021-42543 CCTV [at] AGKGROUP.COM

پرسش و پاسخ

1-دستگاه DVR هارد را Detect نمی کند:

در این حالت چند دلیل ممکن است سبب بروز چنین مشکلی شود:

الف) ابتدا آداپتور دستگاه خود را با مدل مشابه یا در حالت بهتر با مدل با آمپر بالاتر تعویض کنید.

ب) هارد دستگاه را با هارد دیگری تعویض کنید و سپس امتحان کنید، ممکن است هارد  شما خراب باشد.

ج) اگر با تست دو روش بالا همچنان مشکل وجود داشت برای هماهنگی و ارسال دستگاه به واحد خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

 

2-بر روی دستگاه DVR، پسورد گذاشته شده است و فراموش شده:

مدل دستگاه، تاریخ و ساعت را با یک نامه رسمی به واحد فنی شرکت اعلام نمائید تا در اولین فرصت کد ریست برای شما ارسال گردد.

 

3-نرم افزار موبایل دستگاه DVR یا NVR:

توجه بفرمایید برای نصب نرم افزار موبایل مربوط به دستگاهتان، در صورتیکه گوشی شما از مدلهای آیفون می باشد تنها باید از Appstore گوشی خودتان این کار را انجام دهید. درمورد گوشیهایی با سیستم عامل اندروید، نرم افزار موبایل دستگاهتان در داخل CD مربوط به دستگاهتان وجود دارد. ضمناً میتوانید از Playstore گوشی خودتان نیز اقدام به گرفتن و نصب برنامه کنید. از جدول زیر می توانید نام برنامه مورد نظر با توجه به مدل دستگاهتان را پیدا کنید.

ATVCloud

Polarex NVR Series

XMeye

Polarex AHD Series

VMeyeCloud

Polarex Analog Series

Proeye

Campion B,C,D Series

K Viewer

Campion FDN,FHDN Series

T DVR Viewer

Campion FHE Series

DVRClient

Camdex HA Series

ASee

Camdex CX Series

TopsView

Unitec

 

4- تاریخ و ساعت دستگاهDVR ریست می شود:

این مشکل معمولاً مربوط به کم شدن ولتاژ باطری دستگاه میباشد. در صورتیکه امکان تعویض باطری دستگاه را دارید آنرا تعویض کنید. در صورتیکه مشکل همچنان باقی مانده بود با واحد خدمات پس از فروش برای هماهنگی و ارسال دستگاه تماس حاصل فرمایید.

5-دستگاه DVR بوق ممتد می زند:

در دستگاههای سری B،  C و D کمپیون این مشکل به دلیل کم شدن ولتاژ باطری دستگاه می باشد، در صورتیکه امکان تعویض باطری دستگاه را دارید آنرا تعویض کنید. در صورتیکه مشکل همچنان باقی مانده بود با واحد خدمات پس از فروش برای هماهنگی و ارسال دستگاه تماس حاصل فرمایید.

 

6-خروجی HDMI دستگاه تصویر نمی دهد:

این اتفاق ممکن است به دلیل عدم توانایی نمایشگر شما، برای نمایش تصویر با ابعاد تنظیم شده برای خروجی تصویر HDMI در داخل دستگاه شما باشد. به عنوان مثال نمایشگر شما توانایی نمایش تصویر با ابعاد 1080×1920 را ندارد. دستگاه را به خروجی VGA نمایشگر خود وصل کنید و پس از وارد شدن به منوی دستگاه ابعاد خروجی تصویر HDMI را کم کنید. به عنوان مثال 1024×1280 یا 768×1024 و سپس خروجی HDMI را تست کنید. در صورتیکه مشکل همچنان وجود داشت با نمایشگر دیگری تست کنید و اگر مشکل رفع نشد با واحد خدمات پس از فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

7- در زمان بازبینی یا Playback (در دستگاه DVR) تصاویر با وقفه یا Delay پخش می شوند:

این اتفاق ممکن است در اثر تنظیم اشتباه دستگاه DVR رخ دهد. ابتدا چک کنید که تنظیمات مربوط به ضبط تصاویر در چه حالتی می باشد. ابتدا رزولوشن تصویر را کنترل کنید، سپس تعداد فریم هر کانال تصویر (بین 25-15 انتخاب کنید). در صورتیکه تنظیمات درست می باشد و مشکل همچنان وجود داشت ممکن است مشکل از هارد دستگاهتان باشد. آنرا با هارد دیگری تعویض کرده و مجددا نتیجه را بررسی کنید. در صورتیکه مشکل همچنان وجود دارد با واحد خدمات پس از فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

8- در زمان بازبینی یا Playback (در دستگاه NVR) تصاویر با وقفه یا Delay پخش می شوند:

در مورد دستگاههای تحت شبکه بروز چنین مشکلی دلایل بسیار زیادی دارد.

الف) رزولوشن و تعداد فریم هر دوربین خود را به صورت جداگانه تنظیم کنید ( فریم مناسب 25-15)

ب) مطمئن شوید پهنای باند مجموع دوربینهای شما از Bandwidth دستگاه NVR شما بالاتر نباشد، در صورتیکه این اتفاق افتاده باشد لازم است وارد تنظیمات هر دوربین شوید و پهنای باند آنها را کم کنید.

ج) ممکن است این مشکل از سوئیچ هایتان باشد. سوئیچها را با مدل دیگری جابه جا کرده و سپس تست کنید.

د) حتما بررسی کنید که مسیر کابل شبکه دوربین از کنار برق فشار قوی عبور نکرده باشد.

ه) این نکته را بررسی کنید که متراژ کابل شبکه هر دوربین شما از حد مجاز حداکثر 100 متر تجاوز نکرده باشد.

درصورتیکه مشکل همچنان وجود داشت برای بررسی تخصصی تر با واحد فنی شرکت تماس حاصل فرمایید.

9- دوربین IP در شبکه شناسایی نمی شود:

دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد. مطمئن شوید رنج IP دوربین شما با رنج IP دستگاه NVR یا کامپیوتر شما مشابه باشد. در صورتیکه از این موضوع اطمینان حاصل کردید بررسی کنید که تداخل IP در شبکه به وجود نیامده باشد. به عنوان مثال IP  دوربین شما با دستگاه NVR یا کامپیوتر یا هر دستگاه IP دیگری یکسان شده باشد. در صورتیکه از این موضوع هم مطمئن هستید بررسی کنید که دوربین را با POE روشن کرده اید یا آداپتور.

دوربین در حال حاضر هر حالتی که می باشد آنرا بالعکس کرده و مجدد امتحان کنید. یعنی اگر با POE می باشد آنرا با آداپتور و اگر با آداپتور می باشد با POE تست نمایید. اگر از حالت POE استفاده می کنید سوئیچ POE خود را تعویض کرده و مجدد امتحان کنید. درصورتیکه مشکل همچنان وجود داشت برای بررسی تخصصی تر با واحد فنی شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

10- دوربین در تاریکی به حالت Night  نمی رود و تصویر برفکی دارد:

وارد تنظیمات دوربین شوید و مطمئن شوید حالت Day & Night در وضعیت Auto باشد. اگر در حالت Auto بود و مشکل همچنان وجود داشت شرایط نوری محیط را بررسی کنید. دقت کنید منبع نوری در تصویر وجود نداشته باشد، زیرا منبع نوری اجازه نمی دهد دوربین شما به حالت Night برود. در صورتی که از این موضوع هم مطمئن هستید بررسی کنید نور IR دوربین دیگری به سمت این دوربین نتابد. این موضوع هم اجازه نمی دهد دوربین شما به حالت Night برود. در صورتی که همچنان مشکل وجود دارد با واحد خدمات پس از فروش تماس حاصل فرمایید.

 

11- گردش دوربین اسپیددام کار نمی کند:

ابتدا وضعیت ارتباط کابل دیتا را بررسی کنید. دقت کنید که وضعیت مثبت و منفی RX و TX را به درستی وصل کرده باشید. از +RX دوربین به+TX  دستگاه DVR و از –RX دوربین به –TX دستگاه DVR متصل کنید. سپس دقت کنید در مورد دوربینهای اسپیددام آنالوگ برای ارتباط با DVR یا کیبرد کنترلر، باید یکسری مشخصه های دوربین در DVR یا کیبرد تنظیم شود. ابتدا دوربین را خاموش و روشن نمایید، هنگام بالا آمدن دوربین، مشخصات ID، Baud rate، Protocol در صفحه دوربین نمایش داده می شود، آنها را یادداشت کنید. سپس آنها را در داخل تنظیمات مربوط به PTZ دستگاه DVR یا کیبرد کنترلر وارد کنید تا بتوانید دوربین را به چرخش درآورید.

 

12- چگونه IP دوربین را در شبکه پیدا کنید:

در مورد دوربینهایی کهIP  آنها را نمی دانید دو روش وجود دارد، دوربین موردنظر را به کامپیوتر متصل کنید. داخل CD دوربین شما نرم افزاری برای جستجوی IP دوربین وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید. برنامه را اجرا کنید و شروع به جستجو کنید تا IP دوربین شما پیدا شود.

درصورتیکه موفق به استفاده از این نرم افزار نشدید می توانید از نرم افزارهای جستجوگرIP  در شبکه استفاده کنید. به عنوان مثال نرم افزار  Netscan برنامه ای مناسب برای این کار می باشد که می توانید به راحتی رنج IP را به آن بدهید تا شروع به جستجوی تجهیزات IP در این رنج کند. به عنوان مثال 192.168.1.254-192.168.1.1

برنامه شروع به جستجوی کلیه IP ها در این رنج می کند و پس از اتمام جستجو شما با اطلاع از IP دستگاههای دیگر می توانید به راحتی IP دوربین خود را پیدا کنید.

 

13- دوربین HD-SDI پرش تصویر دارد:

در تکنولوژی HD-SDI برخلاف آنالوگ و AHD بستر کابل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این تکنولوژی بستر کابل هر دوربین نباید از 80-70 متر تجاوز کند. ضمن اینکه استفاده از کابل RG6 یا RG11 بسیار مهم می باشد. به هیچ عنوان از کابل RG59 استفاده نکنید.

در صورتی که بستر کار را با کابل نامناسب کابل کشی کرده اید و امکان تغییر آن را ندارید باید از Repeater HD-SDI برای رفع مشکل استفاده کنید. برای تهیه این دستگاه با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree