021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

پهنای باند راهنمای نظارت تصویری_قسمت سوم

وضوح

وضوح تصویر ، تاثیر بسیار زیادی در مصرف پهنای باند دارد ، موضوعی که حتی به ندرت توسط تکنسین های با تجربه در طول راه اندازی سیستم در نظر گرفته می شود. وضوح بالا

، اطلاعات مربوط به صحنه، مانند فرش ، نقش و نگار پارچه ، لبه های برگ و چمن، و غیره (هرچند عملا به ندرت مفید است) را بسیار بهتر نشان می دهد . از آنجایی که جزئیات بیشتری نشان داده شده است ، پهنای باند افزایش می یابد.

برای مثال در میدان دید زیر پهنای باند در دوربین داهوآ از وضوح حداقل به وضوح حداکثر تقریبا 600% افزایش پیدا کرده است و همچنین در دوربین اکسیس مدل Q1604 حدود 300% افزایش پیدا کرده است .

بازه دینامیکی بالا (WDR)

تاثیر WDR در میزان پهنای باند بسته به دوربین و صحنه متفاوت است. وقتی دبلیو دی آر فعال می شود در یک صحنه تقاطع در محیط بیرونی ، با توجه به اینکه جزئیات بیشتری از صحنه قابل مشاهده است ، پهنای باند نیز افزایش پیدا می کند (زیر لبه بام ساختمانها و غیره ...).

اگر چه در یک مسیر در فضای باز و یا زمین ورزش ، پهنای باند کاهش می یابد ،در اینجا در برخی از قسمتهای تصویر ، اندکی کنتراست افزایش می یابد مانند درختان و یا سفیدی مرکز تصویر و یا سمت چپ میدان دید . به ا ین دلیل این مناطق رنگ مشابهی دارند و برای فشرده سازی ساده تر هستند و باعث کاهش پهنای باند می شوند .

توجه داشته باشید که درمورد دوربین های دیگر بسته به اینکه آنها تا چه میزان می توانند نقاط تاریک و روشن صحنه و همچنین کنتراست را هنگامیکه دبلیو دی آر و یا موارد دیگر فعال هستند کنترل کنند ، این نتیجه ممکن است متفاوت باشد.

رنگ

در سطوح کاربردی (بدون اشباع یا اثرات اشباع) ، رنگ دارای حداقل تاثیر بر پهنای باند می باشد . در مثال های زیر حرکت از تنظیمات رنگ پیش فرض برای تک رنگ ، پهنای باند را تا 20 کیلو بایت بر ثانیه یعنی حدود 8 درصد کاهش می دهد .

با این حال، اشباع (رنگ) ممکن است پهنای باند را به صورت غیر معمول افزایش دهد. در این مثال وقتی که تغییر تنظیمات رنگ از پیش فرض به بالاترین سطح خود می رسد که خود باعث ایجاد عوامل اشباع می شود (مانند رنگ قرمز شدید که در صندلی قرمز دیده می شود)پهنای باند تا 200 درصد افزایش پیدا کرده است .

تفاوتهای مدلهای ساخته شده

در میان مدل های خاص در یک خط تولید ، برخلاف دوربینهایی با رزولوشن و یا فریم ریت یکسان ، تفاوتهای قابل ملاحظه در پهنای باند می تواند اتفاق بیفتد. این تفاوت ممکن است به دلیل سنسور تصویر های مختلف و یا پردازنده های متفاوتی باشد که در مدل های مختلف استفاده می شود ، تنظیمات پیش فرض متفاوت در هر مدل ، عملکرد بهتر یا بدتر در نور کم و یا عوامل دیگر ایجاد شود .

برای مثال ، تصویر زیر دو دوربین را نشان می دهد ؛ یکی مدل اکسیس Q1604 و دیگری مدل اکسیس M3004 ؛ هر دو 720P، 10 فریم بر ثانیه ، میدان دید افقی آنها از a~20 که، طبق فشرده سازی ~Q28تنظیم شده است. باوجوداین عوامل استاندارد شده ، در این محیط داخلی به خوبی روشن است که پهنای باندQ1604 ، 488 کیلو بایت بر ثانیه است در حالیکه M3004 ، 32/1 مگا بایت بر ثانیه بدین معنی که تقریبا 3 برابر پهنای باند را مصرف کرده است.

دوربین های خود را اندازه گیری کنید

همانطور که این راهنمایی نشان می دهد قوانین ساده و امنی برای برآورد پهنای باند و در نتیجه ذخیره سازی وجود دارد. عوامل بسیاری آن را تحت تاثیر قرار می دهد و برخی از آنها بوسیله عواملی که ممکن هست در یک دوربین ناشناخته باشند ، ایجاد می شوند. هرچند شناختن عوامل موثر بر پهنای باند مهم است سعی کنید این دانش ها را با معیار های اندازه گیری خودتان در دوربینهایی که قصد دارید استفاده کنید ، بکار بگیرید. این روش ، اندازه گیری های بسیار دقیق و مقاصد بکارگیری دوربین ها را تضمین می کند .

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree