021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

نکات امنیتی عمومی در استفاده از امکانات شبکه

نکات امنیتی عمومی در استفاده از امکانات شبکه

مباحث پیرامون کلمه عبور:

1- به هيچ عنوان از اسامي استفاده نكنيد . بسياري از برنامه هاي هكر، رمزهاي عبور را با كمك فرهنگ لغات هك مي كنند. فقط چند ساعت طول می كشد كه با كمك لغات يك فرهنگ لغت، دستيابي به رمز عبور امكان پذير شود.

2-براي رمز عبور خود حداقل از 8 حرف استفاده كنيد:
براي رمز عبوري كه از 4 حرف تشكيل شده است، حدود 45000 حالت وجود دارد. اما براي رمز عبوري كه از 8 حرف و علامتهاي ويژه تشكيل شده است، يك ميليارد حالت مختلف وجود دارد.

3-براي رمز عبور، از حروفي كه در كنار هم قرار گرفته اند استفاده نكنيد
رمزهاي عبوري مانند “qwert” يا “asdf” ، كار هكرها را براي دستيابي به رمز عبور بسيار آسان تر مي كند، اين مطلب در تركيب اعداد نيز به همين صورت است؛ مثل " 12345678 ". در كنار هم قرار گرفتن حروف و يا اعداد، دستيابي هكرها را به رمز عبور شما بسيار ساده مي كند.

4-براي رمز عبور خود، تركيبي از حروف بزرگ و كوچك ، يا اعداد و علامتهاي ويژه را انتخاب كنيد.
استفاده از علامتهاي ويژه به تنهايي كافي نيست.

5-رمز عبور خود را تا حد امكان جايي ننويسيد.

6-رمز عبور خود را همواره تغيير دهيد..

7-رمز عبور خود را در كامپيوتر ذخيره نكنيد.

8-رمز عبور خود را به اشخاص ديگر ندهيد.

بروز رسانی آنتی ویروس:

اهمیت وجود آنتی ویروس در هر سیستم متصل به اینترنت بر کسی پوشیده نیست اما موضوع مهم مرتبط با آنتی ویروس آپدیت بودن آن است چرا که هر روزه شاهد انتشار ویروسهای جدید هستیم .

بروز رسانی ویندوز:

یکی دیگراز مباحث مهم در امنیت سیستم عامل بروز رسانی آن است. که با این کار بسیاری از حفره های امنیتی آن برطرف میشود.بسیاری از این حفره ها چنانچه از طریق بروزرسانی رفع نشوند ممکن است مورد استفاده ویروسها و یا هکر هاقرار گیرند.در واقع با بروز رسانی ویندوز باعث بالا رفتن امنیت آن میشویم

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree