/0 مگا بایت بر ثانیه (یعنی 10 برابر 1 فریم بر ثانیه اما تنها 4 برابر افزایش پهنای باند)
  • 30 فریم بر ثانیه : 299/1 مگا بایت بر ثانیه (یعنی 3 برابر 10 فریم بر ثانیه اما تنها 2 برابر افزایش پهنای باند)

(30 برابر 1 فریم بر ثانیه ، اما تنها 7 برابر افزایش پهنای باند) ( این اندازه گیری ها در 1 آی فریم بر ثانیه با استاندارد 28 فشرده سازی انجام شده است )

نور کم

در مقایسه با میزان نور در روز، پهنای باند در نور کم به طور متوسط نزدیک به 500٪ بالاتر می رود . (در جدول زیر مشاهده کنید) این معمولا معلول افزایش نویزهای دیجیتالی است که بوسیله سطح بالای گین ایجاد می شود .

با این حال دو روش عمده برای کاهش این نویز استفاده می شد:

  • تکنیک های کاهش نویز دیجیتال در سال های اخیر تا حد زیادی بهبود یافته است و به سرعت باعث کاهش این نویزها در بسیاری از دوربین ها شده اند .
  • افزایش استفاده از دوربین های IR منجر به کمتر شدن این نویزها در شب شده است. در مقایسه با بیشتر دوربین ها که باعث افزایش نزدیک به 500 درصد پهنای باند می شوند ، در دوربین های IR دار به طور متوسط این عدد 176 درصد افزایش پهنای باند می باشد . ( در جدول زیر ملاحظه کنید )

میدان دید دوربین

تاثیر میدان دید بر پهنای باند بسته به اینکه در کدام منطقه جزئیات بیشتری از صحنه دیده می شود ، متفاوت است . در محدوده وسیعی که سوژه ها در حرکت هستند مانند درختان یا وزش باد در گیاهان ؛ گسترش میدان دید عمدتا پهنای باند را افزایش می دهد . در صحنه هایی با حرکت نسبتا کم و با پس زمینه تکراری مانند پارکینگ ، بام ، فرش یا دیوار و ... محدود کردن میدان دید پهنای باند را بر طبق جزئیات ریز قابل تشخیص ، افزایش می دهد . به عنوان مثال در تصویر پارکی که نشان داده شده است ، میدان دید وسیع در مقایسه با میدان دید محدود بر اساس حرکات زیاد شاخ و برگ درختان و وجود سایه ها در صحنه باعث افزایش 60 درصدی پهنای باند شده است.

در تقاطع های شلوغ یا محوطه پارکینگ ها زمانیکه میدان دید وسیع داریم پهنای باند تا 50 درصد کاهش پیدا می کند . در میدان دید محدود ، بسیاری از جزئیات ساختمانها قابل مشاهده است و منظره تکراری آسفالت پارکینگ ها هم به همان خوبی دیده می شود که این شرایط صحنه را برای رمز گزاری مشکل تر می کند .

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree